Proporczykowiec dwupręgi - Aphyosemion bitaeniatum

Inne biotopy rodem z Afryki

Re: Proporczykowiec dwupręgi - Aphyosemion bitaeniatum

autor: BRO » 18 maja 2015, 13:28

Kurde. O ile same przykrycie mnie nie rusza to ten brak szczelin po bokach bardziej ;/
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Proporczykowiec dwupręgi - Aphyosemion bitaeniatum

autor: BRO » 12 cze 2015, 20:42

Radko. Czy proporczykowiec się krzyżuje między sobą?
Kap Lopez z Gardnerem np?
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: Proporczykowiec dwupręgi - Aphyosemion bitaeniatum

autor: WOJTEK24 » 13 cze 2015, 11:29

  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Proporczykowiec dwupręgi - Aphyosemion bitaeniatum

autor: miewan » 14 lip 2015, 17:48

Samczyk cały czas II :
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Proporczykowiec dwupręgi - Aphyosemion bitaeniatum

autor: WOJTEK24 » 07 paź 2015, 22:00

Jako że temat był poruszany w tem temacie już kiedys mimo że jest nie do końca na temat to jednak sie podepnę.

Sprawa dotyczy Proporczykowca z Kap Lopez.

Jakiś czas temu dostalem od radko w/w rybki w składzie 1+3, niestety w ciągu 2 tygodni dwie samice odeszły na lepsze wody :ksiadz: , ale towarzystwo które zostało żyje do dziś i ma się całkiem dobrze.
Z moich spostrzeżeń: samiec odważniejszy od samicy, ale nie lubi zmian, np. jak oddam nadmiar pistii i w akwarium robi sie luźniej i jaśniej przez jakieś 3-4 dni jest słabo widoczny ale poźniej wszytko wraca do normy tzn pływa dostojnie prawo-lewo, góra-dół, pogoni gupiki, "pobawi" sie z samicą itp. Co do samicy widać ją bardzo mało w ciągu dnia (no chyba że akurat samiec ma "ochotę"). Wydaje mi sie że nigdy nie widziałem jej aby pobierała pokarm w górnej części zbiornika - przeważnie żeruje tuż nad dnem tak do 1/4 wysokości zbiornika, ale co jest najdziwniejsze tak ok 20 min przed zgaszeniem światła wychodzi ze swojej kryjówki i zaczyna pływac po całości zbiornika. Procedura jest stałą częścia dnia - moze jej nie być cały dzień ale tak 15-20 min przed zgaszeniam światła zawsze sie uaktywnia.

Ale do rzeczy ... praktycznie wszędzie o proporczykowcach pisze sie że są to myśliwi i utrzymanie krewetek w akwarium gdzie żyją te rybki jest praktycznie nie możliwe. Ku mojej radości okazało sie że moje rybki jedzą tylko robactwo, a krewetki mnożą sie na potęgę ... do czasu ... Po długim niebycie w domu postanaowiłem w niedziele wyczyścić akwarium. Więc wywaliłem kupę pistii oraz rogatka, przetarłem szyby, ściągnąłem pierwsze 12l wody do wiadra, przepłukałem w niej prefilter z HW, a następnie wyciągnąłem Turbo 500 a raczej pojemnik z węglem. Węgiel mam w woreczku i wyjmując go z pojemnika zobaczyłem na nim (woreczku) dwie ok 9mm krewtki, włożyłem woreczek delikatnie do wody aby krewetki spokojnie sobie odpłynęły. Jedna roztropnie podłynęła od razu na liście anubiasa, druga natomiast wybrała popływanie sobie po niezarośniętej części akwarium. I w tym momencie uderzyła (nie wiem jak inaczej to nazwać) samica proporczykowca. Nigdy nie widziałem jej pływającej tak szybko. Krewetka chba sie zorienowała że nadchodzi :ksiadz: bo zmieniła kierunek co zaskutkowało tym że nie została złapana w połowie tylko "wchłonięta" od ogona aż po "szyję". Przez około minute samiczka tak pływała (taka Ryba-alien) aż wreszczie samiec uwolnił ja od głowy (kreweciej oczywiści) po prostu ja odrywając.
Podsumowując, mimo że wiedziałem iż Kapy do świętych nie należą (purywane płetwy gupików) to nigdy nie byłem światkiem ich agresywnego zachowania. Cała ta akcja - atak samicy, pogoń za nią samca i w końcu dekapitacja krewetki uświadomiły mi że to sa prawdziwi drapieżcy (przynajmniej jak na standardy obecnego mojego akwa:) ).
  • 1

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'