260 w stronę Ameryki południowej

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

260 w stronę Ameryki południowej

autor: Witek » 20 lip 2016, 12:41

Nadszedł czas po pokazać mój zbiorniczek.
Zbiornik 260 litrów (Glossy 120; 120 na 40 dno i około 53 cm wody) zastąpił moją 60 dzięki której start był szybszy (dojrzewał w nim filtr, wzięta część wody).

Pod nowy baniaczek wykonałem szafkę, do zestawu także szafkę pod telewizor i nad baniak
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu


Zgromadziłem do nowego baniaczka nowe korzonki i powstała wstępna aranżacja...
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Oraz urodziła mi się córka co nieco spowolniło prace... ale korzenie i tak wymagały czasu by zatonąć... w tym czasie koncepcja też się nieco zmieniła...
W końcu baniak został zalany (kwiecień, na początku było to z 15 cm wody tak by filtry mogły pracować, powoli i sukcesywnie dolewałem RO). Zaraz po wstępnym zalaniu trafiły tam Endlery, a po pewnym czasie, gdy zbiornik wypełnił się w połowie reszta obsady z 60-tki która została zlikwidowana (maj)... Było tam też dużo rogatka i inne moje rośliny.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu


Obecnie wygląd jak i obsada się wyklarowuję w stronę ostatecznego.
Założenie od początku to Ameryka Południowa z roślinami... roślinność nie trzyma tego założenia i nie boli mnie to strasznie.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Obsada to:
Parka pielęgniczek Agassiza
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu


3 skalarki Altum Peru
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

3 L134 i jedna Loricaria Red
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

7 kirysków Panda oraz Endlerki, których rozród jest bardzo kontrolowany przez skalary i Agi, niedobitki bo tylko dwa neony simulans oraz 5 bystrzyków amandy ze starej obsady.
Posiadam też kilka otosków, chyba 3 Helmety, jedną krewetkę amano oraz sporo helenek.
Co do reszty wyposażenia to wierny jestem firmie Aquael
Za filtrację odpowiada Midikani i Multikani z 3 pojemnikami. Mają one założone prefiltry, a wypełnione są Sera Siporax 1l, Matrix 0,5l, Bioceramaxx 1600 1 litr oraz gąbki z zestawów i dodatkowe, jest tam chyba też trochę standardowej ceramiki.
W akwarium pracuje też Turbo 500 z dwoma pojemnikami (wypełnione matrixem) i gąbką. do jednego pojemnika wejdzie Purigen na dniach.
Ogrzewanie Aquale NeoHeater 100W lub 150... nie pamiętam, temperatura ustawiona 25 stopni.
Świało standardowe z zestawu czyli 2 belki led po 4x6W wersja Sunny.
Na dnie piasek Kreisel 98 tu mój zonk bo plan był na 99... ale nieco go wypłukałem z najdrobniejszej frakcji i na razie nie jest źle.
Rośliny mało wymagające... kryptokoryny, nurzaniec, mikrozorbia, anubias, rotale, amazonka, rogatek i coś tam jeszcze... na powierzchni pistia. Na dzień dzisiejszy zero nawożenia, podłoże nie wzbogacone. Rośliny wykazują przyrosty, zwratki się nie rozpuściły, nie było zmasowanego ataku glonów, więc jest dobrze.
Do zdjęć szyby nie były czyszczone :faint: na piachu zbiera się nieco sinic...
Planuje użyć moich testów, nie pierwszej młodości, i zobaczyć co w wodzie piszczy... wtedy podam parametry... do tej pory były robione sporadyczne testy paskami...

Plany najbliższe dodać drugą parę pielęgniczek... nie wiem jaką... może panduro... parametry muszę zobaczyć.
Może jeszcze dodać skalarka by mieć krew bardziej wymieszaną i czekać na dobranie się pary....
Jak skalary zaczną za bardzo tępić drobnicę zostanie ona odłowiona... może zamiast niej dojdą pstrążnice...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: thaz » 20 lip 2016, 14:16

Wrzucaj ze dwa skalary jeszcze! Akwarium mega (widzialem na zywo) a szafka DIY zajebista!

