płytki projekt - tereny zalewowe

Wszelakie inne biotopy nie uwzględnione powyżej.

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 30 lis 2015, 19:20

Rozwiązanie drugiej zagadki z poprzedniego postu ;) :
DSCN5700.JPG
i kolejna : co to kwitnie ?
DSCN5716.JPG
DSCN5717.JPG
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: thaz » 30 lis 2015, 19:57

Piekny krabi kwiat, wspomagasz to to co2 dla tej pieknej czerwieni?

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: pawelek2304 » 30 lis 2015, 21:09

to roślina z gatunku krabie szczypce :p a o co chodzi z tym pierwszym to za cholerę nie wiem choć się przyglądałem wnikliwie
  • 0

Bywalec
 
Posty: 204
Rejestracja: 28 paź 2013, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Piasta
Reputacja: 18
GG: 4993916

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: WOJTEK24 » 30 lis 2015, 21:51

Myślę że chodzi o element zaznaczony na czerwono ... ;)
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 30 lis 2015, 21:58

DSCN5728.JPG
"krabnik czerwony" :D w rozkwicie
pawelek2304 pisze:z tym pierwszym to za cholerę nie wiem choć się przyglądałem wnikliwie

czyżbyś nie znalazł żaby x)
W tamtym poście zadałem też jeszcze jedno pytanie , które teraz skrócę - kto coś wie o gąbkach słodkowodnych ? żeby było wiadomo o co pytam jeszcze raz fotki :
DSCN5722.JPG
DSCN5724.JPG
DSCN5725.JPG
DSCN5729.JPG

Tak te wielu znane przy świeżych korzeniach i baniakach gluty to babka słodkowodna Ephydatia fluviatilis, która ma nawet polską nazwę nawodnik rzeczny
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 06 gru 2015, 22:12

Generalnie gąbki słodkowodne przestały mnie interesować ( zresztą podobnie jak widzę wszystkich Was) - zanikła w szczypcach :D
Z wprowadzonych 3 karbów żyją 2, "ten którego nie ma" był sukcesywnie i rozciągnięte w czasie dosłownie rozrywany przez paskudy. Nibyryby ( raz jeden raz drugi) zaczęły od odrywania nóżek niczym w starym kawale o radzieckich naukowcach odrywających muchom nogi z puentą po wyrwaniu ostatniej - "nie chodzi" , wtedy w ruch poszły szczypce a następnie dobranie się do wnętrza tułowia, co dziwne pozostałe dwa mają się dobrze ( nawet jeden przeszedł wylinkę) i "odszczypują się" poskoczkom jednocześnie próbując podszczypać sumiki.
Nareszcie udało mi się wywalić ostatni duży otoczak zastępując go "zwałem mangrowym " wygląda to mniej więcej tak :
DSCN5784.JPG
DSCN5785.JPG
DSCN5780.JPG
DSCN5786.JPG
DSCN5787.JPG
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 13 gru 2015, 23:14

Po zamordowaniu jedynego kraba (delikt opisany powyżej) paskudy zostawiły w spokoju pozostały dwójkę, a że miałem możliwość okazyjnie nabyć ich jeszcze pięć, to mam już 7 krabów mangrowych.
Co ciekawe, ci nowi dokładnie wiedzą jak się bronić, śmiało wychodzą na pozycje i rzadko zmuszane są do "stroszenia" ( co im zresztą wystarcza) w interakcjach z nibyrybami.
Tyle że obecnie mają wystarczającą ilość czasu by "modelować" anubiasy. Ich "parcie" w EdwardaScissorhands'a jest nieco niepokojące, gdyż zapędy te nie mają wiele wspólnego z głodem, a sprawiają wrażenie świadomego wandalizmu ( z nudów czy jak ? ;( ) , także "jamnik", który wygląda obecnie tak (oglądając od pierwszej fotki jako pierwszej z prawej do ostatniej, jako lewej strony zbiornika) :
DSCN5816.JPG
DSCN5822.JPG
DSCN5820.JPG
DSCN5821.JPG
wkrótce może zostać pozbawiony akcentu zielonego, tym bardziej, że próba hodowli storczyka w warunkach z chronicznie zatopionymi korzeniami powietrznymi doprowadziła do przejścia jego stanu w postać rozpadającej się masy czegoś, z wonnym inaczej akcentem powiedzmy zapachowym.
W tym miejscu rodzi się pytanie : czy ktoś z Was zna różniekierunkową płożącą roślinę (raczej) doniczkową lub emersyjną zdolną utrzymać zanurzone korzenie, ale też częściowo liście pod wodą o wysokości max 10 cm ?.
Jeżeli chodzi o zachowania krabów, to trzeba przyznać iż do "ciepłych kluch" nie należą, praktycznie w czasie aktywności ( zwiększa się im wieczorem) np. teraz widzę całą 7-emkę, cały czas gdzieś łażą, spinają się, przestawiają mniejsze gałązki ( ale też te wizualnie gabarytowo do nich "niedostosowane" ) i praktycznie cały czas coś szamią.
Jest też coś co łączy je z poskoczkami - nękają sumiki.
Jest też coś, co komplikuje takie zestawienie obsady - fakt pochodzenia krabów z Azji Południowej.
Pierwotna dedykacja zbiornika: ryby i jeszcze rośliny (anubiasy) to nadal " afrykańskie poskoczkarium", ale z krabami łączy je jedynie (i aż ) akcent "zalewiska mangrowego".
"Jamnik" wyłamał mi się więc zarówno z Afryki, ale też typowego akwarium - poziom wody to mniej niż połowa jego wysokości, zatopione anubiasy i zwierzęta ( prócz 3 sumików buffei i karlika ), więcej czasu spędzają nad wodą niż pod jej taflą, a nawet wtedy powiedzieć że pływają to obraza dla tych pływających. Natomiast obecny całkowity brak flory ekotonu raczej dyskwalifikuje je jako paludarium, no chyba że uznamy, że "efekt styku" realizowany jest poprzez wyniesione ponad powierzchnię części zatopionych kawałków zwałów korzeni.
Więc co to właściwie jest ? :evil :whistle
  • 3

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: radko » 13 gru 2015, 23:22

Miewanarium, po prostu miewanarium...
  • 4

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: Cezar » 14 gru 2015, 15:10

miewan pisze:W tym miejscu rodzi się pytanie : czy ktoś z Was zna różniekierunkową płożącą roślinę (raczej) doniczkową lub emersyjną zdolną utrzymać zanurzone korzenie, ale też częściowo liście pod wodą o wysokości max 10 cm


A może Spathiphyllum spp. . Ta roślina powinna poradzić sobie z korzeniami zanurzonymi w wodzie. Można ją ukształtować, aby główny pęd był pod wodą a liście wyrastałyby ponad wodę.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

Re: płytki projekt - tereny zalewowe

autor: miewan » 14 gru 2015, 18:22

Ha, no i znalazłem miejscówkę - biotop zalewowy ;) x) :whistle ,
Cezar skrzydłokwiat mam w "ściąganym", niestety do "jamnika" byłby za wysoki, no chyba że są odmiany petit no i z tym płożeniem to tak sobie ;(
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'