Hodowla pundamilia nyererei

Inne biotopy rodem z Afryki

Re: Hodowla pundamilia nyererei

autor: Windus » 23 cze 2014, 21:15

Żeby nie było, że piszę a nic nie robię pokażę małe postępy :)
Dzięki koledze z forum mam piasek do mojego nowego biotopu, średnica żwirku 1mm. Cena 15 zł. za 50 kg. To chyba lepiej niż 140 zł. w sklepie zoologicznym ;)

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wszystkie roślinki które trzeba sadzić oddałem tacie. Zostały tylko 3 gatunki mikrozorium, anubias i bolbitis. Mam też kilka kamyków. Na zdjęciu wyszły kiepsko ale są suche. Mokre wyglądają o wiele lepiej.

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Zastanawiam się czy wybrać te po lewej są dość ostre i mają wyraźne rysy. Te po prawej mają za to ładne białe motywy i są łagodnie pozaokrąglane. Mam też pełno otoczaków czy kolorowych kamieni ale wolę dać wszystkie na "jedno kopyto" kolorystyczne.
Mam też zamówiony już uchwyt do węża wlotowego w akwarium, żeby ładnie przylegał do szyby i nie bił po oczach.
Zastanawiam się też nad tłem. Mam dwie opcję:
- zwykły czarny matowy brystol,
- tło strukturalne aby podkreślić skalny charakter akwarium ale tło tylko i wyłącznie za akwarium a nie wewnątrz nie chce zabierać miejsca.
Myślałem też żeby zastosować żarówkę LED i uzyskać stożek światła na środek akwarium. Ale najpierw spróbuję zastosować połowę obecnego oświetlenia aby uzyskać ciemny wygląd.
Pochwalę się, że udało mi wejść na 5 piątro z workiem żwirku, plecakiem kamieni i laptopem bez przerwy :D
Drugi raz dokonałem tego wyczynu już bez laptopa :)

Jedyne co mnie jeszcze martwi to czy moje 112 litrów nie będzie za małe...
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Hodowla pundamilia nyererei

autor: miewan » 23 cze 2014, 21:36

Te po prawej, tyle że motywy na tłach "kamiennych" z reguły mają "ostre" obrysy.
stawiając takie tło z tyłu pamiętaj o "ramce" żeby ogranicztć penetrację światła dziennego.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Hodowla pundamilia nyererei

autor: Windus » 23 cze 2014, 21:41

Może zrobię jakieś łagodne tło z gipsu. Faktycznie jeśli dam te okrągłe kamienie z prawej to tło z ostrymi krawędziami może wyglądać dość dziwnie.
Poszukam w necie jakiś rozwiązań.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Hodowla pundamilia nyererei

autor: radko » 24 cze 2014, 19:23

Tak myślę:
1. Akwa za małe na te gębacze.
2. Jedna samica i samiec to zły pomysł, haremowe ryby trzyma się w haremach, w tu, patrz punkt 1.
3. W takim litrażu z pielęgnic jezior Rowu Afrykańskiego to chyba tylko mniejsze muszlowce z Tangi można z czystym sumieniem polecić.
  • 0

Moderator
 
Posty: 351
Rejestracja: 03 paź 2013, 07:17
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: Hodowla pundamilia nyererei

autor: Windus » 24 cze 2014, 20:15

No to dałeś mi do myślenia...
Miałem nadzieję, że takie akwarium starczy na 2-3 rybki. Są aż tak agresywne? Kupowanie nowego większego akwarium bo to żeby hodować taką ilość ryb trochę mnie nie bawi. Zwłaszcza, że aktualnie jestem w trakcie remontu i każdy grosz się liczy...
Poszukam jeszcze w necie jakiś informacji na temat Pundamili.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Hodowla pundamilia nyererei

autor: Windus » 26 cze 2014, 20:58

dawid65437 pisze:Sendog z cichlidae.pl miał takie, napisz do niego to coś ci o nich powie :)
Linki:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=736
A tu link do filmiku z którego można się coś dowiedzieć (nie oglądałem go):
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=233


Trochę popytałem i można hodować te rybki w 112l. Można ale nie koniecznie trzeba...:)
Mam kilka wyjść:
- wpuszczam parkę luba harem do tego co mam i będzie powiedzmy dobrze,
- zabieram od taty stare akwarium 140l bez pokrywy i kombinuje z oświetleniem,
- kupuje tanio używane akwarium od szefa podobno ma ok. 140l,
- kupuje nowy zbiornik 100x40x40.
Dalej jestem napalony na tą rybę i łatwo nie odpuszczę. Najprędzej wezmę akwa szefa bo jest już z pokrywą chyba, że będzie za małe. Wtedy zostaje zakup nowego akwarium. 2 rybki w 112 litrach lub np. 7 w 160 litrach - bardziej podoba mi się druga opcja.
Mam zamiar jeszcze przywieźć z domu (mam tam dużo gratów) dreny, zrobię z nich kryjówki rybkom. Może pomaluje je na ciemny kolor. No i czeka mnie jeszcze szukanie odpowiednich kamieni.
W ramach postępów prac będę zamieszczał zdjęcia. Ale z faktu, że mam na głowie remont nigdzie mi nie śpieszy. Będę wszytko powoli kompletował.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Hodowla pundamilia nyererei

autor: miewan » 26 cze 2014, 21:08

Zawsze im więcej wody tym lepiej
jeżeli zdecydujesz się na nowe, to rozważ 100x40x50h ( też sdandordowy gotowiec).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'