Sakura red - kilka informacji

Krewetki, ślimaki i innych zwierzęta akwariowe.

Sakura red - kilka informacji

autor: Seban » 27 lip 2015, 08:36

od tego się zaczyna ( przeniesione z działu giełda ) :
Inc0 pisze:U mnie tylko czerwone krewetki zobaczyc mozna Z sakur red znajdzie się z 10 może 20szt ale beda to dorosłe ładnie i w pełni wybarwione już sztuki ( coś za coś: nie na młodsze ale widac jakie sa bez sciemy że sie wybarwia jak dorosna ) zaznaczam że nie posiadam czystej linii sakury jesli dalej cie to interesuje podesle ci pare fotek i sam zdecyduj czy ci odpowiada to co mam.



Co to znaczy, że nie posiadasz czystej linii? W maju kupiłem rzekomo sakury. Jedna zajajczona padła. Kolejne zajajczenia były już u mnie. Podrostki są prawie przezroczyste z lekką nutą pomarańczowego. Zastanawiam się czy uda mi się coś z tego wyselekcjonować, czy poprostu ktoś mnie zrobił w balona. Proszę wstaw zdjęcia swoich sakur. Moje wyglądają następująco.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Sakura red - kilka informacji

autor: Seban » 27 lip 2015, 08:38

Podrostek
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Sakura red - kilka informacji

autor: Seban » 27 lip 2015, 08:40

Rodzic.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Sakura red - kilka informacji

autor: Seban » 27 lip 2015, 08:43

Rodzic i podrostek.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Sakura red - kilka informacji

autor: adams2121 » 27 lip 2015, 16:41

a ten żółty to sasiada ;) chyba ;)

Zrób Sebastian zdjęcie mojej ryby - wyraźne - moje fotki są za słabe
A będziemy szukać co to ? ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: (S)Rzeszów/wysyłka krewetki, hybrydy, scr,wr

autor: Inc0 » 27 lip 2015, 17:29

Co to znaczy że nie mam czytej lini ano to ze pewien importer do polski sobie sprowadził duża liczbe samic sakur i 0 samców wiec zeby ratowac sytuacje skrzyzował je z samcami red cherry i to poszło w kraj dlatego na dzis dzień mało ktow polsce ma czysta linie nie skazona genem red cherry a jak ma to cenay sie zaczynaja od 10pln/szt w góre to co widzisz na allegro po 5pln jako sakury to w wiekszości dzieło "photoshopa" lub "kreatywnego marketingu" a na 99% nie czyte sakury a czeto dostajesz całkowicie coś innego niz ogladałes na fotach w aukcji.

neocardiny tak maja ze selekcja ..ciągła selekcja jest niezbedna żeby miec ładne krewetki kolor nie gra roli czy to sakura czy yelow czy blue velvet jesli nie bedzie selekcjonowane stado to szybko nastąpi degradacja stadka w kierunku formy wyjsciowej. te krewetki tak maja że z wiekiem nabieraja "koloru" full wybarwienie osiągaja po 3-4m-cach

sorki ale o krewetkach z fotek na 100% sie nie wypowiem foty sa zbyt mocno "przepalone" moje wygladaja tak filmik z przed pół roku z okładem ale tak wyglądają mniej wiecej https://www.youtube.com/watch?v=Pd04RXZMtGQ w realu troszke inny odcień czerwieni maja tu nie wiem wina kamery..ustawień grafiki albo co:P )
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Sakura red - kilka informacji

autor: miewan » 27 lip 2015, 18:19

"marchewkowe pole" allah
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Sakura red - kilka informacji

autor: adams2121 » 27 lip 2015, 20:52

Piękne krewetki - nie ma Co, trzeba uzbroić się w cierpliwość, posprzątać 80 i zasilać nowymi robakami ;)

Ps. Anomis kiedy planujesz zakup?
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Sakura red - kilka informacji

autor: Seban » 28 lip 2015, 07:15

Nie mam dobrego aparatu, dlatego zdjęcia robię telefonem. Do zdjęcia odłączyłem nawet jedną lampkę bo z obiema włączonymi to już w ogóle nic by nie było widać. Czyli jak rozpoznać prawdziwe sakury? Chyba pozostaje szukać znanego hodowcy, który nie wciśnie człowiekowi badziewia. Z drugiej strony patrząc na, jak to miewan nazwał "marchewkowe pole", to czerwień twoich krewetek jest dla mnie zadowalająca. Wczoraj przyglądałem się swoim podrostkom i odnoszę wrażenie, że ciemnieją.
Poniżej wstawiam zdjęcie porównujące kolor rodziców i potomstwa. W rzeczywistości kolory są troszkę bardziej żywe niż na zdjęciu. Dziś postaram się nagrać filmik, to może wtedy kolory będą bardziej rzeczywiste i niezmodyfikowane.
Czy ze swoich otrzymałeś kiedyś red rili?
adams2121 pisze:Zrób Sebastian zdjęcie mojej ryby - wyraźne - moje fotki są za słabe
A będziemy szukać co to ? ;)

Jest za szybka. Nie dążę za nią.

adams2121 pisze:Ps. Anomis kiedy planujesz zakup?

Obecnie ratuję bucki i anubiasy z zaniedbanego szkiełka (które widziałeś). Jak tylko rośliny wypuszczą po dwa zdrowe liście poskładam z nich aranżację i zaczynam myśleć o zakupie krewetek. Przewiduję, że będzie to we wrześniu lub październiku.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Sakura red - kilka informacji

autor: adams2121 » 28 lip 2015, 09:10

Te młode to chyba sakura Orange - która posiadam
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości
Reputation System ©'