Kulig 2018 -27.01.2018

Wiesz coś o ciekawej imprezie? Napisz tutaj!

Kulig 2018 -27.01.2018

autor: miewan » 01 paź 2017, 11:48

Wstęp :
Może Was zdziwi, że tuż po zakończeniu lata i na etapie wczesnej jesieni, zaczynam ten temat, ale w związku ze wstępnymi ustaleniami poczynionymi w Drozodowie, wygląda na to że imprezka z niewinnej przejażdżki saniami i ogniska może przerodzić się w POWAŻNĄ IMPREZĘ.
Rozwinięcie :
Bardzo możliwe (a nawet mocno prawdopodobne), że w oparciu o "możliwości" WDA (kumak/Maciaszek) na terenie Instytutu (kolejna promocja "wieżowca") będzie chciało zorganizować część "naukową" jako wstęp przed częścią "rozrywkową".
Wstępne rozmowy (nieoficjalne) między tymi podmiotami już nastąpiły , czyli będzie to działka i wzajemne przenikanie SGGW z Instytutem, choć tak czy inaczej w jakiejś części organizacyjnej Nas to też nie ominie, My teraz, acz powoli, lecz bez zbędnej zwłoki, powinniśmy pochylić się nad częścią kuligowoogniskową. A jak widzicie wygląda, że imprezka może nam wyjść nieco szerzej (też osobowo) niż wewnątrzforumowo + goście.
Zalążek burzy mózgów
Zacznę od pytań :
1. Czy ewentualną lokalizację podtrzymujemy na Supraślu (osobiście tak bym zostawił, ewentualnie w pobliżu Białego )
2. Czy może ktoś ma namiary i dojścia (zwłaszcza sprawdzone,prywatne powiązania) na jakąś miejscówkę (bo chyba nie będziemy mogli wykorzystać tej sprzed roku - ale to trzeba by sprawdzić) mogącą pomieścić liczmy, że ok 70-100 osób, która w ramach działalności zapewni nocleg, kulig, ognisko/integrację, wyżywienie.
3. Czy ubiegłoroczny termin był dobry, czy przesuwamy go w którąś stronę ( zdecydowanie styczeń, czy luty - myślę, że z uwagi na ewentualną część naukową i tak musimy to narazie odłożyć do ustaleń SGGW via Instytut, tyle że ktoś musi być pierwszy),
4. Czy ktoś ma pomysł na inne ewentualne atrakcje ( nie chodzi mi o tu o te indywidualnie dostarczane pod wpływem osmozy, bo w tym zakresie niestety mam spore doświadczenie :evil ),
5. Czy wszystko jednego dnia, czy rozłożone na 2 lub 3 ( byłbym za jednym z noclegiem - jak w ubiegłym roku)
6. Jakieś inne pomysły
Na dziś to wszystko
1. Prosiłbym o wyłącznie konstruktywne wpisy
2. Nie jest to temat zgłoszeniowy o ewentualnym udziale lub popierający lub nie samą ideę,
więc
3. Wszystkie niemerytoryczne posty niestety będą z niego usuwane
Liczę na jakiś odzew i współpracę.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Kulig 2018

autor: Bieta » 01 paź 2017, 12:27

Wow, fajnie, że będzie powtórka kuligu. Byłabym też skłonna, aby impreza odbywała się w okolicach Białowieży. Jeżeli będzie sporo chętnych spoza naszego regionu, to będzie to też atrakcją dla nich. Mam też prośbę, aby przesunąć termin tegorocznego kuligu 2018 na początek lutego (2-3-4 luty). Bardzo by mi zależało. Postaram sie popytać wśród znajomych na temat miejsca i późnbiejszych noclegów dla wiekszej liczby osób 80-100.
  • 0

Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 12:35 przez Bieta, łącznie zmieniany 1 raz
Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Kulig 2018

autor: William » 01 paź 2017, 12:33

Jeśli Supraśl to może Pięć dębów albo dawna Knieja? Wszystko zależy od wpisowego na jakie się nastawiamy.
Czy dla celów atrakcji turystycznych zapewniamy autokar? Wszystko też zależy od czasu a tego przy opcji jednego noclegu też nie będzie za wiele. Opcja pierwsza zwiedzanie Supraśla z przewodnikiem. Opcja druga objazdowka np szlakiem tatarskim. Opcja trzecia, w drodze z Instytutu zwiedzanie Białegostoku.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
  • 1

