karmnik dla ryb

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

karmnik dla ryb

autor: Bieta » 29 sie 2016, 20:12

Potrzebuję zakupić karmnik dla ryb. Nie bardzo wiem, za czym mam się rozglądać i na co zwrócić uwagę. Potrzebuję taki karmnik z zaprogramowanym karmieniem ryb na 4-5 -7 dni, minimum, i 2-3 karmienia dziennie. Najlepiej pokarm, w tabletkach, granulkach, płatkach. Gdyby była możliwość podania pokarmu mrożonego, to już byłabym zachwycona tym produktem. Czy ktoś, cos wie na ten temat? Orientuje się, jaka firma, jak cenowo to wygląda? Proszę o podpowiedzi, pozdrawiam Bieta.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: karmnik dla ryb

autor: michal_n » 29 sie 2016, 20:38

O mrożonkach z karmnika to nie słyszałem bo musiał by mieć zamrażalnik wbudowany... ale takie na granulki to są dostępne. Używam takiego do karmienia narybku i nawet się sprawdza(Ł) dodałem nawias bo własnie przed chwilą dzwoniła żona, że jak zwykle gdy jestem w delegacji coś sie stało i tym razem padło na karmnik. Podał w 3 dni to co miało iść jakieś 10 i chyba trzeba będzie jakieś ratunkowe podmiany robić i odsysać syf z dna.. żona się bardzo cieszy :evil jest to jednak pierwszy wypadek tego urządzenia i nie mam jasności czy czasem czegoś źle nie ustawiłem przy ostatnim "ładowaniu".
Ogólnie do granulatów polecam, płatki to raczej takie drobniejsze i w miarę możliwości jednakowej wielkości inaczej dawkowanie jest dość losowe. Ja używam Sera Feed A Plus. kosztował około 100 pln.
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 98
Rejestracja: 09 lis 2014, 18:42
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 45
GG: 0

Re: karmnik dla ryb

autor: Bieta » 29 sie 2016, 21:05

Mam jeszcze jedno pytanie z tym związane. Na ile dni można ustawić tego typu karmnik? Na dobę, dwie, trzy, czy dłużej. Chodzi mi maksymalna ilość dni.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: karmnik dla ryb

autor: adams2121 » 30 sie 2016, 05:38

Zazwyczaj na 7 dni do kilku karmien dziennie - zależy za ile karmnik i jakiej firmy , wszystko rozbija się o $$$$ .
No name są i po 50zl
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: karmnik dla ryb

autor: Bieta » 30 sie 2016, 07:03

Nie chodzi mi o sprzęt z górnej półki, ale o średniej klasy. Tak w granicy rozsądku cenowego.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
Reputation System ©'