60l w klimacie Południowej

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: thaz » 12 sty 2014, 16:42

Na te krasnorosty polej Carbo ze strzykawki - bezpośrednio, powinny paść
po kilku dniach takich zabiegów.
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: Witek » 28 lut 2014, 21:10

Z powodu dużego ugięcia blatu szafki na którym stoi akwa postanowiłem jego wzmocnienie, by naprężenia nie doprowadziły do sytuacji, że będę musiał się "spieszyć". Dodałem drugi blat z płyty 18mm i gąbeczka pod akwa jest równiutka, a nie w rogach zmiażdżona jak dotąd :naglowie:
Oczywiście przy okazji restartu dokonałem zmian.
Z uwagi, iż roślinki częściowo miały problem z korzonkami wymieniłem część piasku na grunt Ichtio ProH20, Jestem z niego zadowolony, male płukanko, kilka pływających grudek... sporo zabawy z układaniem i sadzeniem... Obsada przetrwała bez strat co mnie bardzo cieszy bo się o to martwiłem...
Efekt mi się osobiście podoba i nie ma na razie widocznych kupek :aniol:

Na przyszłość przy podmianach zadbajcie by całe rośliny były zanurzone... ja popełniłem ten błąd i moja hydrofila wygląda do :dupa:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: thaz » 28 lut 2014, 21:30

Super podoba mi się - martwię się jedynie o tą plażę z piasku,
która może niebawem zniknąć :P
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: dawid65437 » 28 lut 2014, 21:37

Apisto pewnie trze się jak głupia, słyszałem od kolegów z innego forum że u nich samce nie mają chwili odpoczynku :czil:
  • 0

424l --> Geophagus & Guianacara
112l --> Krewetkarium
60l --> Krewetkarium
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 419
Rejestracja: 26 paź 2013, 19:36
Lokalizacja: Białystok -> Nowe Miasto
Reputacja: 15
GG: 0

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: Witek » 01 mar 2014, 16:24

Z tarciem to właśnie jest problem... gdyż nie zachodzi...chyba woda jest za twarda, a co gorsza drugi samiec z niewiadomych przyczyn odszedł na szerokie wody...
Poczeka, aż nieco zarośnie (samica na początku strasznie ganiała nowego samca) i będzie trzeba z trzecim spróbować... a może z parką by było 1+2... zobaczę...

Z plaża nie ma problemu, korzonek trzyma dobrze proH2O i w sumie nie jest takie leciutkie, bynajmniej nie ma problemu z wzbijaniem się. Turbo ładnie z plaży wszystko zbiera... Piter dla Ciebie jest to chyba dobra opcja by filtrację zwiększyć przez drugi pojemnik i dwa kolanka i gąbka zawinięta w górę.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: thaz » 01 mar 2014, 17:06

Daj jakies foto tego rozwiania.

Wyslano z telefonu
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: Witek » 01 lis 2014, 23:42

Najwyższy czas na aktualizację.
Rewolucji nie było, po prostu zarosło i przybyło obsady.
Obsada obecna:
Apisto Apistogramma Agassizi "fire red" 1+1 (samica stara, samiec nr 3...)
8 neonów zielonych (Paracheirodon simulans) (stare)
8-9 Bystrzyków Amandy (ciężko określić ilość, zakupione było 9)
5-6 kiryski Pigmeje (Corydoras pygmaeus)
6 kirysków Malutkich (Corydoras Habrosus)
2 Loricaria red L101a (płeć na razie nieznana, muszę się dokładnie przyjrzeć)
0 Otosków, przynajmniej bardzo dawno nie widziałem :duch:
Żyworódki Endlera (3+1) +4 małe 3 samce ganiają nieźle samicę. Z małych może jeszcze ze dwa samce zostawię.

Z poza bajki:
krewetki Fire Red (kilka, rozród jest ograniczony chyba do zera, z krewetkarium w pracy chyba kilka doniosę),
Krewetka Amano 2szt
Helenki chyba 4... też coś rozmnażanie im nie idzie choć siedzą na sobie cały czas, a ja sam muszę wyławiać kolejnego mieszkańca czyli zatoczki...

Rybek niby sporo ale na razie jest OK.

Podmiany wykonuje z wody RO dzięki czemu parametry się bardzo poprawiły (testy paskowe więc wyniki mega orientacyjne): GH<7, KH 3-6, pH <6,4.
Akwarium, według mnie, spełnia wymagania ryb nie tylko pod kątem parametrów wody, ale i wyglądu, jest mocno zarośnięte i posiada wiele kryjówek.
Co do roślin to muszę kiedyś sobie zrobić choć przybliżony spis tego co mam... jest tego dużo...
Glony występują, ale mnie jakoś nie wnerwiają, co jakiś czas wycinam zaglonione części roślin lub polewam Carbo ze szczykawki.
Nawożenie ostatnio praktycznie brak, czasem podleję nieco ProFito, co jakiś czas kulki gliniano torfowe i IntialSticks w Ichtio ProH20 wcisnę pod korzenie roślin.
Są dwie połówki kokosa, jedna na plaży wypełniona łupinami, druga pod mechanikiem przykryta liśćmi dębu, pod też oczywiście piach, gdzie pielęgniczki nocują i czasem samica przesiaduje, ale na razie z tego nici. Po akwarium też jest "rozrzucone" lub opart o korzenie z dwa czy trzy kokosy połupane na mniejsze kawałki.

Kiryski są ganiana przez pielęgniczki, ale mają gdzie uciekać.
Filtracja bez zmian dwa filtry Turbo 500 jeden mechanik (sama oryginalna gąbka, zapewniający prąd na korzeniu gdzie przesiadują Loricarie), drugi ma rolę biologa (dwa pojemniki, w dolnym gąbka i Matrix, górny cały zawalony Matrixem. Czyści on plażę na którą jest podawane papu (mrożonki i mieszanki suchego), oczywiście na ten czas cyrkulacja jest wyłączona).
Oświetlenie T8 14W około roku i Leddy Tube 6W 6500K z tyłu.

Temperatura 24 stopnie

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: thaz » 02 lis 2014, 09:39

Mega zarośla :-)
Pielęgniczki pierwsza klasa - bardzo ładne!
Faktycznie spora obsada - co Cię skłoniło żeby tam gupole wrzucić? :D
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: Witek » 02 lis 2014, 13:58

Obsada duża ale mało widoczna przez to zawalenie, źyworódki Endlera dodają życia do zbiornika i urozmaica strefę przy powierzchni. Endlerki są mniejsze od Głupików Pawie oczko i mniej się mnożą... to plus, mi pasują.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: 60l w klimacie Południowej

autor: Witek » 09 mar 2015, 20:57

Tydzień temu drugi raz mój samiec Agi zwiedzał pokój... niestety wycieczka zaczęła się gdy w kuchni poprawiałem świetlówkę z pokrywy i nie zauważyłem, że wyskoczył...
Pierwszy raz świeciłem latarką i się wystraszył... pokrywa była otwarta więc jak skoczył to lądował na ziemi... aż go zamroczyło bo się nie rzucał, a jak go po 3 sek wrzuciłem to opadł bezwładnie... na szczęście wtedy się ocknął po pewnym czasie... i wszystko było z nim OK.
Samica za to ma jakiś guzek... więc zdecydowałem się poczekać i nie kupować jej 4 towarzysza...

Dzisiaj jednak mega niespodzianka... Samiec zostawił coś po sobie! x)

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Akwarium ogólne... widziałem jak przecinek jest pożerany przez malutkiego Endlerka... walka o przetrwanie... dupa
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'