Parapeciak [40 litrów]

Masz akwarium z biotopem azjatyckim? Pochwal się!

Parapeciak [40 litrów]

autor: Małozoolny » 17 wrz 2019, 13:42

Zasada u nas w domu jest prosta. Ja mówię "Nie mamy już miejsca", a Paulina odpowiada "zaraz zobaczysz, że się znajdzie".

Tak też pojawiło się u nas niewielkie szkiełko Azji, w którym mamy małych mieszkańców takich jak:

- Hara jerdoni,
- Dario sp. „Myanmar”,
- Celestichthys margaritatus ,
- Ślimaki zatoczki,

Akwarium ma 40 litrów pojemności, podłoże stanowi piasek do piaskownic. Główną roślinnością są kryptokoryny, nurzaniec oraz wątrobowiec.

Nad lustrem wody góruje Epipremnum aureum wraz z Trzykrotką. Gęstozarośnięty zbiornik wspomagany jest filtracją z pata minii oraz oświetleniem CHIHIROS 39W LED A601 60 cm. Zbiornik nie jest wystawiony na silne promienie słoneczne, a oświetlenie ustawione na około 60% mocy ma na celu wspomóc rośliny nad wodą.
  • 2

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
- Dzieląc pasję mnożymy radość -
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 168
Rejestracja: 08 wrz 2019, 14:55
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 163
GG: 0

Re: Parapeciak [40 litrów]

autor: miewan » 17 wrz 2019, 14:11

Pewnie zwłaszcza Hara jerdoni widujecie tak często jak ja swojego skorpiona :evil
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Parapeciak [40 litrów]

autor: Małozoolny » 17 wrz 2019, 14:31

miewan pisze:Pewnie zwłaszcza Hara jerdoni widujecie tak często jak ja swojego skorpiona :evil


Hahaha! Właśnie! Chociaż czasami zdarza się, że jednak się pojawią :D Ogólnie mamy sporo ryb, które są ale ich nie widać, od Parosków, po rosy loach czy właśnie Hara jerdoni :D
  • 0

- Dzieląc pasję mnożymy radość -
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 168
Rejestracja: 08 wrz 2019, 14:55
Lokalizacja: Poznań
Reputacja: 163
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'