Akwarium 450l początek.

Tutaj możesz poruszać dowolne tematy związane z akwarystyką

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 20 kwie 2017, 13:16

Dokupiłem w między czasie 2 sztuki rodostomusa i jeszcze raz ich przeliczyłem wyszło 16sztuk czyli wcześniej zapłaciłem za 14 i powietrze zdarza się... Zmniejszy się chyba ilość skalarów z 6 na 5 sztuk jeden zaczyna padać.Mam rownież problem z brązowym nalotem na kryptokorynie i liściach anubiasa.Dziś przyszedł żywy pokarm 8x solowiec ,10x dafnia + 1kg dafni suszonej + 3 mrożonki dafnii .Otwieram w związku z tym mini hodowle rozwielitki.
  • 1

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 20 kwie 2017, 13:20

Weź pod uwagę że mogły zostać zjedzone.
Niestety najlepiej liczyć przy łowieniu lub wypuszczeniu .
Wtedy jasno i pewnie .
(+) za hodowlę żywego .
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 20 kwie 2017, 14:59

Potrzebuje pomocy w sprawie roślin.Warunki świetlne to 4x54W , akwarium jest wysokie na 64cm , podłoże to jasny drobny piasek,nawozy to pałeczki tetry i kulki jbl"a,bez nawożenia CO2 i słupa wody.Mam możliwość zakupienia tych roślin:
-żabienica amazońska
-żabienica ocelot
-żabienice ,,mini"
-nurzańca olbrzymiego
-nurzańca śrubowego
-sagitarie subulate
Nie chciałbym żeby sytuacja się powtórzyła i roślinki zaczęły żółknąć ;P .
Akwarium jest dla ryb więc wolałbym bez lania nawozów do słupa wody.
Opcjonalnie poprosiłbym o polecenie jakiś nie wymagających ładnych roślin(najlepiej wysokich)
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 20 kwie 2017, 15:24

Napiszę ci tak .
Valisneria gigantea - bez problemu rośnie mi przy ok 140w/756l
Echinodorus red Rose - również
Echinodorus quadricostatus - również
Radzą sobie krynie - rzemiesolistna i tajlandzka
Kryptokoryna 2 gatunki też . Rosną wolno , gdyż żywią się tylko rybim guano - bez nawozów. Po zasadzeniu roślina gubi przez ok . Miesiąc pierwszy liście, nie martwi mnie to. chyba że nie puszcza nowych - wtedy umiera .
Nie każda roślina będzie rosła u ciebie - nawet te wymienione przeze mnie. Zależy od jej stanu i warunków w jakich rosła wcześniej .

światła u ciebie jest więcej , akwarium dopiero się stabilizuje . Roślin powinno być mega dużo . Ominą cię problemy glonów . Rośliny typu rogatek , moczarka , jezierza na starcie zbiornika . Uzupełnianie kolejnymi docelowymi po kolei .
Oznakami niedoboru na różne pierwiastki dla roślin są pożółkłe liście , dziury , zmiany koloru liści , korzeni.
Nie jestem zielarzem - jest ich kilku tutaj na forum .
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 20 kwie 2017, 22:41

miewan pisze:Galen nie chcę Ciebie przeganiać z naszego forum, ale będąc w Chrustach widzieliśmy "możliwości" KFA (Kieleckiego Forum Akwarystycznego), podobno tam właśnie zwłaszcza roślinami stoją, więc może wejdź im na giełdę, albo wjedź na lokalnego OLX'a.

Sprawdzałem lokalny olx pistie najbliżej mam w Iłży w małej ilości więc szału nie ma.
Niestety jestem poza kręgiem oddalony prawie całą Polske od Białegostoku ;( .
Najwyżej będę udzielał się tylko z prezentacją/zmianami zbiornika.

Myślałem bardzo poważnie o Tanganice w Kielcach mam duży wybór i zaplecze pod nią.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 20 kwie 2017, 22:52

Zrobi się cieplej - przesyłki ruszą ;)
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Awokado » 21 kwie 2017, 10:19

Z wymienionych przez Ciebie roślin bardzo polecam sagittarię, to urośnie na pewno przy takim oświetleniu i stworzy ładny trawniczek. Na Pewno Vallisneria jak pisał Adams, to rośnie zawsze :) Zgadzam się też z rogatkiem, pomyśl jeszcze nad roślinami z rodzaju hygrophila i alternanthera tutaj w zasadzie każdy gatunek będzie rósł, a wybierzesz według uznania :) Nie bój się zamawiać roślin z sieci - przesyłką, najczęściej docierają na drugi dzień, są w woreczku, często jeszcze wilgotne. Wiele razy zamawiałem z olx lub allegro i nigdy nie było problemu. Z drugiej strony wierzyć się nie chce, że w Kielcach nie masz porządnego sklepu zoologicznego z dużym wyborem roślin. W Białymstoku jest sklep na sklepie i nawet jeśli czegoś nie ma w stałej ofercie to bez problemu można zamówić i odebrać w ciągu tygodnia (po czwartkowej giełdzie). Napisz do Grzegorza z naszego forum, sklep 26C podejrzewam, że skompletuje Ci zestaw roślin i wyślę paczkę. Co do pistii, nawet gdyby jechała w tej paczce tydzień to i tak odżyje i będzie rosła, szczególnie jak dostanie po oczach 4x54W :cool
  • 2

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 21 kwie 2017, 20:18

Kupiłem dzisiaj trochę roślin + dorzuciłem 25 sztk neona czerwonego i 7 kosiarek.
Zrobiłem mały zament w akwarium,skalary goniły wszystko co się rusza,ale mam nadzieję że wszystko się uspokoi.Akwarium wygląda na bardziej zarośnięte za pare dni wstawię zdjęcie.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: adams2121 » 21 kwie 2017, 21:16

Albo zniknął po nocy
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Akwarium 450l początek.

autor: Galen » 22 kwie 2017, 11:09

Wszystko się ustabilizowało ale już jak na moje oko jest przerybienie więc nic nie dokupuje.Niestety muszę sparzyć się na sobie chociaż wiem że ławice + skalary to nie najlepsze połączenie , uparty jestem ;p .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Reputation System ©'