十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

Masz akwarium z biotopem azjatyckim? Pochwal się!

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: sadam8806 » 17 sie 2017, 21:08

Zakupiłeś okulary RTG żeby oglądać swoje ryby? :)
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: miewan » 17 sie 2017, 22:47

A widzisz, nie.
Fotki trzaskane w samym środku dnia ( o ile 17-tą można zaliczyć do tej części doby ).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: miewan » 02 wrz 2017, 18:25

Kolejna odsłona składania "skrzeku" , tym razem w korzeniach scindapsusa :
DSCN7600.JPG

Jedna z igliczni nawet jakby pilnuje ikry, tyle że mało uważnie, po jakiś 2 godzinach nie było po niej nawet śladu.
Swoją drogą cały czas nurtuje manie ten sposób rozrzucania jaj, zupełnie inny niż przy wszystkich opisach (oj może drago by co wymyślił). Choć do zaniku obecnego złoża zapewne przyczyniła się też dzisiejsza podmianka.
Dzisiaj też rybony i w tym baniaku dostały "wiślane" i to w różnych gradacjach, mniejsze zostały lub są obiektem polowań, ale też i prezentują nieco bezczelne zachowania jak na pokarm :
DSCN7603.JPG
DSCN7602_LI.jpg

Na drugiej fotce dwa derliczne obręby , wyżej dżokej, niżej skrzek.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: drago » 08 wrz 2017, 17:35

Andrzej nie chce mi się wierzyć, że to iglicznie składają. Nie wiem czy widziałeś jak one to robią.
https://www.youtube.com/watch?v=JDjoGgvxJS8
https://www.youtube.com/watch?v=rthaSZ6eZw4
https://www.youtube.com/watch?v=BDTuO_qTNX0

No chyba że , masz dwie panie. Tylko co wtedy je stymuluje do takich zachowań?
Nie wiem czy cały rząd, ale w tej rodzinie to samce są nosicielami ikry. I to jest jedyny substrat dla samicy do jej składania. Oczywiście niektóre ziarna mogą nie dostać się do torebki i spaść na podłoże. Nie wydaje mi się jednak żeby ikra była kleista. Po co to samcowi w torebce która jest zamknięta? Czasami podczas głodu samce mogą wchłaniać ikrę i się nią odżywiać.
Weź w końcu odłów tą ikrę do słoika, tylko nie wyjmuj jej z wody i zobaczysz czy i co się wykluje.
  • 1

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: Seban » 08 wrz 2017, 22:00

drago pisze:Weź w końcu odłów tą ikrę do słoika, tylko nie wyjmuj jej z wody i zobaczysz czy i co się wykluje.

Kilka dni temu, jak rozmawialiśmy przez telefon, stwierdził, że trzeba będzie tak zrobić.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: miewan » 09 wrz 2017, 07:58

Mariusz, ależ wiem jak "robią to" iglicznie, i na jakiej zasadzie odbywa się "pielęgnacja" kawioru, stąd moje kilkukrotnie powielane tu zdziwienie.
Jeżeli chodzi o samo tarło, to moje obserwacje pokrywają się z tymi z załączonych filmów.
Moje "tańczą" jak na tych 3 filmikach, zdecydowanie jak na tym drugim. Też chyba skłaniam się do tego, że są to dwie samice, a co do stymulacji to co Ci będę pisał, kiedyś samotna ikrzyca sphatodusa robiła to u mnie z własnym odbiciem w szkle.
Nie ma w tym baniaku innych potencjalnych twórców ikry tej wielkości a już zdecydowanie rozsypanej na tej wysokości, dodatkowo jedna z igliczni wyraźnie choć mało uważnie i przy minimalnym zaangażowaniu pilnuje złoża, może bardziej należałoby napisać hronicznie przy nim przebywa niż pilnuje.
W "tańcu" u jednej z nich wzdłuż obu boków brzucha (po obrysie) "wysuwa" się rząd, wyraźnie odstających łusek, na kształt grubego brzeszczotu, ale tak o 3 mm "zębach", druga tego nie ma.
Co do odłowu, ostatni "znos" zniszczyłem przy podmianie, generalnie jaja nie utrzymują się w miejscu złożenia dłużej niż 2 godziny, a pojawia w różnych porach aktywności ryb.
Faktem natomiast jest, że jak dotąd nie widziałem która ryba ten kawior "wydala".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: drago » 09 wrz 2017, 13:18

No tak, tylko że ta ikra jest przyklejana, więc jest przystosowana do składania na przedmiotach. Nie mam żadnych danych na temat kleistości ikry u igieł. Jednak wydaje mi się, że w ich przypadku jest to niepotrzebne.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 180
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:09
Lokalizacja: akwarium
Reputacja: 111
GG: 0

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: miewan » 01 paź 2017, 15:57

Po ostatnim Drozdowie via Oya, "przywlokłem" se, jako orędownik filtrów "w", takiego oto narożniaczka :
DSCN7613.JPG
DSCN7614.JPG
DSCN7615.JPG
DSCN7616.JPG

to Oase BioPlus Thermo, podoba mi się jego modułowość, obecnie wypełnienie jedynie gąbkowe, ale znając siedzibie jeden z modułów zamienię na jakąś "chemię", której tak obawia się Bieta. Filtr ma "zintegrowaną" grzałkę (której nie potrzebowałem, ale zbierałem "z wystawy" więc vis maior).
To co podoba mi się najbardziej to
- deszczownia w obrysie filtra
- fakt, że można łatwo (górnym pokrętłem) regulować sobie którą drogą ma lecieć więcej wody, także z wyborem strony (to starałem się pokazać na fotkach wyżej)
- na teraz niesłyszalna praca
- doskonałe "wciskanie się" w róg.
A przy okazji bardzo dawno niewidziana harka :
DSCN7617.JPG
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: Misiak » 01 paź 2017, 16:45

Dla mnie bajer. Kiedyś szukałem czegoś właśnie takiego. Teraz już wiem gdzie to dostanę gdy znowu będzie potrzebne.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: 十面埋伏 czyt. shí miàn mái fú czyli House of Flying Daggers

autor: thaz » 01 paź 2017, 17:09

Fajny, tylko ten kolor :/
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'