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: Awokado » 21 lip 2016, 08:10

Chętnie dowiem się więcej na temat szafki, bo wygląda extra jak pisze Thaz, oraz zapytam z czego zrobiona jest pokrywa? Przede mną oba te tematy dlatego jestem ciekaw. Akwarium wygląda świetnie, rośliny pływające dają super klimat, a i rybki niczego sobie. Co do drugiej parki pielęgniczek, może apistogramma borelli? Mała, żółta pielęgniczka :) pomyślałbym też nad stadkiem maluchów, niekoniecznie neon simulans, może warto powiększy stadko amandy albo połasić się na coś w stylu rodostomusów? Chociaż te nie będą małe, ale tworzą piękne, zwarte stada i w tym tkwi ich urok :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: thaz » 21 lip 2016, 09:02

Pokrywa to z tego co wiem standard Aquaela - system Glossy (wtopione w szklo czy jakos tak).

im@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: Witek » 21 lip 2016, 10:32

Szafka zrobiona jest ze zwykłej płyty meblowej 18mm, boki i w środku pojedyncze przegrody, za szufladami tył jest z płyty 18mm, a za drzwiami z pleców 3mm. Pancerne są nogi... te co widać to tylko by wyglądały za nimi jest osiem nóg każda o nośności do 400kg ponoć... maja one regulacje oczywiście wysokości. Jak oglądałem dedykowaną szafkę Aquaela to ta i tak jest pancerna przy tamtej...
dodam też kilka fot


Pokrywa to standard Glossy, bardzo fajna i estetyczna. Przednia szyba (boczne i tylnia z resztą też) to całość a od środka wklejona jest jeszcze dodatkowa w części korony, pomiędzy nimi jest coś co nadaje kolor... na to idzie jeszcze plastikowa nakładka i wklejone też jest wzmocnienie. z Tyłu dwa wycięcia na kable węże... zrobię foto jak będę w domu.

Co do obsady to myślałem o Borelkach ale nie wiem czy dadzą radę... czy nie trzeba czegoś co bardziej będzie umiało pokazać pazur... Amandy chyba też nie będę powiększał bo obawiam się że mogą stać się obiadem dla skalarków jak podrosną... sprawa jest otwarta na razie
  • 0

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: adams2121 » 21 lip 2016, 14:33

Co wejdzie do pyska - będzie pokarmem .
Wiem co mówię miałem 70 czerwonych neonów dużych wyrosnietych jeszcze niedawno - drogi pokarm
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: woytek » 21 lip 2016, 16:17

adams2121 pisze:Co wejdzie do pyska-będzie pokarmem
Wiem co mówię miałem 70 czerwonych neonów dużych wyrosnietych jeszcze niedawno - drogi pokarm
co racja to racja,jakiś czas temu nakarmiłem ryby niszczukami :zły
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: Awokado » 21 lip 2016, 20:35

Dlatego Rodostomus jest super opcją, bo nie da się zjeść ;p Zapomniałem napisać wcześniej, że akwarium ma u mnie duży plus za Loricarie Red. Uwielbiam te ryby! Jeżeli drugi gatunek pielęgniczek ma mieć pazur to może po prostu Kakadu? Ewentualnie jakaś Akara, dajmy na to Akara z Maronii. To średniej wielkości rybka, której ani skalar, ani Agassiza nic nie zrobi :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: Witek » 22 lip 2016, 08:59

Zdjęcia jeszcze szafeczki, części należącej do rybek.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Półeczki górne są krótsze, da się wyjąć, nie są one przykręcone i wtedy jest dostęp do filtrów i prądu...

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Czekam jeszcze na jedno rozwiązanie, wyłącznik czasowy do filtrów na czas karmienia... choć nie ma tu już takiej pralki jak w 60 i może nie będzie to potrzebne do wszystkich filtrów...
Planuje też podłączyć drugi sterownik czasowy by zapalać jedną 6W lampkę (Leddy Plant) wcześniej i gasić później by nie było od razu full jasno... No może zamiast niej z Powerled zmontuje sobie doświetlenie z FullSpektrum na środek i dam tam coś czerwonego (Ludwigia glandulosa, Ludwigia repens Rubin, Alternanthera reineckii Pink). Pokrywa ma tam aluminiowy profil więc chłodzenie by było :)

Co do Lorikari to też bardzo je lubię... niestety ostała mi się tylko jedna... muszę dokupić, ale najpierw muszę je znaleźć w ludzkiej cenie... 25 złoty w DiscusZoo za maleństwa liczą.... :(
Mpaw ma po 5,5 pstrążnice marmurkowe... zobaczymy...

A co do Kakadu... to jakoś jestem przeciwny... podobne są do Ag trochę i dlatego chyba myślę o czymś co ma nieco inny wygląd...
  • 1

Rezydent
 
Posty: 341
Rejestracja: 13 paź 2013, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 40
GG: 0

Re: 260 w stronę Ameryki południowej

autor: adams2121 » 22 lip 2016, 10:10

Podkarm pecoltie compte mięsem - wydają się małe ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości
cron
Reputation System ©'