Aquael Grzałka Platinium Heater

Tutaj możesz porozmawiać na temat wszelkich aspektów technicznych dot. akwarium. Skonstruowałeś coś sam, pochwal się tym!

Aquael Grzałka Platinium Heater

autor: andrzejken » 06 lis 2023, 20:22

Nie jest to stricte test grzałki 50 w a jedynie moje luźne spostrzeżenia. Dla czego piszę ? aby potencjalny zakupowicz wiedział na co w/g mniema się nastawić ,a raczej na co nie powinien liczyć. Zakup spowodowany brakiem współpracy z grzałką eheim. Kupiłem tę akurat bo dawni nie kupowałem grzałki aquael-może coś zmieniło się na plus , nowe elektroniczne sterowanie -produkty elektroniczne np. eheim są sporo droższe. Początek września ,temperatury w akwarium 27-29'C .Ustawiona grzałka w/g instrukcji- dałem 27'C -w opisie miało być +/- 0,4'C . Temperatury spadły i od około 2 tygodni są stałe. Grzałka załącza się dopiero gdy termometr w akwarium pokazuje 25,3 do 25,5 'C .Czyli rozrzut jest całkiem spory od tego co deklaruje producent. Jeśli ktoś spodziewa się precyzji po polsku to raczej niestety jej się niech nie spodziewa. Pomiar termometrem juwel 3.0 z sondą ,dodatkowo jbl szkalny i czasem bezdotykowy na podczerwień .
  • 1

Czasami zagląda
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2013, 14:12
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: Aquael Grzałka Platinium Heater

autor: andrzejken » 23 mar 2024, 20:51

Nie wiem jak edytować swój stary post więc napiszę poniżej małą aktualizację.

Po jak się zdawało słabych początkach dokupiłem na wszelki (wiara w lepsze czyni cuda) wypadek grzałkę elektroniczną eheim thermocontrol e 50W .Po czasie okazało się że winną problemom z ustawieniami była temperatura .Ostatecznie grzałkę ustawiłem na 26'C i po ustąpieniu lata wszystko się ustabilizowało .Eheim też zapodałem 26' .Grzałki się 'ustabilizowały' ,są umiejscowione po przeciwnych stronach akwarium stojącego w rogu pokoju i zimnej ściany. Temperatura jest stabilna -przy najmniej do powrotu upalnego lata kiedy to ,jak myślę, znowu zacznie się cudowanie grzałki .
Na ten moment mogę polecić aquaela - fajnie się ustawia i w miarę trzyma temperaturę. Eheim dokoptowałem jak spadły temperatury (działanie takie same ,sposób ustawiania tradycyjny -cena ...) i wydaje się że te dwie grzałki świetnie spełniają swoją rolę jednocześnie mam gwarancję że jak jedna się zbuntuje to druga jakoś pociągnie- choć osobno ledwie dawały radę- zawsze nawet do stopnia mniej po nocy.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2013, 14:12
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 4
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości
Reputation System ©'