baniaki z akrylu

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

baniaki z akrylu

autor: miewan » 16 sty 2014, 08:40

Wczoraj "w rozmowie" z Dominikiem (dperkowski) poruszyliśmy temat zbiorników z akrylu lub pleksi.
Nie mam generalnie zdania na temat tak jednych jak i drugich oprócz przeświadczenia, że powinny być to zbiorniki drogie i podatne na zarysowania.
"googlując" na szybko znalazłem wykonawcę w Polsce http://www.akwaria-akryl.pl/pl/produkty ... ia-akwaria, uwaga nie jestem przedstawicielem :szok: , a linkuję brief wyłącznie z uwagi na fakt załączonych obrysów dna przykładowych baniaków. Nie znalazłem tam jednak cen ( choć przyznam, że nie uważnie szukałem :aniol: ).
Wiem, przynajmniej na przykładzie reality show "specjaliści od mega akwariów" :lolz1: i "projekt akwarium" :szal: , że za wielką wodą baniaki z tego materiału to standard, jak też, że wielkie baniaki "muzealne" w Polsce np. te z palmiarni w Gliwicach są wykonane właśnie z akrylu.
Czy ktoś z Was :
- ma jakieś doświadczenia "własne" z takim produktem,
- szukał wykonawcy, dostał wycenę i ewentualnie zrealizował zamówienie,
- ma potwierdzone informację jak "to" się sprawuje na przestrzeni czasu i codziennej pielęgnacji :dobry:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1657
GG: 0

Re: baniaki z akrylu

autor: dawid65437 » 16 sty 2014, 09:20

Co najmniej dwie bańki z akrylu są w Akwarium w Gdyni. Jedno walec, a drugie to potężne akwarium z płaszczkami i jakimiś pielęgnicami (chyba były tam pawiookie i jeszcze jakieś ale nie pamiętam). Akryl był w nim grubości około 10 cm.
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: baniaki z akrylu

autor: kameleon_sklep » 17 sty 2014, 16:37

Ja tak kiedyś sobie liczylem koszty baniaka 250x70x80 wszystko orientacyjnie :szkło 15mm ok6000zł
akryl grubość 50mm , zakładam taką grubość bez konkretnych wyliczeń, 2900zł za m2 akrylu wychodzi ok 20000zł. Na pewno cena wzrośnie bo kupuje się płyty wiec będzie odpad . Dochodzi koszt robocizny i kleju. Ale mozliwości gięcia bezcenne.
Wiercenie otworów w każdym momencie i usuwanie rys.
  • 0

Sklep Zoologiczny
KAMELEON
ul. Ryska 1
Białystok
Pn-pt 10-18
Sobota 10-16
https://www.facebook.com/kameleonbialystok
Czasami zagląda
 
Posty: 59
Rejestracja: 04 paź 2013, 19:11
Reputacja: 8

Re: baniaki z akrylu

autor: alexb47 » 24 sty 2014, 21:23

poruszyliśmy temat zbiorników z akrylu lub pleksi


Akryl i pleksa to to samo - szkło organiczne.

Na pewno cena wzrośnie bo kupuje się płyty wiec będzie odpad . Dochodzi koszt robocizny i kleju.


Niezupełnie. Kiedyś intensywnie przestudiowałem temat, kiedy stawialiśmy naszą pięćsetkę. W USA plexa nie jest tak droga jak u nas. Tam nikt nie kupuje jej w płytach, godząc się na odpad, tylko zamawia u producenta dokładnie w takich wymiarach i kształtach, jakie są mu potrzebne. Gdzieś na YT (już nie pamiętam linku) jest filmik, pokazujący odlewanie elementów z akrylu - beznadziejnie prosta technologia, która u nas kosztuje jeszcze dziesiątki tysięcy - sto lat za Murzynami :(
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości
Reputation System ©'