Woda brachiczna

Masz akwarium z biotopem azjatyckim? Pochwal się!

Woda brachiczna

autor: koffu » 19 sty 2018, 18:48

witam
oto moj zbiorniczek ,ktory chcialbym przystosowac na Wode brachiczna.

aquaell glossy cube 50x50x63
,oswietlenie Moduły LEDDY TUBE RETROFIT 10w sunny,(2 wolne miejsca na dolozenie oswietlenia),
jako filtracja to unimax 250 na firmowym wypelnieniu (BioCeraMAX Pro 600 ,ZeoMAX Plus, i jakies gabki)

mysle nad jednogatunkowym ,bo pewnie nie da sie poszalec w takim litrazu i nietypowym ksztalcie.
chcialbym to powoli zrobic bez pospiechu,czyli dobrze sie przygotowac.
czy macie jakies propozycje ,fajne linki co do wystroju-preferuje bardziej srodowisko/wystroj skalny
za wszystkie sugestie bede wdzieczny

a tak wyglada moj zbiorniczek na ta chwile
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2018, 11:11
Lokalizacja: inowroclaw
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Woda brachiczna

autor: miewan » 19 sty 2018, 19:49

Może to zabrzmi nieco samochwalczo, ale przejrzyj mój wątek "steter Tropfen höhlt den Stein" w dziale Inne biotopy, znajdziesz tam trochę informacji.
Nie sądzę, że musisz się strasznie ograniczać, ale jak pisałem wcześniej proponowałbym stracić nieco na słupie wody, kosztem "nadwodnych wybiegów".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Woda brachiczna

autor: koffu » 19 sty 2018, 20:44

Przeczytałem artykuł.jest super.ale to nie to czego szukam,gdybym miał inny zbiornik to ok było by super ale nie widzę tego to w mojej kostce.zreszta kompozycja musiała by być typu łał.ze względu na domowników czytaj żona
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2018, 11:11
Lokalizacja: inowroclaw
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Woda brachiczna

autor: miewan » 19 sty 2018, 20:52

Typu łał będziesz miał w wątku Misiaka o jego "elce" ( w tej krótszej części "litery")
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Woda brachiczna

autor: Misiak » 19 sty 2018, 21:21

Mowa o tym, ale podejrzewam, że widziałeś skoro Ola Ciebie tutaj przysłała :)

viewtopic.php?f=61&t=4075&start=250#p47131

Polecam taki układ, jest ładny, bardzo łatwy i tani do uzyskania. Serpentynit ze sklepu ogrodniczego i patyki z lasu.
Na początku mało brakowało żebym się zraził do posolonej wody ze względu na trudne do wytępienia glony, ale ostatecznie udało mi się jakoś je powstrzymać, a restart robiłem dobrych kilka razy i dopiero dosadzenie roślin pomogło + musiałem wpuścić młode zbrojniki żeby te non stop oczyszczały korzenie. Teraz prowadzę to w taki sposób że solę raz na kilka podmian robiąc wahania zasolenia, takie "wędrówki ryb w górę rzeki"
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Woda brachiczna

autor: miewan » 20 sty 2018, 07:52

Tak, tyle że misiakowa wersja bardziej udaje (choć pięknie) przyujścia taka "podlaska Brackwasser".
Musisz zdecydować czy ma to być podsolone ( czyli problem z rozwojem i utrzymaniem chwastów ), czy okresowo "przysalane" czyli praktycznie każde akwarium tu pasuje.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Woda brachiczna

autor: koffu » 20 sty 2018, 14:13

no powiedzmy o to mi chodzi.wszystko zalezec bedzie od obsady,co dostepne w Polsce moze byc podsalana lub slonowodna.co do glonow to zawsze sa.walczylem z nimi w morskim wiec wiem co mnie czeka.wystroj skopiuje od Misiaka(jesli mozna) dalej nawet to ja sam nie wiem.wzane to zrobic zbiornik pod obsade ale nie bardzo wiem co na ten litraz i ksztalt sie nadaje
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2018, 11:11
Lokalizacja: inowroclaw
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Woda brachiczna

autor: Misiak » 20 sty 2018, 15:17

Kolcobrzuchy dwuplame jak najbardziej by się nadawały np 4-6 sztuk tylko one lubią dziurawić rośliny. Do tego małe babki.
  • 0

Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2570
Rejestracja: 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1314
GG: 1735873

Re: Woda brachiczna

autor: koffu » 20 sty 2018, 15:19

jakie Babki? i co procz tego znaczy sie jakie zbrojniki ewentualnie slimory .
co ze swiatlem zostawic,dolozyc zmienic uklad.
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2018, 11:11
Lokalizacja: inowroclaw
Reputacja: 0
GG: 0

Re: Woda brachiczna

autor: miewan » 20 sty 2018, 18:03

Ślimory - dadzą radę helmety, oniony itd.
Babki - myślę, że Michał myślał o trzmielach (osach), ale grupa plamkowanych też się tu zmieści.
Wskazane koleczki spoko, spoko teoretycznie ślimory mogą mieć wtedy w plery, ale u mnie helmet daje sobie radę z dwójką większych agresorów.
Jak ma być wow to przynajmniej na jakiś czas żółtaczki, z czasem zrobią się "brudne", większe i uciążliwe.
Jeżeli chodzi o zbrojasy, możesz przeczytać że na terenach zalewowych można spotkać szydliki, u mnie też dawały okresowo radę ginąc jako "torebki" paskud.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
Reputation System ©'