LEDY z taśmy

Rozmowy na temat technik oświetlenia akwarium.

Re: LEDY z taśmy

autor: andrusza1 » 30 gru 2014, 10:19

Wszelakie led-y potrzebują zasilaczy prądowych nie napięciowych i to jest często problem (naprawdę krótkiej żywotności), ale oczywiście w żadnym hipermarkecie tej informacji nie uzyskacie (nie lepiej wygląda sytuacja w słabych sklepach oświetleniowych).
Prawie każdy moduł ma podany prąd pracy i jeżeli zastosujemy odpowiedni driver bez zwracania uwagi na napięcie, sytuacja się poprawia (nie znaczy to że jest od razu bardzo dobrze).
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 316
Rejestracja: 28 wrz 2013, 08:11
Lokalizacja: Białystok / Starosielce
Reputacja: 46
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: adams2121 » 29 sty 2015, 00:33

coś o ledach i llampie do akwariów
człowiek robi na zamówienie - co więcej to ponoć dobrze działa

https://www.youtube.com/watch?v=zm3vIfERXag
https://www.youtube.com/watch?v=g7XIRe6u4Oo

mam nadzieje że nikt się nie obrazi ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: Witek » 29 sty 2015, 08:19

Z tego co się orientuję to autor powyższych filmików sam nie robi ale podaję w nich namiar "opis" na tego kto mu robił.
Ja podsyłam filmik o kolesiu co robi ale nie tylko na taśmach ale i na Power Led. trochę e lampki kosztują ale oprócz "mocy" ładnie wyglądają.
https://www.youtube.com/watch?v=IFr4_mQX9Mc
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: adams2121 » 29 sty 2015, 11:42

własnie o emiego mi chodziło namiary jakby ktoś chciał coś dobrego ;)

https://www.facebook.com/LedowaAkwarystyka
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: WOJTEK24 » 30 sty 2015, 17:08

Już od dawna obserwuje jego profil i kilka podobnych w związku z moimi planami na lampę ledową. Niestety jak dla mnie czasem informacje jakie uzyskuje są sprzeczne wobec siebie :), ale już jestem blisko :D
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: adams2121 » 30 sty 2015, 17:24

w razie czego dawaj znać co jak i dlaczego - ja też niedługo coś będę myślał ;) a w zasadzie już ;)

ja też obserwuje co zrobi mystik - człowiek orkiestra - a właściwie już zrobił i lampa jest w fazie testów
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: WOJTEK24 » 31 sty 2015, 11:07

Panowie może mi to ktos przetłumaczyć na polski:
http://www.neoled.com.pl/zasilacz_insta ... 12_12.html
Głownie co oznacza pojęcie impulsowy biorąc po uwagę ledy oraz jeśli jego prąd wyjściowy to zakres 0-1000mA to dostosowuje sie on automatycznie do potrzeb układu?
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: adams2121 » 31 sty 2015, 12:30

samo nic sie nie dostosuje -0 to jest zakres jego pracy - chyba ze ma potencjometr do regulacji - ja go nie widze

Pierwsza sekcja, występująca tylko w zasilaczach sieciowych, służy do przetworzenia napięcia przemiennego na napięcie jednokierunkowe i zmniejszenie jego zmian. Sekcja ta składa się z prostownika (zwykle mostka Graetza) i kondensatorów wygładzających tętnienia.

cytat :

Napięcie stałe dociera do sekcji kluczującej. W zasilaczach impulsowych jako klucze wykorzystuje się tranzystory, przełączane między stanem nasycenia i zatkania przy pomocy impulsów sterujących o zmiennej długości (modulacja szerokości impulsów). Utworzony w ten sposób przebieg prostokątny napięcia trafia na uzwojenie pierwotne transformatora. Częstotliwość impulsów (dochodząca do setek kHz) jest o wiele większa od częstotliwości sieci energetycznej, dzięki temu transformatory stosowane w zasilaczach impulsowych mogą być znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych zasilaczy transformatorowych.

Napięcie wychodzące z uzwojenia wtórnego transformatora zasilacza impulsowego trafia do prostownika złożonego z diod pracujących z dużą częstotliwością. Tętnienia napięcia są wygładzane przez dławiki i kondensatory o dużej pojemności. Jeśli w transformatorze zastosowano kilka uzwojeń wtórnych, zasilacz dostarcza kilka różnych napięć wyjściowych.

na twoim miejscu poszukałbym regulowanego - oszczędzisz ledy
w sklepie regulowany 230 zł elektronika
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: WOJTEK24 » 31 sty 2015, 13:32

Tomek ja go mam - to ten ze zdjecia z 1wszej strony.
Nie chce tez wydawac takich dużych pieniędzy na projekt który ma być na chwile obecną wersja testowa/beta - lampa LED. Mam sie nauczyć kilku rzeczy i a nie wydwac kupe kasy :D ... jak bede robil lampe włąściwa wtedy sie nad takimi rzeczami bede zastanawial
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: LEDY z taśmy

autor: adams2121 » 31 sty 2015, 14:48

To podpinaj i nie wnikaj mniej jak 1 a raczej nie znajdziesz- najważniejsze aby był stabilny -ledy nie cierpią skoków prądu
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'