Moja doświadczalna kostka

Masz 'solniczkę'? Umieść swoją galerię tutaj!

Moja doświadczalna kostka

autor: czester1 » 27 sty 2016, 18:59

Witam, po tych paru latach związanych z akwarystyką słodkowodną postanowiłem pomimo praktycznego nie przygotowania zmierzyć się z wodą słoną. A więc do tematu:
SPRZĘT
- Akwarium OW 60x60x50 z trójkątnym kominem po środku
- Sump trzy komorowy 55x40x40
- Oświetlenie Led 120-160w (białe i niebieskie diody) z dwoma potencjometrami i włącznikami
- Odpieniacz WhiteSkim180
- Cyrkulatory Jabeo RW-4 szt2
- Pompa obiegowa Jabeo DCT-4000
ŻYCIE
- Żywa skała ok. 13-16kg
- Żywy piach ok. 4,5kg
Ekipa sprzątająca
- Strombus sp. szt.2
- Trochus spp. szt.2
- Calcinus spp.
- Paguristes cadenati
- Lysmata amboinensis - Krewetka czyszcząca
- Lysmata wundermani
Korale miękkie
- Discosoma florida
Korale LPS
- Favia
- Zoa
- Briareum
- Ukwiał quadicolor
- Ricordea zielona i pomarańczowa
- Xenia
- Caulastrea zielona
- Euphyllia zielona i fioletowa
- Sinularia zielona
- Pavona cactus
Korale SPS
- Stylophora Milka szt.2
-
Korale niefoto
- Pseudogorgonia
Ryby
- Amphiprion ocellaris szt.2
- Pterapogon kauderni szt.3
- Paracanthurus hepatus (nie to nie jest pomyłka ponieważ w piwnicy czeka akwa 150x50x50 i jak będzie dobrze szło, wszystko zostanie przerzucone właśnie do niego)

I trochę od początku
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 6

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: Moja doświadczalna kostka

autor: Cezar » 27 sty 2016, 19:34

Piękne. Oko cieszy.
Może w przyszłości przerzucę się na słone wody ale to dopiero po przygodzie z paletami, które zamierzam postawić w tym roku. :D
Mówi się, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach ale może zdradzisz tajemnicę ile Cię to kosztowało. :)
Tak z ciekawości.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

Re: Moja doświadczalna kostka

autor: czester1 » 27 sty 2016, 19:55

Powiem ci tak, jeżeli masz zamiar postawić duże szkiełko i trzymać tam palety w odpowiednich warunkach oraz parametrach to ta kostka jest hmm... tańsza, ale nie dużo. Sprzęt widać jaki mam i ceny są dostępne w każdym sklepie internetowym. Pamiętaj tylko że warto jednak szukać i czekać na używany sprzęt który może być nawet i 50% tańszy.
  • 2

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: Moja doświadczalna kostka

autor: miewan » 28 sty 2016, 11:00

Odpieniacz masz w sumpie, czy na zbiorniku ( fotki jakoś pomijają tą śliczną technikaliość), podobnie jak ewentualny komin ( dobrze dostrzegam jest szklano - narożny ?, więc nawierty w dnie (2 czy 3) ? czy jednak źle interpretuję i masz pudełko przelewowe ?, kto robił Ci szkło ? jakie wkłady filtracyjne stosujesz ? :D
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Moja doświadczalna kostka

autor: czester1 » 29 sty 2016, 14:53

Już wyjaśniam
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
z tym że jest tam jeszcze wklejony trójkątny komin.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Odpieniacz oczywiście do sumpa
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Absorbery jakie stosuję to tylko Rowa Carbon i Rowa Phos ExPhos.
Narazie akwarium jest prowadzone na samych podmianach, ok 40-50l RO+DI tygodniowo. Stosuję sól Instan Ocean (uważana za ubogą i zalecana na start zbiornika), ale już zakupiłem Reff Crystal i następna mieszanka będzie bogatsza.
Szkiełko akurat znalazłem na forum morszczaków z tym że było bez otworów i miało pudełko zawieszone na krawędzi, a że miałem okazję nawiercić otwory więc zrobiłem komin wewnętrzny ( 20mm rewizja i 25mm powrót oraz spływ)
Poza tym hydraulika (śrubunki, kolanka, lock-line x2, zawory i rury) kleiłem sam za pomocą kleju do PVC
Stelaż zrobił mi oczywiście Maciek allah allah allah
Szafka wykonana samodzielnie.
  • 3

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0

Re: Moja doświadczalna kostka

autor: miewan » 29 sty 2016, 15:01

A absorbenty na spinaczach x) ,
Marcin, ale to nie koniec piszesz :
czester1 pisze:Stelaż zrobił mi oczywiście Maciek , Szafka wykonana samodzielnie.

A gdzie foty ? ;P
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Moja doświadczalna kostka

autor: czester1 » 29 sty 2016, 15:13

Absorbery wiszą w skarpetach ponieważ zbrodnią byłoby je wrzucać do jakiegoś mieszacza, al e pewnie z czasem jak się trochę gotówki uzbiera to owy zakupię.
Szafka jak szafka, parę formatek, konfirmatów, zawiasy i już, rozpisywać się nie ma nad czym.
Stelaż to profil o przekroju 20x20 (szer.565mm, głęb. 520mm, wys. 800mm)
Zapomniałem napisać o zasoleniu, mierzę refraktometrem i mam 1,025
  • 2

Bywalec
 
Posty: 191
Rejestracja: 29 wrz 2013, 09:45
Lokalizacja: Turośń Kościelna
Reputacja: 45
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'