Chrusty

Wiesz coś o ciekawej imprezie? Napisz tutaj!

Re: Chrusty

autor: thaz » 27 mar 2017, 18:04

Jest szansa na szersze opisanie baniaka który zrobil Grzesiek?

@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Chrusty

autor: Robert » 27 mar 2017, 18:10

Brawo wszystkim za chęci , udział oraz dyplom
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 409
Rejestracja: 29 wrz 2013, 14:42
Lokalizacja: Białystok Dziesięciny
Reputacja: 179
GG: 0

Re: Chrusty

autor: Seban » 27 mar 2017, 18:36

thaz pisze:Jest szansa na szersze opisanie baniaka który zrobil Grzesiek? @tapatalk

Jak zrzucę foty i filmy to wstawię i coś napiszę. Do zrzucenia mam około 20GB materiału. Zapchałem prawie całą pamięć w telefonie. Może Grzesiek sam coś napisze.
Jestem zakochany we wszelkiego rodzaju epifitach. A najbardziej w buckach i anubiasach. Grzesiek ma rękę do aranżacji roślinnych. Kostka z buckami była rewelacyjna. Nie była przesadzona, nie było tam natkane aby więcej. Była perfekcyjna. Chciałbym tak umieć zrobić aranżację i chciałbym umieć utrzymać rośliny w takiej kondycji jak Grzesiek to robi.
Pomysł na rzekę był bardzo ciekawy. Jednak nikt nie przewidział jednego, że babki będą chciały się zakopać. I jak nie będzie piasku to zrobią to w kamieniach. Za to danio były w swoim żywiole.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Chrusty

autor: Bieta » 27 mar 2017, 19:39

A ja chciałam podziękować chłopakom przede wszystkim za pomoc w rozpakowaniu i w spakowaniu mojego dobytku, w przeniesieniu akwarium i innych ciężkich rzeczy. Bardzo dziekuję chłopaki za pomoc. Chciałam też podziękować Sebastianowi za pomoc w ściągnięciu roślin z grupy oplątw. Te rośliny nadały przede wszystkim charakter i smak mojej pracy włożonej w aranżację. Paludarium bardzo zyskało na uroku oplątw. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję Sebastianie.
Chciałam też powiedzieć,że aranżacja zbiornika akwariumonline była bardzo ładna. Podłoże piach, który przyjechał znad morza. Do tego przepiękna valiseneria gigantea, z ładnie ułożonymi kamieniami otoczakami. No i ryby, te cudowne ryby. Zawsze myślałam, że szczupak, jak szczupak zwykła ryba którą się łowi. Nigdy głębiej nie zastanawiałam się nad nimi. Ale jak zobaczyłam w zbiorniku, to oniemiałam. Szczupak jest przepiękny. :) Stałam jak zaczarowana i podziwiałam te szczupaki. Pomyślałam też sobie, że my zachwycamy się rybami z dalekiego świata, a mamy takie piękne ryby w naszym środowisku, których niejednokrotnie nie doceniamy.
Na prawdę szkoda, że chłopaki nie zostali wyróżnieni, bo ich zbiornik, przykuwał uwagę wielu odwiedzających wystawę.
I zgodze się tutaj z Sebastianem, za rok pewnie znowu tutaj wrócę. :D
  • 1

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Chrusty

autor: Bieta » 27 mar 2017, 19:42

Tak wyglądają te oplątwy, o których mówilam:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Chrusty

autor: miewan » 27 mar 2017, 22:13

Tak tytułem wstępu
Bieta jak widzę przez te dwa dni nie zauważyłaś, ale tylko Twój zbiornik był "wydzielony", pozostałe akwa prezentowane były jako stoisko AkwariumOnline.pl , a my, reprezentowaliśmy nasze forum.

