Zagrzebka afrykańska (Nothobranchius guentheri)

Inne biotopy rodem z Afryki

Zagrzebka afrykańska (Nothobranchius guentheri)

autor: radko » 14 sty 2015, 19:38

Musiałem przestawić akwarium (60x30), które dotychczas było „kotnikiem” moich proporczykowców, niestety z mizernym skutkiem. Liczyłem na wylęg kap lopezów, ostał się jedynie jeden dwupręgi.
Mały lifting aranżu, dalej takie niedbałe…

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Miały trafić do niego z powrotem któryś gatunek proporczykowców ale niebacznie wybrałem siew poprzednia sobotę do największego sklepu w mieście i zobaczyłem w jednym z akwa rybki, opisane jako zagrzebki.
Były to zagrzebki afrykańskie, inna nazwa to zagrzebka Gunthera, onegdaj zwana też suszcem Gunthera.
Jako, że ostatnimi czasy moje zainteresowania akwarystyczne oscylują w klimatach afrykańskich, z wyłączeniem Wielkich Jezior, mając wolny zbiornik wróciłem do sklepu w poniedziałek. Niestety, rzadko bywam na mieście, a miły sprzedawca na moje pytanie odpowiedział, że już są przebrane. Z tych, co zostały, wybrałem w mojej ocenie najlepsze sztuki, nie największe przy tym, jeżeli chodzi o samce, w układzie 3+2. Z kilku ostatnich samiczek te dwie wybrane, choć najlepsze, nie prezentowały się najokazalej. Po tygodniu u mnie wyglądają już naprawdę dobrze, z chudzin przeobraziły się w rasowe samiczki, okazałe brzuszki...
To trochę wyższa szkoła jazdy wśród karpieńców, ryby sezonowe, czyli rozmnażają się z diapauzą, co w przypadku zagrzebek znaczy 3-4 miesiące pozostawania ikry poza środowiskiem wodnym, sezonowe, czyli żyją intensywnie i krótko. Wg literatury do roku w akwariach w niższych temperaturach.
Zobaczymy, co będzie dalej.
Na razie kolorowe samce prezentują się naprawdę fajnie.

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

A do większego akwa, tego z proporczykowcami, aktualnie szukam jakiś fajnych pielęgnic, oczywiście afrykańskich…

Ps. Liczę, że inni nabywcy tych zagrzebek w sklepie z jaszczurem w nazwie odezwą się, jak im idzie hodowla….
  • 0

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'