Tło strukturalne,porywa,pcv

Majsterkujesz? Pochwal się!

Tło strukturalne,porywa,pcv

autor: czesiek1 » 06 gru 2015, 14:05

Może przyda się komuś info...Sprzedaż i ciecie na wymiar spienionego pcv wykonuje m.in. firma Cochise w Białym,ul. Hetmańska 38,wjazd obok stacjo paliw przy Auchan,tel. 510 670 335
Skoro juz przy tym jesteśmy,nigdzie nie mogę znaleźć sposobu jak tło strukturalne zewnętrzne mozna zamontować na tylnej ścianie akwa,by się jej trzymało i nie puszczało światła na boki. Wykonanie blatu szafki szerszego od abiornika o parę centymetró daje jedynie podpórkę od dołu. Jak to zmontować "po ludzku"?
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: Tło strukturalne,porywa,pcv

autor: miewan » 06 gru 2015, 16:48

czesiek1 pisze:nie mogę znaleźć sposobu jak tło strukturalne zewnętrzne

Ze względu na to, że strukturalne tła są tłami wewnętrznymi wklejanymi na silikon lub wstawianymi od wewnątrz x), ale szkoda miejsca - można łatwo to zmienić budując tło skrzynkowe czyli skrzyneczkę z plecami nawet z cienkiej aby sztywnej płyty do której przykleja się owo tło strukturalne, w większości przypadków "ramka" robiona jest ze sklejki tak aby uzyskać ok 10 cm głębokość skrzyneczki ( daje to też możliwość zamontowania słabego zewnętrznego oświetlenia, które podkreśla strukturę tła, jednocześnie "działając" na wizualną głębię, ale też bez zastosowania tego patentu owa struktura ulegnie mocno zatarciu bez podświetlenia).
Tym bardziej, że piszesz że blat będzie szerszy niż akwa więc na "skrzynkę" będziesz mieć miejsce, nie do końca rozumiem
czesiek1 pisze:Wykonanie blatu szafki szerszego od abiornika o parę centymetró daje jedynie podpórkę od dołu
, jeżeli chodzi Ci o to, że blat będzie wystawał poza obręb szafki, to jeżeli masz możliwość to połóż go tak, aby równo "zwisał" z krawędzi z każdej strony, jeżeli o to, że baniak obrysem będzie mniejszy niż blat to nie musisz nic z tym robić ( a wtedy skrzynka z tłem będzie jak znalazł ).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Tło strukturalne,porywa,pcv

autor: czesiek1 » 06 gru 2015, 18:20

Nie zrozumiałeś...Pisałem wyraźnie iż chodzi o tło zewnętrzne.Jeśli np zbiornik ma 150 dłi 50 szer.to blat szafki 150x55 daje z tylu 5cm na postawienie sktzynki tła zewn. I co dalej? Skrzynka ma od dołu podparcie,a mnie chodzi o to by światło tego tła nie wydobywało się na zewnątzr. Inaczej mówiąc,jak docisnąć skrzynke do sciany zbiornika by przylegała ściśle,bez szpar. trudno to oklejać jakąś taśmą...
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: Tło strukturalne,porywa,pcv

autor: woytek » 06 gru 2015, 18:20

Obrys skrzynki tła zewnętrznego oklej gąbkową uszczelką do okien.Zniwelusz w ten sposób drobne odchylenia skrzyni od pionu, w ten sposób zlikwidujesz prześwity.Jeżeli chcesz je przykleić to użyj dwustronnej taśmy, nie wiem jak się fachowo nazywa- ważne aby strukturę miała także gąbkową/piankową.
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: Tło strukturalne,porywa,pcv

autor: miewan » 06 gru 2015, 20:00

Fakt nie zrozumiałem ( ludzie mają różne pomysły), tylko wskaż gdzie napisałeś, że chodziło Ci wcześniej o skrzynkę z tłem -> są też a'la struktury o w miarę płaskim 3D zwłaszcza kamienne.
Miałem i nadal u córki stoi za akwa skrzynka, pomimo, że tam zbiornik stoi w "wydmuszce" a na górze jest pokrywa ilość przepuszczanego bokiem światła jest minimalna, pomocne jest tu oklejenie krawędzi boków skrzynki czarną gąbką ( z fabrycznym klejem ) używaną przy domowej klimatyzacji.
Dodatkowo wszystkie skrzynki które widziałem ( też moja) "nie pasowały" wymiarami do szyby ( wyżej niż poziom wody aż do górnej krawędzi i zdecydowanie krótsze niż szerokość, ta różnica z boku "oszukiwana" była paskami czarnej folii wchodzącymi już za wymiary skrzynki do wewnątrz ).
Początkowo na górnej ramce miałem przykręcone blaszki ( z "wąsów" do teczek na dokumenty ), które robiły za haczyki za krawędzie baniaka "dociskające" górę, ale z czasem "się przerwały".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Tło strukturalne,porywa,pcv

autor: czesiek1 » 06 gru 2015, 20:21

No cóż,coś pokombinuję, a że tło będę robił sam,więc będzie dopasowane tajk jak powinno. Może cos wykombinuję... Dzięki za pomoc
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'