Co do zbiornika z polskimi wodami, to tu akurat dobrze, że Seban się spóźnił (ryby trafiły do gotowca), i to dobrze, że Tomasz moczył w nim swoje ręce, a nawet nagi tors (o dziwo wzbudzając spore zainteresowanie publiczności tym swoistym występem toples), bo co jak co, ale polska rzeka wychodzi mu najlepiej (o czym wspominaliśmy ostatnio w innym temacie ;P ).
Natomiast, to że "polskie" ryby są extra nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tyle, że poziom trudności ich odchowu w naszych mieszkaniach to już mistrzostwo i nic to, że są na wyciągnięcie przysłowiowej ręki, kiedy ich utrzymanie wymaga przynajmniej instalacji chłodziarek.

Natomiast odpowiadając na pytanie thaza, "azjatycki potok" został zaaranżowany w naszym forumowym jamniku (100x40x30h) zakupionym ongiś na wystawy przez Sebana.
W pomyśle i rozwiązaniu technicznym prócz Grześka czynnie udzielał się Mateuszf1987 allah , po kilku próbach z napędem silnego nurtu, w tym przypadku poprzez 65W pompę "pondową" o przepływie 4000 l/h umieszczoną po lewej stronie zbiornika , koniecznym było "wynicowanie" jej wylotu na przeciwległą ścianę. W innym wypadku nurt z dyszy pompy odbijał się od przeciwległej ścianki bocznej i wracał wzdłuż obu frontów niwecząc efekt "przeciągu". Umiejscowienie wylotu poprzez wężyk o dużej średnicy, wymusiło ukrycie go w rurce kanalizacyjnej, następnie przysypanej i przyciśniętej otoczakami (tu w ciemno-szarym kolorze). Dla wizualizacji nurtu został zastosowany mały 1W brzęczyk z fabryczną kostką, efekt rewelacyjny, zresztą doceniony zwłaszcza przez innych wystawców, którzy mocno dopytywali się o szczegóły techniczne, pytań w tym zakresie było naprawdę sporo, też od zwiedzających - > przynajmniej ja musiałem mocno o tym odpowiadać, myślę, że tyle razy co łącznie o tym :
- czy to są szczupaki ?,
- jakie bucki są w kostce ?,
- jakie ledy zapakować do roślinniaka ? (mnie :Hahaha )
- i wreszcie czy nadwodne kwiatki Biety są sztuczne czy prawdziwe i czy mogą rosnąć w wodzie ?.
Na koniec to co zauważył Seban, byliśmy przekonani że stiphodony ustawią się w nurcie i będą prezentować się na kamieniach, a okazało się , że nurt uwielbiają danio. Trochę obawialiśmy się, że nie dadzą rady i zdmuchnie je na szybę, a teraz można śmiało stwierdzić że "malabar" jest to doskonały pływak, tym bardziej, że prócz iluzorycznej walki z prądem wody te rybki od samego początku szukały żarcia, przepychały się i prowadziły małe utarczki.
Babki wciskały się w szparki między mniejszymi kamyczkami, rozpychały się w nich i robiły norki. Próbowaliśmy je wywabić żarciem, wreszcie płatem glonów nori owiniętym wokół kamienia, owszem wychodziły, na chwilę choć generalnie zawsze kilka z nich było widać, tyle że w baniaku było ich 30 !.
Na koniec tylko dodam, że już na miejscu postanowiliśmy zabezpieczyć wloty pompy fizeliną, a za oświetlenie odpowiadała zwykła 90 cm 2X54W T5 lampa znad mojego "posolonego".
  • 3

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Chrusty

autor: thaz » 28 mar 2017, 08:41

O tą rzekę z babkami właśnie mi chodziło :) Dzięki!
Koniecznie wrzućcie foty!
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Chrusty

autor: miewan » 28 mar 2017, 18:22

Masz tu filmową zajwakę ok. min. 7.08 widać ten zbiornik, a nieco wcześniej i niecopóźniej nasze baniaczki ( łącznie jakieś 5 sek :cool ):
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Chrusty

autor: thaz » 30 mar 2017, 12:02

Tutaj też jest:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 1

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: Chrusty

autor: miewan » 30 mar 2017, 12:08

Tak , i ja też ;P
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'