Sol morska

Masz 'solniczkę'? Umieść swoją galerię tutaj!

Sol morska

autor: alek » 29 sty 2014, 14:23

Jestem kompletnym laikiem, wiec mam pytanko.
Potrzebuje soli morskiej w miarę taniej. Co proponujecie
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Sol morska

autor: miewan » 29 sty 2014, 14:25

W niebieskich torebkach :lolz1:
Po co Ci sól morska, dla helikoptera możesz przecież preparować wodę zwykła solą kuchenną - łyżeczka na 10-20 litrów
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Sol morska

autor: alek » 29 sty 2014, 14:31

miewan pisze: dla helikoptera możesz przecież preparować wodę zwykła solą kuchenną - łyżeczka na 10-20 litrów

Helikopterowi może i faktycznie wystarczy zwykła kamienna, ale innym rybom już nie. Nie mam przekonania do 'zwykłej"soli . Poza tym dawka, którą przytoczyłeś jest za mała. Nie widzę jakoś tego bym miał sypać kg soli kuchennej do akwarium.

Niebieskie woreczki maja jakąś nazwę cwaniaczku? :strzelba:
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Sol morska

autor: miewan » 29 sty 2014, 14:41

Odpowiedź o "zasoleniu" poprzez łyżeczkę soli kamiennej/niejodowanej/nieważonej na 10 litrów zaczerpnąłem na podstawie wątków z innych for, gdzie wypowiadały się jednostki rozmnażające ryby z dziobem,
woreczki soli akwarystycznej widziałem w zoologikach właśnie w kolorze niebieskim ale też zielonym ( i był przytoczony "prowokacyjnie" :naglowie: ), czym różni się jedna od drugiej nie wiem i nie wnikałem w temat, tyle , że jak jakoś pamiętam/zdaje mi się, że przy 1/3 objętości woreczka z zoologika cena była porównywalna z kg ze spożywczaka, jeżeli surogat "sklepowy" jest powszechnie akceptowany czemu przepłacać za akwarystyczną. Aż takim purystą przecież nie jesteś :tajniak:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Sol morska

autor: alek » 29 sty 2014, 14:54

Widzisz Andrzej, Kolcobrzuchy wymagają zasolenia od 100 do 200 g soli na 10 l wody, czyli o gęstości od około 1,006 do 1,016 g/cm³ łyżka stołowa zawiera około 20 g. Podobno w morskiej soli czują lepiej. Inny zwierzak, którego biore pod uwagę wymaga posolona 1% czyli ok.1,006 g/cm3, mniej więcej 100 g na 10 l wody czyli 4 czubate łyżki stołowe. Licząc dalej na mój litraż wychodzą już kilogramy. Ten z kolei na soli kamiennej długo nie pociągnie.
Informacje z wiarygodnych źródeł. Nie żadne "kopiuj-wklej" :smiech4:
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Sol morska

autor: miewan » 29 sty 2014, 15:04

Też znam jednego dozującego pewniaka -> z każdorazowym opłakanym skutkiem :lolz1:
Jak pewnie Wiesz unikam i nie stosuje zasady kopiuj/wklej, a jeżeli już, jest to na tej samej zasadzie co Twój post powyżej :ksiadz: .
W zakresie "najtańszej" i "prawdziwej" soli morskiej na kilogramy wiesz i możesz sam uderzyć, tylko się spiesz bo jutro czwartek :bomba: .
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Sol morska

autor: alek » 29 sty 2014, 15:05

miewan pisze:Też znam jednego dozującego pewniaka -> z każdorazowym opłakanym skutkiem :lolz1:

:smiech4: :smiech4: :mrgreen:
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: Sol morska

autor: miewan » 30 sty 2014, 17:29

Dzisiaj widziałem tą niebieską sól akwarystyczną - cena za 250 g słoiczek zooleka to 9 zł, a zielone 140g pudełeczko tropicala prawie 7 :szal: .
Więc Adamie z ekonomicznego punktu widzenia "sklepówka" okazuje się być bardzo, ale to bardzo dobrą solą, co prawda pozbawiona jest dodatku osłonowego aloesu, ale Ty masz wodę preparować a nie leczyć ryby od ospy.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'