JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

Tematy związane z funkcjonowaniem, działaniem, serwisem etc. produktów firmy JBL. Jest to dział tylko i wyłącznie ofertowo-informacyjny.
Nie zadajemy pytań o ceny czy zniżki.

JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: Paweł(y)JBL » 24 lis 2013, 20:45

Jbl AquaBasis plus:
Gotowa mieszanka podłoża do nowych akwariów .
-nie jest potrzebne mieszanie ze żwirem .
-Zawiera istotne substancje odżywcze jak żelazo, minerały i pierwiastki śladowe .
-Zawiera glinę , która działa jako depozyt substancji odżywczych , wiążąc ich nadmiar , który jest uwalniany w razie ich potrzeby .
-nie zawiera azotanów i fosforanów .
-dział przynajmniej przez 3 lata
2,5L (opakowanie) wystarcza na 50-100L
5L (opakowanie) wystarcza na 100-200L

JBL Manado :
Naturalne podłoże , które filtruje i przyśpiesza wzrost roślin
-wspiera prace filtra dzięki olbrzymiej powierzchni czynnej na której osiedlają sie bakterie rozkładające szkodliwe substancje .
-Specjalna struktura przyśpiesza ukorzenianie roślin .
-Utrudnia rozrost glonów , ponieważ pobiera z wody nadmiar substancji odżywczych
-Całkowicie naturalne dla wód
-Kolistu kształt chroni wrażliwe wąsiki kopiących ryb strefy przydennej .
Opakowania
1,5L -> 10L
3L -> 25L
5L-> 50L
10L -> 100L
25L -> 350L

Najlepiej stosować AquaBasis plus z Manado , tak jak zrobiłem to ja :) efekt zaczynamy widzieć po ok 3 tyg . Przed zastosowaniem trzeba koniecznie Manado wypłukać nawet 3 razy + namoczyć 24 godz przed zasypywaniem akwarium , inaczej będzie efekt "czarnych wód" ;p AquaBasis sypiemy bez płukania . Najpierw AquaBasis potem zasypujemy Manado .
Do tego dodajemy jeszcze JBL Ferropol 24 i mamy miód maline ;p .
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:01
Reputacja: 0
GG: 0

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: adams750 » 24 lis 2013, 21:43

Z tym efektem czarnych wód bez płukania to nie zgodzę się bo jak robiłem restart baniaka nie miałem miejsca aby go płukać i moczyć, a efektu jaki opisujesz nie miałem tylko poszczególne granulki pływały na powierzchni. Ale nie w tym chodzi o moje pytanie mianowicie czy podłoże zostało poprawione odnośnie zatwardzania wody przez pewien czas po starcie szkła?? Bo tylko to mnie irytowało jak GH wzrastało do prawie 20 niemców. A że myślę nad zmianą szkła na podobne lub większe to było by warto wiedzieć czy to zostało poprawione, bo nic innego nie mogę zarzucić temu podłożu. No może kolor ale to mało istotne :mrgreen:
  • 0

Bywalec
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2013, 19:32
Lokalizacja: Bialystok
Reputacja: 24
GG: 0

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: Paweł(y)JBL » 26 lis 2013, 17:06

U mnie woda zmętniała więc lepiej płukać . Co do twardości jest jak było :) U mnie po pół roku twardość spada tylko że ja mam dodatkowo torf granulowany , korzenie , liście . Ramirezki mają się świetnie nawet w tej twardej wodzie , chociaż zastanawiam się nad Ro , ale zobaczymy . Ja przekonałem się do tego podłoża że względu na jego okres użytkowania (bezterminowy) tylko restart AquaBasisu co kilka lat . Więc jak w każdym produkcie są plusy i minusy ;p Ale polecam :)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:01
Reputacja: 0
GG: 0

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: adams750 » 26 lis 2013, 20:59

Ok to już wiem na czym stoję a jeszcze co możesz powiedzieć na temat tego aquabasisu plus co jaki czas trzeba go wymieniać?? mam go już powyżej roku ale cały czas leję mikro do szkła choć nie JBL-u tylko firmy AA choć nie jestem do końca z niego zadowolony. Może czas po testować mikro JBL-a??
  • 1

Bywalec
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2013, 19:32
Lokalizacja: Bialystok
Reputacja: 24
GG: 0

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: Paweł(y)JBL » 27 lis 2013, 16:25

Proponuję Ferropol 24 masz . Na pw mogę ci podesłać gdzie możesz kupić . Co do AquaBasisu to myślę ze na 5 lat wystarczy ja jeszcze kulki dokładam raz na rok na .
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:01
Reputacja: 0
GG: 0

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: marho760816 » 30 lis 2013, 08:29

Tomasz, jak ty nie jesteś zadowolony to co ma powiedzieć reszta :) np. ja :)
Robiąc ostatnio restart zastanawiałem się nad Manado z Aquabasisem jednak ten kolor mnie odstraszał. Pewnie zaraz napiszesz że go i tak nie widzisz i masz rację. Jednak kupujący go widzi :).
Ciekawe dlaczego JBL nie wpadł jeszcze na pomysł, aby wprowadzić wersję czarną?
Pytanie do Pawła - Jest coś takiego w planach?
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: adams750 » 30 lis 2013, 09:55

:lol: oj tam to tak jak mnie odstraszają ceny podłoży aktywnych i ich cudowne właściwości :P
  • 0

Bywalec
 
Posty: 208
Rejestracja: 11 lis 2013, 19:32
Lokalizacja: Bialystok
Reputacja: 24
GG: 0

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: Paweł(y)JBL » 30 lis 2013, 13:04

Na obecną chwilę nic mi nie wiadomo. Ja mam i mi kolor odpowiada ;p
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:01
Reputacja: 0
GG: 0

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: marho760816 » 01 gru 2013, 13:35

Spotakłem się jeszcze z ofertą JBL Sansibar. Jest czarne i białe.
Pawle jaka jest różnica pomiędzy Manado a Sansibarem?
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: JBL Manado + AquaBasis plus ( podłoża )

autor: Paweł(y)JBL » 02 gru 2013, 19:45

Hmm Manado ma więcej właściwości :) manado przyśpiesza ukorzenianie roślin , sam miałem do czynienia z podłożem które jest bardzo lekkie chyba fluval stratum ( sensibar takie jest ;p ) i sadzenie roślin było masakrą... Dla tego ja sam użyłem manado teraz . Zaś plusem sensibar może być obojętność na zatwardzanie wody ale ja już wolę manado i porządne ukorzenienie roślin . Troche zrobiłem masło maślane ale dziś nie mam głowy do układania :)
Ostatnio po 5 miesiącach przesadzałem cryptocoryne i byłem zdziwiony co do korzeni , jak likwidowałem akwarium ze wspomnianym podłożem typu sensibar korzenie były kilka razy mniejsze niż teraz w manado . Dla tego ja polecam manado .
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2013, 19:01
Reputacja: 0
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'