Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: Galen » 07 mar 2017, 22:54

miewan pisze:Owszem, filtracji nigdy dość, ale coś mi się wydaje, że na te 46 "wolnych" litrów to szkoda kasy na dodatkowy filtr, obejrzałem sobie prezentację tego zestawu i wbudowany panel filtracyjny wydaje się tu optymalny .
Zawsze można pokombinować z samymi "lepszymi" wkładami i na to przeznaczyć pieniążki (jak nie na wkłady to może ciekawe małe ryby z nieco wyższej "niepopularesowej półki" np. Tucanoichthys tucano +Yaoshania pachychilus) niż wrzucać "przerośnięty" na te litry kubełek.
Dużo i dużych ryb i tak tu nie zapodasz przy bokach bodajże jak pamiętam 36X36.

Postaram się lepiej wypełnić wbudowanego sumpa dam dodatkowe gąbki,więcej keramzytu i lawy .
Akwarium jest bodajże 36x45 albo 46 .Drugie 36 to jego wysokość .
Myślałem nad jakimiś ciekawymi krewetkami + odmiany Gupika Endlera .
Ewentualnie zrobię akwarium roślinne .
Raczej nie będę miał możliwości zakupienia jakiegoś ciekawego gatunku ryb,ale yaoshania wygląda interesująco.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: miewan » 07 mar 2017, 23:07

Yaoshania jest w ofercie płaszczki.pl, z Gliwic do Kielc jest dużo bliżej niż do Białego, a Krzysiek robi wysyłki (jest u nas trochę ryb od niego),
możliwe że pojawi się w Chrustach ze swoimi rybami
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: Witek » 08 mar 2017, 15:17

Coś tak czułem, że to to... Na YouTubie nieco zjechałem ten zestaw... wymiar do bani i ta cena.... jak dla mnie nieco za duża na użyte materiały i nie mam pewności czy to się będzie sprawdzać czy w przypadku przytkania gąbek (w miejscu tych nacięć w panelu) wysoko umiejscowiona pompa się nie zatrze... Popieram w 110% Miewana, kup Matrix, Siporax czy jakiś inny wypas "ceramikę" i śpij spokojnie, a nie będziesz się w kubły bawił...
Daj fotkę od góry komory z gąbką bo rozumiem dotyka ona do przegrody i gąbka się tylko w miejscu kontaktu czy jest tam jakiś dystans?
Jak bardzo obniża się woda w komorze pompy? Czy jest to dobrze spasowane czy jest na tyle duży lewy przepływ że nie grozi zatarciem pompy?
  • 1

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: miewan » 08 mar 2017, 15:39

Witek to chyba ja tak uważnie jak ty nie obejrzałem youtubowych prezentacji.
Z twoich pytań wynika, że pompa jest wnicowana w ten otwór wypływowy, to nie jest przeszkoda bo pompę ( na tym filmiku który widziałem ja, Argos dodał jako wyposażenie chińską małą pompkę do oczek ) można umieścić na dole komory a ujście na baniaczek skierować w górę przez wężyk.
Też bałbym się nieco takiego ustawienia gąbasa wlotowego bo przy jej przytkaniu pompa wypompuje wodę z komory, chociaż prezentowana szczelność płata panelu oddzielającego właściwy zbiornik od mediów jest jedynie wizualna a nie faktyczna i myślę, że "lewy" obieg jest tu wystarczający by nie zatrzeć napędu. Miałem w rękach ( zresztą nadal mam rupieć ) gotowy zestaw do małego morszczaka dokładnie zrobionego na tej zasadzie tyle, że przegroda jest rzeczywiście szczelna i nie było kłopotu z nieplanowanym opróżnieniem komory pompy.
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: Witek » 09 mar 2017, 11:11

Mi chodzi o ten film
https://www.youtube.com/watch?v=r9QvybvcsgA
Cenzor chyba działa bo nie ma mojego komentarza pierwszego... tylko drugi został... ;)
Oni chyba zmieniają ten projekt i może to poprawili...
  • 1

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: miewan » 09 mar 2017, 11:47

Witek, gdybym wcześniej obejrzał "Twój" filmik też miałbym sporo uwag, zwłaszcza takie usytuowanie pompy rzeczywiście nie wróży najlepiej ( to już jakby opisałem wyżej ).
Generalnie można by ponarzekać też na sposób i zastosowane media przez autora "produkcji", ale to jego autorskie a nie fabryczne zastosowanie praktyczne więc jakby poza tematem.
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: Witek » 09 mar 2017, 14:15

Autor dodał mediów... standard za 450 to jak dla mnie mocno wygórowana cena...
Ogólnie jestem za podobnymi rozwiązaniami... ale muszą być one przemyślane...
  • 1

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: Galen » 09 mar 2017, 18:38

Kostki nie ma , zamówienie odmówiłem .
Zgadzam się że cena zbyt wygurowana,ale kostki były wyprodukowane w ilości kilkudziesięciu sztuk, pozatym zapewne większość osób kupując ten zestaw nie kierowało się tylko zbiornikiem , ale też osobą które owe akwarium zainicjowała.
Sam byłbym chętny nabyć coś takiego ,ale w niższej cenie bądź większym standardzie.Ogólnie rzecz mówiąc Dziękuję za prowadzoną dyskusje , podoba mi się możliwość porównania opinii z innymi akwarystami.Mobilizuje to do podwójnego zastanowienia przed dokonaniem czynu.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: adams2121 » 09 mar 2017, 18:45

Szkło 100l - 100 zł + 20/40 zł filtr - 50/70 zł + wkłady 100 zł
i szkło większe ;)
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Filtracja w ,,małej Ameryce'' 450l.

autor: Galen » 09 mar 2017, 18:45

Za niecałe 2 tygodnie zaczynam zakładać 112l , jeśli będzie się dało na nie patrzeć wstawię jakieś zdjęcia :D .
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 110
Rejestracja: 27 lut 2017, 22:43
Lokalizacja: Kielce
Reputacja: 20
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'