zbrojnik

Re: zbrojnik

autor: Mattteusch » 12 paź 2015, 06:01

Ale jeść w sensie wsypać trochę granulatu supervit, czy jakiegoś sparzonego ogórka albo marchewki?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: Seban » 12 paź 2015, 12:20

Tak, zbrojniki potrafią siedzieć w jednym miejscu przez cały dzień. Nie należą do bardzo ruchliwych. Samice ancistrusa nie kopia tak często jak samce. Mając do dyspozycji grotę korzeń i szybę osłoniętą filtrem i grzałką, wybiorą najspokojniejsze miejsce bez przepływających ryb, lekko przyciemnione lub całkowicie ciemne i z jak największym przepływem wody. Samiec ancistrusa raczej zawsze wybierze grotę lub zagłębienie w korzeniu. Przy słabym oświetleniu w akwarium potrafią być lekko aktywne w dzień. W nocy aktywność bardzo mocno się zwiększa. Karm wieczorem. Jeżeli podajesz pokarm sztuczny to bardzo wyliczony aby nie zalegał potem w jakichś zakamarkach. Możesz karmić zielonym ogórkiem, cukinią, szpinakiem sałatą, podgotowaną marchewką bez soli, rzadziej kalafiorem lub kapustą. Możesz też suszyć rośliny z przycinki i tym karmić.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 12 paź 2015, 15:28

Najważniejsze aby z ogórka i cukinii wyskrobać pestki - są nie trawione przez ryby , ogórek ma mało wartości odżywczych + ja daję sałatę , szpinak mrożony siekany bądź cały bez łodygi, pokrzywa - suszona mam jeszcze z poprzedniego roku - w tym nie robię , mam zapas. Warzywa większość roslinozercow powinna jeść - lecz najpierw trzeba ryby do nich przyzwyczaić. Ja nawet ziemniaka ze stołu podaję ;)

Warzywa daje sparzone lub ugotowane a najważniejsze z pewnego źródła typu własny ogródek , od babci , rodziny ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: Mattteusch » 12 paź 2015, 20:45

A jak nie mam warzyw z pewnego źródła, tylko takie ze sklepu, to lepiej suszyć rośliny z przycinki? A może wystarczą sklepowe warzywa? I nie będzie wolał liści dębu?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 12 paź 2015, 21:55

Im bardziej różnorodna dieta tym lepiej rybie, ja warzywa biorę w warzywniaku kilkanaście lat , dla ryb od roku może - nie nacialem się jeszcze , natomiast najczęściej sąsiad/sąsiadka podrzuca nadmiar a ja korzystam ( ryby) jak nie to mrożone ,z paczki
Sklepowych bym się wystrzegal - raczej te z parchami i innymi naturalnymi a wizualnymi nidoskonalosciami ( brak opryskow)

Ryba sama wybierze co jej bardziej będzie smakować - z liści bym nie zrezygnował, moje młode L180 tylko na liściach debu, buku , klonu + szyszki olchy od wyklucia do 3-4 cm były wychowane , ja również jako pokarm podaję nadal - reszta od czasu do czasu też skubnie
Niektórzy podają nawet groszek konserwowy - gnieciony

Jak to mówią dietetycy - zbilansowana dieta

Z czasem zezre wszystko - co zielone , nawet stara zieloną grzałke Oskubie
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: Mattteusch » 12 paź 2015, 22:34

A marchewkę trzeba gotować przed wrzuceniem? Nie wystarczy sparzyć jak ogórka czy inne warzywa? Dawał ktoś paprykę i wie czy to działa?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: adams2121 » 12 paź 2015, 22:45

Marchewki, papryki jeszcze nie podawałem ani nie obrabialem - może ktoś się wypowie ;)
Poszukaj samca - aby panna nie zdziczala- mision imposible ;) niestety
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: Seban » 13 paź 2015, 04:40

Dawałem słodką paprykę czerwoną. Zainteresowanie podobne jak marchewką. Szału nie było.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: zbrojnik

autor: Mattteusch » 13 paź 2015, 06:41

No samca raczej w tym litrażu nie zmieszcze już :D a co do warzyw chyba spróbuje z ogórkiem sklepowym, bo własnych nie mam :( własne mogę mieć tylko jabłka, ew. sałatę lodową ale to nie teraz. A adams, czym się może objawiać zdziczenie samicy? :hm
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: zbrojnik

autor: Seban » 13 paź 2015, 07:22

Prawdopodobnie masz gdzieś w pobliżu jakiś ryneczek. Zdarzają się tam osoby, zazwyczaj starsze, które sprzedają plony ze swojego ogródka. Można u nich kupić, od czasu do czasu, różnego rodzaju warzywa. Ja mam trzy takie babcie, które co kilka dni mają swoją cukinię, ogórki czy dynię. Jestem pewny, że żadnych oprysków nie ma, a zbrojniki wcinają aż miło. Najlepiej u mnie idzie cukinia, ale tylko zielona. Żółta nie cieszyła się dużym powodzeniem.
  • 1

Ostatnio zmieniony 13 paź 2015, 11:29 przez Seban, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'