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Kulig 2018

autor: miewan » 01 paź 2017, 12:53

Bieta, jeżeli chodzi o termin, to te preferowane przez Ciebie daty mieszczą się jakby w zakładanym przedziale czasowym - ferie, cisza też na uczelni, możliwość ewentualnego przyjazdu z dziećmi, ale z drugiej strony część akademicka imprezy też chyba w tym czasie ma wolne.
Co do wpisowego, trudno jest mi to teraz określić :
- więc pytanie jaką kwotę jesteście w stanie przyjąć by uczestniczyć w kuligu.
Finanse mogą ograniczyć też odległości ewentualnego przemieszczania np. tubylec będzie chciał tylko uczestniczyć we wspólnej przejażdżce saniami, myślę więc że bezpieczniej jest planować okolice Białego niż gremialny prawie 100 km przejazd (ewentualny koszt autokaru ), myślę też że zimowo Białowieża sprzedaje się drożej niż Supraśl.
- jest to czas na pozyskanie ewentualnych sponsorów - więc prośba, szukajcie, szukajcie. Zakładam też że jakiś grant wpłynie z SGGW.
Teraz zbieramy pomysły, Willliamowe supraślko-białostockie są warte przemyślenia, choć nie zamykamy kierunku. Jeżeli szybciej wypracujemy konkretną propozycję tym łatwiej będzie nam uczestniczyć "w układach" z partnerami.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Kulig 2018 -20.01.2018

autor: miewan » 01 paź 2017, 15:11

Już trochę porozmawiałem:

Impreza organizowana na teraz przez SGGW/WDA, Instytut, Akwariuszy, Arowanę.pl, AkwariumOnline.pl (kolejność nieprzypadkowa)

1. termin optymalny już jest (tu zła informacja dla Biety) to 20.01.2018
2. wstępnie impreza w terenach "dzikich" i dalekich
3. Supraśl jest opcją drugiego wyboru
4. jednodniówka (dzień - część "naukowa", wieczór "rozrywka" ) - więc z wycieczką autokarową na miejsce docelowe
5. część "naukowa" Nas nie obchodzi , w gestii Kumaka (WDA,SGGW) i Instytutu, możliwe że też Animaliana
6. zakładana dodatkowa wystawa w małych zbiorniczkach na terenie Instytutu (raczej tylko kilku i to najprawdopodobniej krewetek) połączona z wystawą terrarystyczną (Instytut)
7. Arowana.pl "skarbnikiem" (Seban)
8. akwariumonline.pl - zachowana moc opiniodawcza i informacyjna.

Tak więc czekajcie na informacje (tak ok. końca listopada),
choć pozostaje w mocy apel o ewentualne pozyskanie namiarów na miejscówki.
Przy każdej aktualizacji szczegółów, będę na bieżąco informował.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Kulig 2018 -20.01.2018

autor: woytek » 01 paź 2017, 15:13

Proponuje zajżeć do dziadka Dziemiana,wiking jest blisko ,kuligi też tam są ognicha, noclegi, można by zaproponować ogarnięcie zbiornika Wikingowego, rozgłoszenie w RadioJardzie i może konkurs dla radiosłuchaczy z rJ2
  • 2

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Kulig 2018 -20.01.2018

autor: William » 01 paź 2017, 16:05

Andrzeju rozwiń myśl z drugiego punktu miejsca dzikie i dalekie... co masz tu na myśli?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
  • 0

27L - gupiki Endlera
300L - Misz Masz
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 1139
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:36
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 78
GG: 1665012

Re: Kulig 2018 -20.01.2018

autor: Misiak » 01 paź 2017, 16:49

A noclegi dla przyjezdnych chcących bardziej skorzystać z opcji "rozrywka"?
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Kulig 2018 -20.01.2018

autor: miewan » 01 paź 2017, 17:03

William pisze:Andrzeju rozwiń myśl z drugiego punktu miejsca dzikie i dalekie...


A to Piotrusiu, że forum przestało być "wiodącym" organizatorem, naszą obecną i faktyczną tu rolę określiłem w pkt 8, gdzie dodałbym jeszcze funkcję frekwencyjną a i to raczej w części "miejskiej".
Okazało się bowiem, że nasi "partnerzy" są już nieco dalej, łącznie z nazwą imprezy, której obecnie nie jestem w stanie powtórzyć.
A wektor określenia miejsca z pkt 2 skieruj wstępnie na okolice Krynek,
niestety będzie raczej dużo drożej niż rok temu i ilość miejsc siłą rzeczy też się ograniczy, gdyż właśnie tam będą "noclegi".
Szczegóły podam, jak miejsce to "zlustruję" z Naczelnym A
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Kulig 2018 -20.01.2018

autor: Bieta » 01 paź 2017, 17:06

miewan pisze:Już trochę porozmawiałem:

Impreza organizowana na teraz przez SGGW/WDA, Instytut, Akwariuszy, Arowanę.pl, AkwariumOnline.pl (kolejność nieprzypadkowa)

1. termin optymalny już jest (tu zła informacja dla Biety) to 20.01.2018



Miewanie, a dlaczego podany przeze mnie termin lutowy jest nie odpowiedni? Bardzo by mi zależało na tym terminie. :(
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'