Prelekcja zbrojniki WDA - 2017r

Wiesz coś o ciekawej imprezie? Napisz tutaj!

Prelekcja zbrojniki WDA - 2017r

autor: adams2121 » 23 maja 2017, 22:06

Jako że warto było - pojechać , dla prezentowanej wiedzy , na prelekcjach (zbrojniki , dyski)
Niestety ja zdjęć nie robię - ale zbrojniki zrobiłem ;) .


Wybrane gatunki zbrojników z Rio Xingu – Część II
Haakon Haagensen (Norwegia)

Z góry przepraszam za jakość :D
  • 1

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Prelekcja zbrojniki WDA - 2017r

autor: miewan » 23 maja 2017, 23:15

Zapewne dziwi Was nasza mała aktywność w tym temacie.
Może jest to spowodowane tym, że była to kolejna "zwyczajna" impreza akwarystyczna, jakich większość z "reprezentatów" już doświadczyła, a w zbiciu, z jeszcze świeżymi wspomnieniami z Chrust stwierdzam, że jeszcze bardziej zwyczajna.
Tu może posłużę się filmem ze zbiorniki z wystawy :

szczególnej uwadze polecam minuty od 8.43 do 10.14 i 15.03 do 15.14
I tu uwaga, pierwszy z prezentowanych zbiorników w owej ósmej czterdzieści trzy, jest w całości wymyślony, zaopatrzony, zarybiony i postawiony przez adamsa2121 allah z wykorzystaniem wyłącznie "materiałów własnych"- wszystko z domu.
To co ciekawi pewnie co niektórych, nie sponiewieraliśmy się zanadto ( fakt wyłom od reguły ).
Co ważne mogliśmy spotkać znowu starych znajomych i poznać nowych, ale wobec zbliżającej się naszej "imprezy własnej" to własnie te kontakty ułatwiły Sebanowi pozyskać sponsorów i patronów spływu.
Grzegorz nawiązał współpracę z FlowerFish i już od niedzieli rasowe bojowniki są dostępne w jego sklepie.
Dodatkowo przywieźliśmy, udostępnioną przez Studenckie Koło Naukowe Oceanografów, "zdemontowaną" z wystawy inwazyjną faunę Bałtyku - więc też baniaczek z naszym morzem też jest do zobaczenia.
Generalnie, było spoko.
  • 3

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Prelekcja zbrojniki WDA - 2017r

autor: thaz » 24 maja 2017, 11:23

Oj a co w tych dwóch kostkach taka woda mleczna?
Baniaczek Adamsa b. ładny - mogło być więcej "prądu" :D
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Prelekcja zbrojniki WDA - 2017r

autor: adams2121 » 24 maja 2017, 11:47

Co najgorsze - tam gdzie one żyją , powstaje tama / zapora na rzece i niedługo bezpowrotnie zostanie zniszczony ich naturalny habitat . A z nim zniknął ryby .

Kolejna prelekcja( na którą zdążyłem ) była prelekcja o dyskowcach .
Jak wcześniej pisałem - zdjęć więcej nie robiłem . Natomiast prelekcja dotyczyła odłowów i degradacji stanu puli genów, rokrocznie pogłebiającą się - wybierane są najlepsze /najładniejsze , a reszta trafia z powrotem i za rok z "brzydali " coraz gorsze genetycznie ryby się tworzą .
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Prelekcja zbrojniki WDA - 2017r

autor: kumak » 25 maja 2017, 16:27

Prelekcje z WDA'17 zostaną opublikowane w postaci artykułów, wstępny termin publikacji (ze względu na okres wakacyjny i moje wyjazdy) ustalony jest na wrzesień :)
W każdym razie będzie można zapoznać się z tematami poruszonymi w trakcie WDA. Opublikowane zostaną również artykuły bazujące na wybranych prelekcjach z poprzednich lat. Będą dostępne bezpłatnie.

A forum akwariumonline dziękuję za udział i oczywiście zapraszam za rok :) !
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 14
Rejestracja: 27 mar 2016, 16:19
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Reputacja: 18
GG: 0

Re: Prelekcja zbrojniki WDA - 2017r

autor: Bieta » 25 maja 2017, 17:49

Dziękuję za zaproszenie, zapewne za rok znowu tu zawitam. Impreza bardzo fajna. Czułam się zaopiekowana. Problemy były rozwiązywane od strony organizacyjnej rewelacyjnie. Mam tutaj na myśli zawieszenie np. lampy od mojego paludarium na suficie. :D
A wiadomo, że zawsze jest coś do małej poprawki, co nie zostanie z góry zaplanowane. :D
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
Reputation System ©'