Oświetlenie typu LED [konkurs]

Rozmowy na temat technik oświetlenia akwarium.

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: miewan » 23 wrz 2015, 20:21

A ja się wyłamię, moje wszystkie podkreślam wszystkie ledy z zamówienia palą się jak paliły, a był długi okres, że robiły to przez 24 godz.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: adams2121 » 23 wrz 2015, 20:33

Wiesz dobrze Miewan że nie tylko u mnie tak poszły, a nawet szybciej niż u mnie , a pisanie o nich ip67 to nieporozumienie - przy 6 to one nie staly. ;)
Co więcej dowodzi to ze jak się trafi tak jest :whistle

Co więcej te 2 zamówienie świeci się do tej pory, a mam takie które dostałem od klienta - skądś tam miał i mu zawadzaly - świeca się po 13-14 h dziennie + Blu i red jako nocne ok 10-15w mają w sumie i dają radę bez problemu

Więc pisze - jak się trafi ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: Grzegorz Wereda » 26 wrz 2015, 11:02

Ja natomiast posiadam oświetlenie tego typu lecz są to produkcje można by rzec "z wyższej półki". Mowa tu o lampie firmy Maxspect oraz mini lampce od AZOO. Krótka recenzja obu powinna się pojawić w najbliższym czasie. Konkluzja do tego tematu jest jednak taka, że oba produkty są świetne, pozwalają zaoszczędzić na zużyciu prądu i ich zastosowanie w akwarystyce jest jak najbardziej trafione. Jeśli chodzi o użytek domowy mam zdanie podobne do Tomka (adams2121) jednak wykorzystanie tego źródła w naszym hobby uważam za bardzo trafione i będące przyszłością.

Miewan jeśli chodzi o żywotność ledów to wypowiedź o tym, że ledy świecą tak jak świeciły po zakupie jest mocno przesadzona. Sam fakt, że jeszcze świecą nie świadczy o tym, że ich wydajność nie spadła o np. 50%. Jednak, aby można było by stwierdzić to "naukowo" potrzeba specjalistycznego sprzętu i konsekwentnych pomiarów.
  • 1

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 187
Rejestracja: 11 paź 2014, 18:11
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: adams2121 » 26 wrz 2015, 11:05

Niedługo i ja coś napisze o produkcie Premium Led - lecz najpierw muszę go dorwać ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: miewan » 26 wrz 2015, 11:18

Grześ ależ ja to wiem, tyle że na moje oko jak na razie bez starczych zmian nie widać różnicy. Nie mam wymagających chwastów a dla ryb jak wiadomo to wisi. Świecą dla mnie odpowiednią barwą a jak się skończą to je wymienię. Nie mam i nie zamierzam bawić się w "ogrody", ale tu i tak bez konkurencji zostaje nadal HQI ( tylko kogo na to stać)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: adams2121 » 26 wrz 2015, 11:29

Hqi to hqi - ledy póki co raczkują
Zastanawia mnie jak się mają lampy sodowe jak i podobne o innych zarnikach do celów akwarystycznych .
Nie testowałem więc póki co nie wiem. Natomiast jak ogarne elektryke w akwarium to dam licznik jeszcze aby zobaczyć realnie ile to kosztuje
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: Grzegorz Wereda » 26 wrz 2015, 11:37

Jeśli rozpatrujemy ekonomię każdego rozwiązania to wersja do słodkiej wody w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest oświetlenie typu T5. Jeśli chodzi o morszczaki tutaj LED jest dużo bardziej opłacalne.
Zależnie od aspektu jaki będziemy rozważać przy wyborze oświetlenia, każde ze źródeł ma swoje plusy jak i minusy. Należy się cieszyć, że mamy coraz szerszy wybór i możemy łączyć poszczególne rozwiazania w różnych kombinacjach.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 187
Rejestracja: 11 paź 2014, 18:11
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: adams2121 » 26 wrz 2015, 11:48

Najważniejszy jest wybór - aby każdy znalazł coś dla siebie
  • 1

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: KODI » 26 wrz 2015, 13:10

sĄ LEDY I LEDY, te lampy co ja znam, śmiało śmigają w akwarystyce morskiej i słodkowodnej. Ważny jest dobór mocy i widma dla danego akwarium. Profesjonalny sprzęt oświeci każdy baniak, jest jednak troszkę droższy przy zakupie. Paski, tuby itp. można sobie wsadzić dupa . Można je wykorzystać co najwyżej do nocnego oświetlenia. Profesjonalne ledy doświetlają każde akwarium ;) Świetlówki to przeszłość ...
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: Oświetlenie typu LED [konkurs]

autor: Grzegorz Wereda » 26 wrz 2015, 13:22

KODI jednak jeśli rzetelnie policzyć co wyjdzie taniej przy zakupie i eksploatacji to jednak LED przegrywa w dalszym ciągu z T5 i hqi.
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 187
Rejestracja: 11 paź 2014, 18:11
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 100
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'