"Słoik" 112 litrów

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re:

autor: Bieta » 29 lip 2019, 20:43

Wiem, brakuje tła ciemnego. Jedno próbowałam przykleić. No i dupa , nie wyszło. Tyle razy patrzyłam jak Woytek to robi, dupa , nie wyszło mi. Już kupiłam ciemny granat tła. Jak woda trochę się zestarzeje, to zrobie sporą podmiankę i wtedy postaram się przykleić. Sama niestety nie dam rady ruszyć szkła z zalanego po brzegi wodą.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re:

autor: Awokado » 30 lip 2019, 07:40

Ela, rośliny wyglądają zdrowo, akwarium też ok :)

1. Co do tła: opryskaj mocno tylną szybę płynem do szyb, folię samoprzylepną też mocno opryskaj. W ten sposób nic Ci się nie poskleja i będziesz mogła suwać folią po szybie. Potem nadmiar zbierasz ściągaczką do mycia okien/kartą/legitymacją.

2. W temacie cukinii, ciesze się, że karmisz produktami z lodówki :D Przedwczoraj podałem swoim zbrojasom duży kawał cukinii i przez noc zjadły nie tylko miąższ jak do tej pory bywało, ale zjadły również skórę. Na widelcu nie zostało praktycznie nic ;P
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re:

autor: Bieta » 30 lip 2019, 08:13

To akwarium bardzo łatwo daje się prowadzić. Zero glona, czegokolwiek. Podejrzewam, że dobrą robotę robią tutaj babki odmiany blue.
A wśród lekarzy jest olbrzymie zaskoczenie, że niektóre ryby jedzą też ogórka, cukinię surową, kalafiora gotowanego, groszek i kukurydzę z puszki.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re:

autor: adams2121 » 30 lip 2019, 08:44

Skórka pływa, poszukaj czy gdzieś w roślinach pływających się nie ukryła . :cool
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re:

autor: Awokado » 30 lip 2019, 09:16

adams2121 pisze:Skórka pływa, poszukaj czy gdzieś w roślinach pływających się nie ukryła


Tomasz, też tak myślałem bo nigdy nie ruszały skóry. Sprawdziłem i nie ma, po nocy na widelcu zaczepiona była połowa skóry, po południu nie było już wcale. Jest pewne ale! Moja żona obrała te cukinie z wierzchniej warstwy skóry, została tylko jakby grubsza otoczka wokół miąższu. Może to dlatego :)

Elu, akwarystka z Twoim doświadczeniem nie powinna polegać na Babkach odmiany blue. Glony w akwarium to pewien błąd w systemie, owszem ich mała ilośc jest normalna, ale nadmiar już nie. Pamiętaj, zwalczać należy skutki, a nie efekty. Babki odwalają tutaj robotę, ale walczą z efektem, same ze skutkami nie dadzą rady :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re:

autor: Bieta » 20 sie 2019, 20:16

Wkrótce pracowa 112 będzie miała swoje przeobrażenie. Neonów czerwonych już nie ma. Teraz myślę nad nową obsadą. Zastanawiam się nad parką pielęgniczki Ramireza.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re:

autor: Awokado » 21 sie 2019, 09:27

Ela jak chcesz to mam na luzie jedna lub dwie samiczki kakadu, podrośnięte sztuki :D Mogę oddać, dokupisz samca i po balu.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re:

autor: Bieta » 21 kwie 2020, 17:38

A dzisiaj właśnie, moja pracowniana 112 -stka przestała istnieć. allah Jakiś czas temu dostałam polecenie zabrania rybek. Akwarium funkcjonowało do dziś tylko z roślinami i ślimakami Helena. Wczoraj dostałam polecenie zabrania go z mojego miejsca pracy z uwagi na wszędobylskiego koronawirusa. Czy będzie wznowa akwarium po unormowaniu sytuacji tego na chwilę obecną nie wiem. Powiem więcej nikt z nas pracowników tego nie wie. Z wielkim żalem je zabierałam. :( :( :(
  • 1

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re:

autor: Bieta » 21 kwie 2020, 19:45

Całe życie istnieje do dziś, ryby zmieniły tylko zbiornik. Na chwilę obecną jeszcze nie wiem, co zrobię z roślinami, chyba przełożę do istniejących już zbiorników, bo na kolejne odpalenie szkła w domu już nie mam ochoty. To odszoruję i gdzieś przechowam na lepsze czasy. Cały czas mam nadzieję, że usłyszę w jeszcze w pracy pani Elu czekamy na założenie akwarium.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re:

autor: podlasie osiedle » 21 kwie 2020, 22:25

Elżbieta po woli na wszystko przyjdzie czas zawsze wszystko się rodzi w bulu a zobaczysz szybciej to będzie dobrze trzeba czasu pozdrawiam
  • 0

podlasie osiedle
 

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'