Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: marcin » 14 paź 2014, 09:35

czy ktoś z was posiada ,posiadał u siebie ( Prefiltr HW-603 B )
zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego tyko nie wiem czy warto spróbować go podłączyć jako oddzielne dodatkowe źródło filtracji wody
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: miewan » 14 paź 2014, 10:25

Zawsze warto, pomimo kolejnego, ewentualnego źródła przecieku poza baniakiem.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: piwko28 » 14 paź 2014, 12:43

Nie nie i jeszcze raz nie! Chyba, że mieszkasz na parterze i potrzebujesz zmienić panele/parkiet ;) Wielu osobom z klubu malawi to coś pociekło, zarówno ten model jak i ten ulepszony.

Zdecydowanie odradzam!
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: miewan » 14 paź 2014, 12:59

Właśnie podobne uwagi ( z innych niż KM for), skłoniły mnie do naniesienia dopisku o potencjalności przecieku.
Niemniej "instytucję" prefiltra ( nie koniecznie HW-603B) będę polecał jako dodatkową masę filtracyjną w każdym możliwym przypadku, i tu Maćku myślę, ze jesteś ze mną zgodny.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: piwko28 » 14 paź 2014, 22:03

miewan pisze:Niemniej "instytucję" prefiltra ( nie koniecznie HW-603B) będę polecał jako dodatkową masę filtracyjną w każdym możliwym przypadku, i tu Maćku myślę, ze jesteś ze mną zgodny.


Oczywiście, że tak. Nie wyobrażam sobie filtra zewnętrznego pełniącego rolę biologa bez prefiltra. Jeżeli chodzi o dodatkową "masę" filtracyjną również podzielam Twoje zdanie ;) Nadfiltracja jest bardzo wskazana ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: marcin » 15 paź 2014, 00:40

to powiadacie ze to badziewie wiec co byście polecili ?
czy włożyć zwykły filtr z gąbka bo na dzień dzisiejszy mam założona zwykła gąbkę ale nie podoba mi się to rozwiązanie myślałem tez nad kupnem zwykłych gąbek do samodzielnego wycięcia i włożeniem do kubełka ale nie wiem sam jakich użyć zęby ściągało drobny syf z wody
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: miewan » 15 paź 2014, 09:23

Dwie opcje :
na zewnątrz - i tu możesz posłużyć się korpusem filtra narurowego, wpiąć w obieg nieaktywny (np. z uszkodzoną pompą) dodatkowy kubeł ( to z uwagi na rozmiar złoża polecam ), kupić powyższego chińczyka i zapakować do naczynia "ochronnego" na kontrolę przecieków, poszukać innego o tej samej dedykacji o uznanej marce ( co nie oznacza, że nie będzie kłopotu z przeciekiem ).
Generalnie co do zasady po praktyce własnej, kubły/eł profilaktycznie trzymam w wiaderku.
wewnątrz - tzw. opcja bezpieczna ( chyba jednak najlepsza) czyli zwykła gąbka na zaciąg jednak dość rzadka, przy gęstych porach pomimo wychwytywania drobin można mieć problem kawitacji na głowicy ( tu starsze JBL miały problemy) myślę, że o PPI 20 byłoby w sam raz. Ja mam fabryczny modułowy (rozpinany) prefiltr eheima wiem, że tego typu rozwiązań innych producentów jest trochę. Może być to też zwykły koszyk/pojemnik od wewnętrzniaka do którego pakujesz co chcesz. Jednakże gąbka jest tu optymalnym rozwiązaniem bo rola prefiltra powinna być skierowana wyłącznie na mechanikę.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: marcin » 15 paź 2014, 10:51

myślałem tez nad czymś takim jak AquaEl Multikani 800
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 1068
Rejestracja: 19 paź 2013, 21:21
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 415
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: miewan » 15 paź 2014, 11:40

Multikani to "normalny" modułowy filtr zewnętrzny na niezintegrowanym zaciągu, nie miałem i nie znam nikogo kto stosował to rozwiązanie. Na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco, tylko czy te moduły nie są jednorazowe ? ( może się mylę nie chce mi się tego sprawdzać), jeżeli tak,to ekonomika tego rozwiązania nie budzi mojego zachwytu.
Marcin mam wrażenie, że nie będąc zadowolonym z "kultury" pracy Swojego filtra szukasz rozwiązań zastępczych idących swoja drogą w pożądanym kierunku zwiększenia masy filtracyjnej. Tyle, że nie zawsze musi przynieść to pożądany efekt claru ( wszystko zależy od doboru mediów ). Może "przemiel" to co już masz w filtrze na nowe, może zmień ich kolejność, może dobierz aktywne pochłaniacze ( z reguły też one doskonale klarują wodę ).
Moja propozycja :
1. wew. prefiltr gąbkowy na zaciągu o gęstości 20 PPI
2. dołożenie purigenu, purolitu lub nawet węgla ( przy tym ostatnim z uwagi na suplementację roślinnych odżywek bym jeszcze sprawdził)
3. wata jako ostatnia ( z ruchu wody) warstwa filtracyjna.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Prefiltr zewnętrzny do filtrów kubełkowych HW-603B

autor: andrusza1 » 17 paź 2014, 08:42

Jeżeli chcesz coś dokładać jako taki czy inny prefiltr to doradzam filtr wody narurowy, ale musisz się liczyć z kosztami takiego rozwiązania. Ponieważ wkłady sznurowe nie wytrzymują więcej jak 2-3 tygodnie (raz można go trochę odwinąć i przepłukać), potem tylko wymiana. Niby przy hurtowym zamówieniu sztukę można mieć już za 2 z groszami ale trzeba brać karton 50szt.
Jakbyś chciał obejrzeć to rozwiązanie w praktyce to zapraszam.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 316
Rejestracja: 28 wrz 2013, 08:11
Lokalizacja: Białystok / Starosielce
Reputacja: 46
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
Reputation System ©'