Pokrywa ze spienionego PCV

Majsterkujesz? Pochwal się!

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: miewan » 17 gru 2015, 14:23

Tomasz zlituj się,
sam ( i nie tylko Ty ) używasz takich modułów ( Czesiek ( jedyne słowo jakie mi teraz przychodzi) asekuruje się i docieka moim zdaniem zbyt dogłębnie) owszem wypadki się zdarzają, ale to są wyjątki a nie norma.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: adams2121 » 17 gru 2015, 14:36

Jak wrócę - wstawię zdjęcie z 25w na 750 litrów wody dla porównania
Jak dla mnie by wystarczylo - na oświetlenie zbiornika lecz dla roślin raczej słabo - zachowania ryb widać całkiem dobrze , nie są też ryby tak plochliwe przy 25w jak przy sloncu pełnym

Ps . Miewan ja mam jak i ty otwarte akwarium - i przy małej wilgoci pierwsza tura ledow poszła do kosza ,tu mają być szczelna pokrywa z masą wilgoci + ciepło

Wiem jestem czepliwy w tym zakresie - ale dla mnie to jak 10 akar dorosłych upchnąć do kuli i twierdzić ze wsitko dobrźie ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: miewan » 17 gru 2015, 14:42

Zwracałem już wcześniej na to uwagę ,
propozycja Witka wydaje się tu więc optymalna - fabrycznie mała ilość światła, zabezpieczenie przed "wyrysowanymi" nieszczęściami, łatwość montażu, praktycznie gotowiec o "0" manualnym nakładzie własnym, jedno co trzeba to pecunia
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: czesiek1 » 17 gru 2015, 15:15

"Miewan"...kurde,..."asekuruje się i docieka moim zdaniem zbyt dogłębnie"...tez tak czuję, ale postaw się na moim miejscu. Zabieram się za to pierwszy raz, nie mam w tym żadnego doświadczenia, chcę zrobić to dobrze by nie mieć później kłopotów. i stąd ta moja "upierdliwość". Dlatego myślę, że wybaczalna (jeśli nie...zapieprzam do sklepu po załącznik)
Ale macie rację co do tego, że najlepszym rozwiązaniem byłoby obejrzenie takiego czegoś na żywo. Może po Nowym Roku uda mi się z kimś w tej sprawie dogadać(?)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: miewan » 17 gru 2015, 15:18

Nasze baniaki stoją przed Tobą otworem
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: czesiek1 » 17 gru 2015, 17:26

OK,dzięki i życzę Wam wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, a Nowym Roku samych szczęśliwości i usmiechów,spełnienia marzeń zwłaszcza tych akwarystycznych
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 52
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: bialystok
Reputacja: 4
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: Seban » 17 gru 2015, 20:31

Dzięki Czesiek za informację. Niestety nie mają tego czego szukam. ale IP67 juz jest. Jak będę we Wrocku to do nich zajadę i zobaczę co mają.
Tomek, zdaję sobie sprawę, że nie jest to idealne ale jakieś zabezpieczenie jest. Nie zamierzam trzymać ich pod wodą. Mimo, że mam pokrywę to nie jest ona szczelna i jakiś ruch powietrza jest. Od czasu gdy przestałem używać świetlówek i jadę tylko na ledach to woda nie skrapla mi się na pokrywie.
Rzeczywiście, zawsze można użyć gotowej lampki ale zrobienie oświetlenia z modułów mimo wszystko wyjdzie taniej.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: adams2121 » 17 gru 2015, 21:05

Czesiek - zapraszam na weekend a zobaczysz jak to hula ( sobota , niedziela ) powinienem wrócić
Ip 67 - również powinien wytrzymać pod wodą - natomiast ja balbym się to włożyć do wody i podać napięcie - szkoda ryb ;)
Producent napisze wszystko - tylko czy to prawda ???

Gdzieś już podawałem na którymś z for jaką izolacja powinny być ledy ip 68 połączone ( w sensie izolacji przewodu łączącego )
Często poprawiam roboty ziemne po kimś kto użył nieodpowiedniego kabla ( do 2 lat i kicha ) bo izolacja siada
To nie mój wymysł a rzeczywistość ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: rolf166 » 15 mar 2016, 12:54

witam mam pytanie czy montował ktoś do takiej pokrywy z pcv bezpośrednio statecznik od oświetlenia t5 czy nic się nie dzieje jeśli chodzi o temperaturę chodzi mi o montaż z tyłu pokrywy na zewnątrz grubość pokrywy to 10mm statecznik elektroniczny philips
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2016, 20:36
Lokalizacja: Piaseczno, Mazowieckie
Reputacja: 3
GG: 0

Re: Pokrywa ze spienionego PCV

autor: dwojak23 » 15 mar 2016, 14:08

Ja miałem tak zamontowane i nic się nie działo. Śmiało możesz tak robić.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 996
Rejestracja: 02 paź 2013, 18:30
Lokalizacja: białystok
Reputacja: 272
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'