Zoo Botanika 2016

Wiesz coś o ciekawej imprezie? Napisz tutaj!

Re: Zoo Botanika 2016

autor: Seban » 02 cze 2016, 22:14

Ja się piszę. Tylko zdarzenie losowe może mnie wykluczyć.
Na miejscu można być w piatek (dzień techniczny) od godziny 10:00. Z doświadczenia wiem, że czym szybciej się będzie tym lepiej.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Zoo Botanika 2016

autor: woytek » 03 cze 2016, 06:25

Jadę,proponuje skite na paliwo
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Zoo Botanika 2016

autor: Seban » 03 cze 2016, 06:38

Odnośnie wspólnego wystawiania. Są plusy i minusy. Plus to pomoc i uzupełnienie. Minus to mniejsza dieta i mniej bezpłatnych noclegów. Rozwiązaniem jest formalne wystawienie osobne i prośba o nie rozdzielanie stoisk, tak aby w praktyce wyszło jedno stoisko. Jak dobrze pamiętam to na stanowisko są trzy bezpłatne noclegi i jakaś dieta żywnościowa i/lub darmowe szkła z pokrywą, które przechodzą na stan fora/stowarzyszenia. Kolejnym minusem jest konieczność podpisania umowy (przez Internet). Dla większości nie jest to problem, lecz w przypadku moim i miewana jest to nie do przeskoczenia ze względu na naszą pracę zawodową. Musielibyśmy pisać do naszych zwierzchników o zgodę. Sporo papierkowej roboty.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Zoo Botanika 2016

autor: woytek » 03 cze 2016, 06:45

W takim razie wysyłamy razem, lecz oddzielnie( wniosek o stanowiska obok siebie),jeżeli chodzi o papierologie związaną z akwariumonile to mogę wziąć to na siebie.

Co do udostępnienia akwariów czy jest możliwość zamówienia czegoś większego pod pielęgnice?
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Zoo Botanika 2016

autor: adams2121 » 03 cze 2016, 06:55

woytek pisze:Jadę,proponuje skite na paliwo


To się piszę również - póki co i dba osobą , za nocleg w razie czego zapłacę ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Zoo Botanika 2016

autor: Bieta » 03 cze 2016, 07:24

Hm, z tak dużym wyprzedzeniem, to może i mnie by się udało wybrać. Dokładam się do kosztów podróży itd itp. Miło byłoby, gdybyście mnie zabrali ze sobą, :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Zoo Botanika 2016

autor: Seban » 03 cze 2016, 08:02

woytek pisze:Co do udostępnienia akwariów czy jest możliwość zamówienia czegoś większego pod pielęgnice?

Co rok zasady trochę się zmieniają. Trzeba poczekać na konkrety od wigor. Odnośnie dużego szkła to myślę, że można to ogarnąć z aquarium fish poprzez aquanexus. Jesteśmy w aquanexus (akwariumonline i aquarium fish) więc może mieliby coś do wypożyczenia.
Z tego co pamiętam to sam wigor udostępniał szkła standardowe z wytłoczką od 54l do 450l. Ale jak brało się szkło to dieta była mniejsza lub w cale jej nie było i/lub nie było noclegów.
Gdzieś wcześniej Andrzej wspinał o dogadaniu się z kimś na temat sprzętu. Może tam jest jakieś duże szkło?

EDIT:
Zachęcam wszystkich do udziału. Fajna impreza, integracja z akwarystami z całej Polski, więcej rąk do pracy, więcej pomysłów. Poza tym Wrocek żyje przez całą dobę, przez 365 dni w roku, w tym roku przez 366 dni. Mimo, iż w tym czasie nie będzie jeszcze studentów to i tak w centrum można spotkać tysiące osób. Wystawa jest w Hali Stulecia. Po drugiej stronie ulicy jest zoo, gdzie w afrykarium można zobaczyć chyba największe akwarium w Polsce, takie z tunelem.
W tym samym czasie w Instytucie Biologii jest zlot miłośników roślin akwariowych. Zlot jest płatny. Za wpisowe dostaje się reklamówkę gadgetów. Można też opłacić ognisko na terenie chyba ogrodu botanicznego przy instytucie. Na zlocie dość często pojawiają się Czesi u których można tanio zaopatrzyć się w rośliny. W 2013 r. wszystkie bucki jakie mieli sprzedawali po 20 zł za szt. Co prawda z uprawy nadwodnej i w akwarium traciły liście ale po trzech miesiącach puszczały nowe. Zlot organizują Rośliny Akwariowe z Krakowa.
  • 0

Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 08:28 przez Seban, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Zoo Botanika 2016

autor: miewan » 03 cze 2016, 08:05

Rany to już drużyna, a nie reprezentacja :wow
lekko licząc już na wstępie wychodzi 9 osób takiej ekipy nie "wystawia" nawet Klub Malawi
z plusów :
- jak dla mnie najlepsze do ilości oglądania targi
- kupa znajomych
- afrykarium, odrarium, "stare akwarium" czyli ogólnie zoo tuż "za płotem"
- wieczorem jest co robić
z minusów :
- raczej średnie zakwaterowanie udostępnione przez organizatora ( przynajmniej tak było )
- wolne trzeba sobie organizować przynajmniej od czwartku do wtorku ( w piątek jak pisał Seban dobrze być już przed 12 później ciężko dostać się do wody i robi się mocno gęsto, w niedzielę trzeba być do końca - kary za zwijanie stoisk więc powrót mocno w nocy - rok temu byliśmy w domu ok 2 )
- przewala się kupa ludzi i na stoiskach człowiek zaczyna się męczyć.

Teraz organizacyjnie - 3 osoby są "darmowe" więc reszta płaci za siebie ( choć gdyby jechali wszyscy koszty rozłożylibyśmy na wszystkich), potrzebne byłyby już przynajmniej dwa a nie jeden samochód ( nie dostaniemy tyle przepustek na auta ).

Seban arowana też będzie "startować" ?
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Zoo Botanika 2016

autor: Seban » 03 cze 2016, 08:50

Arowana się szykuje. Prawdopodobnie nie będziemy mieli takich ryb jak w zeszłym roku ale może jakaś niespodzianka się pojawi :).
Jest tylko jedna przepustka na samochodowa na stoisko ale w dzień techniczny i w niedzielę po zakończeniu targów można zgłosić kilka samochodów.
Umowa jest bardzo szczegółowa i niewywiązanie się z niej grozi karami finansowymi.
Dla miłośników ogródków działkowych i zdrowej żywności też coś ciekawego będzie. Zawsze przed halą jest około stu takich stanowisk.

Poza tym jest sporo innych zwierząt. Na stoisku można mieć też inne stworzenia, nie tylko ryby. Dwa lata temu arowana miała skorpiony i pająki. Ponieważ są to XV targi, to pewnie wigor będzie się starał aby działo się jak najwięcej. Myślę, że można się bardzo dobrze do tej imprezy przygotować.
Szacunkowo targi odwiedza przez weekend około 12k - 15k ludzi nie związanych z akwarystyką.

EDIT:
UWAGA!!!
Jeżeli w tym samym czasie będzie maraton to odradzam jakiekolwiek zwiedzanie miasta w tym czasie. Do centrum tramwajem jedzie się wtedy 2h z pięcioma przesiadkami (normalnie jedzie się 20 minut jednym tramwajem) a za taxi płaci się 100 zł i jedzie się godzinę (normalnie to koszt około 35 zł i 15 minut).
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Zoo Botanika 2016

autor: woytek » 03 cze 2016, 09:20

mój plan jest taki:
- do auta trzy osoby
-wystawiam :diametowe lub papugi, plus aranż zbiornika :kula -zbiornika oczywiście brak dupa , ale zaczynam się przygotowywać jak by był
- jeżeli chodzi o wyjazd mogę już w czwartek wyruszyć
- potrzebne jest wsparcie w trasporcie akwarium,piasek-jak wiadomo już wszystkim ,sam nie noszę- max10kg.
-sprzęt jakim dysponuje...........jest tego sporo szkoda pisać na teraz,raczej jestem samowystarczalny ;p
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości
Reputation System ©'