anatome helena

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Re: anatome helena

autor: ManiaPI » 29 cze 2017, 09:36

adams2121 pisze:.

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni.


nie oszukuj Się, może nie zabije ale okaleczy... Tomek RESET SYSTEMU konieczny!!!
wiem z własnych doświadczeń że w okresie intensywnej orki pada wszystko, psycha , motoryka , libido(!) i jak się nie zrestartujesz to samo się nie poprawi. polecam ryby w weekend, najlepiej samemu albo w nie zobowiązujacym towarzystwie...
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: anatome helena

autor: miewan » 14 gru 2019, 22:03

Odkopuję.
Ma ktoś jakiś pomysł po jaką cholerę te ślimole w wersji nazwijmy to narybkowej wyłażą na szyby ?
Co jakiś czas mam podobnie jak Tomasz wcześniej ich wysypy.
Nie prowadzę takiej samej jak Adams polityki żywieniowej. Jedynym elementem wspólnym jest karmienie mięchem, tylko u mnie jest to pokarm wyłącznie żywy, głównie szklarka i naprzemiennie ochotka, tybifex i doniczkowiec. Nie podaję żadnych pokarmów sztucznych i mrożonek.
Moja częstotliwość karmienia jest też inna, bo raz dziennie , ale też czasami ryby mają jedno lub dwudniowe głodówki, ilość skarmiania jest też odmienna max 2 woreczki ( często półtorej), a ryb choć małych „wzrostem” jest dużo, i żarło pochłaniane jest „w locie”, choć pewnie zwłaszcza te pokroju robaka docierają do gleby.
Nie zauważyłem też rybich trucheł , ale na oko jest tu constans chociaż przy fakcie licznych aktów tarła zarówno proporczyków jak i lśniącooczek po szczupieńczyki kawior musi się walać.
Swego czasu wydałem większość dorosłych i podrostków Helenek, ale kilka nadal się wałęsa, chociaż w przeciwieństwie do absolutnych szczyli nie kłują w oczy.
Nie zgodzę się więc iż mięczak ten składa małe ilości jaj, gdyż to co pojawia się na szybach jest zbliżonej wielkości.
Zauważyłem też pewną zbieżność z długim brakiem podmian i czyszczenia filtrów ( 2 tygodnie, u mnie obecnie już 3) z ich pojawieniem się na szybach na których wtedy pojawia się glonowy pył ( nie typowy porost glonów bo od takich moje zbiorniki są wolne).
Mam więc pewne „teorie” na postawione przez siebie na wstępie pytanie.
Brak podmian powoduje pogarszanie warunków przy dnie, ale też pojawienie glonowego pyłu na szybach, a ten jest siedliskiem żyjątek na których dla mikroślimaków łatwo jest żerować.
Pogarszające warunki są sygnałem dla dorosłych ślimoli by utrwalić gatunek więc zwiększają „płodność”, a te wyklute wędrują w górę by raz nabrać sił przez żarcie a dwa znaleźć swoje miejsce na świecie.
A może macie jakieś inne pomysły.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: anatome helena

autor: Awokado » 15 gru 2019, 12:33

W moim biurowym 200l akwarium trzymam kilka sztuk helenek. Pamietam, że wpuszczałem 3-4 sztuki na start, obecnie widzę w porywach 8 osobników. Nigdy nie widzialem jajek, nie pamietam tez młodych. Ostatnio szyby były całe w zielonym nalocie. Sytuacja zupełnie odmienna niż u Ciebie.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: anatome helena

autor: jurkin » 15 gru 2019, 13:45

Mają co jeść, to i się mnożą.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: anatome helena

autor: Bieta » 15 gru 2019, 14:13

U mnie w paletkach rozmnozyły się masakrycznie (z 10 sztuk, może jest ich setka a może i więcej). To samo dzieje się w pracownianej 112- stce, z tą różnicą,że am pokarm to płatki i spirulina głównie, mięsko rzadko, może raz na miesiąc, raz w tygodniu kalafior, czasami marchew.
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: anatome helena

autor: miewan » 15 gru 2019, 15:53

Jurkin ! pomyśl może czemu napisałem coś takiego :
miewan pisze:Nie prowadzę takiej samej jak Adams polityki żywieniowej. Jedynym elementem wspólnym jest karmienie mięchem, tylko u mnie jest to pokarm wyłącznie żywy, głównie szklarka i naprzemiennie ochotka, tybifex i doniczkowiec. Nie podaję żadnych pokarmów sztucznych i mrożonek.
Moja częstotliwość karmienia jest też inna, bo raz dziennie , ale też czasami ryby mają jedno lub dwudniowe głodówki, ilość skarmiania jest też odmienna max 2 woreczki ( często półtorej), a ryb choć małych „wzrostem” jest dużo, i żarło pochłaniane jest „w locie”
:regulamin
Dodatkowo - nie mam tam innych ślimaków, ani wielkiej kolonii krewetek, pisałem też o braku masowych padnięć ryb.
To gdzie Ty tam wyczytałeś o łatwości uzyskania przez nie dużych ilości pokarmu, gdyby tak było nie trułbym dupa .
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: anatome helena

autor: jurkin » 15 gru 2019, 16:12

miewan pisze:Jurkin o pomyśl może czemu napisałem coś takiego :

Właśnie z powodu tej części Twojej wypowiedzi, którą zacytowaleś, byla moja odpowiedz.
Jak karmiłem wyłącznie suchym to żadna helenka nie mogła się uchować, jak zacząłem podawać różne mrozonki to mają się świetnie, ryby nie wszystko zjedzą, zawsze coś gdzieś się zawiruszy.
Twoja teoria co wylażenia "narybku" na szybę dla mnie wydaje słuszna, tylko pytanie, skąd oni widzą że na szybie łatwo o źarelko?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: anatome helena

autor: miewan » 15 gru 2019, 16:16

Rany Jurkin, pisałem nie daję mrożonek a żywca są symboliczne ilości zjadane „od ręki”, ilość zawieruszonego żarła może mieścić się w określeniu co najwyżej „śladowe”.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: anatome helena

autor: jurkin » 15 gru 2019, 16:33

:miewan masz problem z helenkami? pszestań karmić mięsem, czy to żywym czy mrożonym :)
  • 0

Rezydent
 
Posty: 498
Rejestracja: 20 wrz 2017, 22:27
Lokalizacja: Gródek
Reputacja: 146
GG: 0

Re: anatome helena

autor: miewan » 15 gru 2019, 16:49

Jasne, a może jeszcze zacznę mięsożerne ryby przestawiać na dietę jarską.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'