Filtr kaskada czy sie nada

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Filtr kaskada czy sie nada

autor: Rambo » 19 sie 2017, 20:17

Witam co sądzicie o filtrze do 112l ogólne jako jedyny filtr - akwarium bez pokrywy z belką LED(w trakcie prac)

http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-skimm ... 60300.html

czy lepiej Aquela FZN-2

Wiem kubełek najlepszy

ale coś w miarę to około 300zł. chyba że komuś coś zalega za niewielkie pieniążki.

co do filtr wewnętrzny to poczekam na opinie co sądzicie o tych kaskadach.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0

Re: Filtr kaskada czy sie nada

autor: adams2121 » 19 sie 2017, 21:22

Bierz największą kaskade. Jaka dostaniesz.
Wbrew pozorom kaskady maja sporo zalet
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Filtr kaskada czy sie nada

autor: woytek » 20 sie 2017, 06:26

Mam tetra 1200 na zbyciu za 100zl.brakuje zaworków i rurek.
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Filtr kaskada czy sie nada

autor: Rambo » 23 sie 2017, 20:16

Dzięki za ofertę i zaryzykowałem kupiłem Chińczyka HW 302A - 2 lata gwarancji (oby nie była potrzebna) właśnie skończyłem instalowanie jak na razie sucho nie cieknie cicho działa , bez problemu się odpowietrzył, jedyna wada to twarde przewody więc cierpliwości i ostrożności by nic nie połamać . Ogólnie wygląda solidnie.
Zamontowany razem z deszczownicą i skimerem,
Od dołu jeden koszyk z gąbką o bardzo dużej przepuszczalności a reszta ceramika - Jak na razie tak zostanie nie dotykam nie zaglądam.
prefiltr tylko jeszcze jakiś inny zamontuję i dodam przyssawek co trzymają przewody.

Aktualnie przymierzyłem się do solidnej lampy/belki LED ze sterowaniem Arduino (piszę program ucze się testuje itp...)
Lampa zakładam że powstanie w przeciągu 4-6 tygodni.
Pochwale się jak ulepię coś ale to jeszcze potrwa podzespoły systematycznie zamawiam.

Pozdrawiam
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0

Re: Filtr kaskada czy sie nada

autor: thaz » 27 sie 2017, 18:14

Rambo pisze:Dzięki za ofertę i zaryzykowałem kupiłem Chińczyka HW 302A


Przerabiałem hw302 i mogę z czystym sumieniem polecić - pracowały u mnie 2 szt przez ponad 2 lata.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Filtr kaskada czy sie nada

autor: Rambo » 28 sty 2018, 02:52

Hw 302 dla przestrogi - podczas otwierania zestawu połączeniowego węże - kubełek ułamałem zaczep w głowicy takie tam małe dziadostwo chińskie rączki zrobiły - co kwalifikuje głowicę do wymiany a gwarancja raczej tego nie obejmie gdyż to uszkodzenie mechaniczne dokładnie ciężko ustalić kiedy się to stało może wstępnie już podczas montażu zaraz po zakupie.
https://www.youtube.com/watch?v=5bFMXP6Rmpg
tu filmik jak awaria się przytrafia
Wiec przestroga dla potomnych delikatnie z wężami gdyż sa twarde te orginalne zaczep też dokładnie do końca otwierać
A miało być tak pieknie
Usterkę usune jutro domowym sposobem jak sie sprawdzi to dam znać jak poradzić sobie z takim złamaniem
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0

Re: Filtr kaskada czy sie nada

autor: Rambo » 28 sty 2018, 21:08

Wklejone na silikon jedne zaczep trzymał więc jest ok. Wygląda stabilnie nawet do góry nogami obracałem a śmiga już cały dzień.
Jak ktoś ma ułamane dwa zaczepy to trzeba wywiercić otwór pod klamrą tak by włożyć bolec z śruby aż przez całe przyłącze pomiędzy wlotem i wylotem wody. Musi być wiercone razem z zamocowanym przyłączem. otwór może być też przez szarą klamrę. Po włożeniu bolca pamiętajmy by go troszkę jak łeb silikonem posmarować by się nie wysuwał.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 99
Rejestracja: 04 cze 2017, 20:17
Lokalizacja: Łomża
Reputacja: 29
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'