Pompa dozująca Blue Marine - 4 kanałowa - Opinia

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Pompa dozująca Blue Marine - 4 kanałowa - Opinia

autor: aquamarcin » 30 sty 2021, 10:48

Hej!

Chciałem się podzielić opinią na temat Pompy dozującej Blue Marine
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wykonane pompy:
biała obudowa wykonana z fajnego materiału, ale niestety reszta jest tragiczna. Po rozpakowaniu od razu zwróciłem uwagę na to że wyświetlacz jakby lekko odstawał (jakby wypychał folie), gniazdo adaptera 230v wypycha tez tylna obudowę... tylną obudowę można odkręcić...Pomyślałem ze tak zrobię i poprawie mocowanie wyświetlacza i zobaczę dlaczego gniazdo wypycha pokrywę... Co się okazało wyświetlacz jest po prostu krzywo wlutowany w układ scalony a slocik na gniazdo jest po prostu za mały (błąd przy projektowaniu obudowy)... Były to pierwsze wrażenia w których już pożałowałem ze nie wziąłem nieco tańszej pompy JEBAO (JECOD)..

Kalibracja:
Instrukcja jest przejrzysta ale skorzystałem z filmiku na Youtube .. Przy sprawdzeniu jak to działa zaskoczyły mnie dźwięki jakie wydaje pompa , jakieś piszczenie skrzeczenie jakby coś nie było nasmarowane.. ale na tamtą chwile to olałem..
Kalibracja odbywa się poprzez naciśniecie jednego z dotykowych przycisków i trzymania go do momentu aż pojemniczek nie napełni się do poziomu 100ml. Na wyświetlaczu cyfry lecą w tym momencie do góry.. Niestety nie lecą w nieskończoność... tylko do 250
Kalibracja pompy nr 1 skończyła się na 248 , ale kalibracja pompy 2 nie była możliwa do wykonania do licznik się zatrzymał na 250 pompa tym samym tez się zatrzymała a pojemnik napełnił się do około 92ml. tylko... 3cia pompa nalała 100ml przy wskazaniu 238. a 4ta przy wskazaniu 242..
Powtarzałem kalibracje kilka razy i za każdym razem były drobne różnice... Od razu pomyślałem ze nie można temu ufać niestety...
Odkręciłem pompe Nr2. zeby zobaczyc co jest nie tak... w srodku są plastykowe rolki i marnej jakosci systemik do obracania nimi... przekladalem ten system do innych pomp zeby zobaczyc jak dziala z innymi silniczkami i za kazdym razem nie nalewał 100ml... wiec po prostu cos bylo z tym nie tak.

Dozowanie:
zamontowałem wszystko tak żeby pompa dozowała mikro i makro (do tego sa mi potrzebne tylko 2 pompy)
Odległość w pionie pomiędzy zaworem zwrotnym (check valve) wynosi około 65 mm... długość wężyka to około 80cm
Sprawdziłem jak dziala pompa po podłączeniu zanim zacznie mi nalewać nawozy. Korzystam z nawozów JBL (NPK i Fe ) i pompe kupiłem do dozowania codziennego, ustawilem dozowanie na pół dawki ( jedna pompa leje 10ml a druga 6ml)... po sprawdzeniu jak to dziala na takiej wysokosci (pompa musi pchac płyn do góry) i okazało sie ze nie jest najgorzej... zamiast 10ml było około 9ml, (pomyslalem ze moze wężyk sie rozpręża)
Drugiego dnia pompa nr 1 dzialala ale nie nalała prawie nic pompa nr2 nalała około 5ciu kropelek... ( nie zdążyłem zmierzyc ile nalały )ale kolejnego dnia zanim pompy zaczeły nalewac podstawiłem pojemniczki zeby zobaczyc czy jakie wartosci dozują...
Codziennie testowalem jak ta pompa dziala i okazuje sie ze nie dziala prawidłowo... zauwazylem ze płyn z wezyka sie cofa (wiec check valve nie dziala prawidłowo)

Ogolna opinia:
Ten produkt to kpina - zapłaciłem ze to około 120euro, wygląda ładnie z daleka z bliska widac błędy w konstrukcji samej obudowy, w srodku sa naklejki QC mimo ze wszystko jest krzywo zlutowane, tylna obudowa wykonana z kruchego plastyku po jej przykręceniu zauwazyłem pęknięcia w miejscach otworów( moze to być efekt prężenia)
Pompa dziala głośno piszczy trzeszczy. Kalibracja zakonczona nie powodzeniem, nie przekłada sie na to co ma być lane do akwarium.. Check valve gównianej chińskiej jakości nie trzymają przez co nie jest mozliwe lanie tej samej ilosci płynu co dziennie...
Serdecznie odradzam Wam inwestowania pieniędzy i czasu w ten produkt!
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2021, 09:41
Lokalizacja: Holandia
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Pompa dozująca Blue Marine - 4 kanałowa - Opinia

autor: adams2121 » 30 sty 2021, 11:09

Zwróć go lub zamień na nowy.
Ewidentnie jest schrzaniony
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'