Rośliny z Chin

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

Rośliny z Chin

autor: WOJTEK24 » 25 wrz 2017, 20:25

Witam

Jakiś czas temu kupiłem sobie dwie torebki nasion roślin do akwarium. Na Aukcji było info że to jakiś Heniek ... Czy to prawda nie wiem, niech wypowiedzą się znawcy. Poniżej kilka zdjęć akwarium (8L) z roślinkami.
Podłoże: jakiś stary substrat który został mi po likwidacji akawrium
Nawożenie: Nic
Światło: 9h (ostatni tydzień rożnie bywało bo spalił mi się timer tzn. jak nie zapomniałem to włączyłem światło) - Lapa zrobiona z 6ciu LEów 1W (1 biała, 1 czerwona, reszta full spectrum)
Grzałka - brak

Sposób sadzenia:
- wsypujemy podłoże a następnie zraszamy je obficie
- posypujemy podłoże nasionami
- odstawiamy akwarium
- po około 3 dniach widać pierwsze rośliny
- wg instrukcji wtedy powinno się zalać akwarium, ja poczekałem jeszcze dwa dni ale codziennie mocno zraszałem rośliny
- zalewamy akwarium.


Widoczne na zdjęciach akwarium idzie w weekend do likwidacji - gdyby ktoś chciał widoczne rośliny zapraszam.
  • 4

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: thaz » 25 wrz 2017, 22:46

No no, ciekawe dlaczego jeszcze nie ma tego u nas?
Całe zamieszanie z in-vitro nie ma chyba w tym przypadku racji bytu?
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Rośliny z Chin

autor: Nela » 26 wrz 2017, 21:41

Roślinki ładnie się wybarwiały? Jak doszedłeś po chińskich znaczkach co jest co?
Nie wpłynęło to jakoś na ryby?

Jestem skłonna zrobić większy test tego cuda ku chwale ojczyzny :D, ostatnio dosyć głośno o tym nawet na youtube.
  • 0

162l
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2016, 23:08
Lokalizacja: Białystok / Łapy
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: WOJTEK24 » 28 wrz 2017, 05:43

Wydaje mi się że nie jest to popularne bo niewiele typów roślin jest. Głównie są to rośliny trawnikowe - przynajmniej tylko takie nasiona znalazłem.

Co do wybarwienia się - wg mnie jest to soczysta zieleń. Zapraszam możne to co mam w akwa weźmiesz. Akwarium stoi od czasu posta na stole bez filtra i światła z lampy i bardzo ładnie się w dalszym ciągu jeszcze rozwijają, tylko trochę zmieniły kierunek "patrzenia" - na okno :)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: Nela » 28 wrz 2017, 19:14

Niestety nie mam jeszcze akwarium ściągniętego do nowego mieszkania więc nie mam gdzie tego trzymać. Ja znalazłam już kilka gatunków łodygowych :P i słyszałam o tym na filmikach więc już jest to u nas (nawet na allegro można kupić oczywiście za adekwatnie wyższą cenę).
  • 0

162l
Czasami zagląda
 
Posty: 28
Rejestracja: 06 lis 2016, 23:08
Lokalizacja: Białystok / Łapy
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: Higgs » 31 paź 2017, 12:23

Roślin invitro to nie zastąpi, to jest dobre przy zakładaniu nowego akwarium. Poza tym tu masz zawsze pewność genetyki bo to klony. W przypadku nasion - tu już mogą występować pewne odchyły. Ja nigdy nie miałem problemu z roślinkami, to nie problem wydać 2 dychy na dwie sadzonki i też nie muszę nigdzie łazić bo tu plantica zamawiam i mam następnego dnia w domu i zawsze wszystkie dobrze się rozwijały (chyba, że ja coś zepsułem, ale to wiem, że moja wina ;))
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 12:07
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: ManiaPI » 03 lis 2017, 15:02

Higgs pisze:nie muszę nigdzie łazić bo tu link zamawiam i mam następnego dnia w domu i zawsze wszystkie dobrze się rozwijały (chyba, że ja coś zepsułem, ale to wiem, że moja wina ;))

mieszkasz we wrocku i zamawiasz rośliny z wrocławia z dostawą do domu?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: Higgs » 06 lis 2017, 14:48

ManiaPI pisze:mieszkasz we wrocku i zamawiasz rośliny z wrocławia z dostawą do domu?

To coś dziwnego? Nie zawsze mam czas by jechać na drugi koniec miasta, a tak to mi kurier przywozi bo prawie zawsze ktoś w domu jest.
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 12:07
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: ManiaPI » 06 lis 2017, 15:03

Higgs pisze:To coś dziwnego? Nie zawsze mam czas by jechać na drugi koniec miasta, a tak to mi kurier przywozi bo prawie zawsze ktoś w domu jest.

a jak często kupujesz rośliny? :D , zawsze przyjemniej jest obejrzeć sobie czy ziele czy ryby przed zakupem.
a twoje posty podjeżdżają mi spamowaniem .
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Rośliny z Chin

autor: gunigu » 21 gru 2018, 10:54

Ja dzisiaj wsadziłem roślinki z ELEOCHARIS Parvula zobaczymy co z tego wyrośnie
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2018, 22:55
Lokalizacja: Bydgoszcz
Reputacja: 0
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'