identyfikacja pielegniczki

Masz akwarium w stylu SA lub CA? Dobrze trafiłeś!

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Martula81 » 14 lis 2015, 23:25

Tego niby samca mam ze 3 miesiące a samice 3 dni, hm. A jezeli chodzi o kolory to są dużo bardziej intensywne w rzeczywistości, maja jeszcze niebieski plamki na całym ciele a tego tu nie widać. Zdjęcie nie oddaje tych kolorów. Zastanawia mnie tylko ta czerwona plama na brzuszku niby samca, ta druga rybka tego nie ma, dziś chyba juz poczuła się pewniej bo pojawił się czarny pas przez całe ciało i czubek robi się czarny, ale nie jest duży.
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 paź 2015, 18:22
Lokalizacja: Oświęcim
Reputacja: 18
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Martula81 » 14 lis 2015, 23:32

Ciekawe jest jeszcze to że ten niby samiec został tu zidentyfikowany jako samica za pierwszym razem. Hm, juz się pogubiłam. Czy możliwe żeby były tej samej płci jak cały czas trzymają się siebie?
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 paź 2015, 18:22
Lokalizacja: Oświęcim
Reputacja: 18
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Martula81 » 14 lis 2015, 23:35

Troszkę inne ujęcie Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 paź 2015, 18:22
Lokalizacja: Oświęcim
Reputacja: 18
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Mattteusch » 14 lis 2015, 23:54

Ramireza z czerwoną plamą na brzuchu to samica. A ten samiec jakiś nietypowy, powinien mieć czarną plamkę na boku, taką jak ma samica, czarne piórka na płetwie grzbietowej i taką czarną linię przez oko jak u samicy... To nie jest przypadkiem odmiana gold? Dla porównania, mojego samca ramirezy masz na moim awatarze :D
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Cezar » 15 lis 2015, 21:52

Mattteusch pisze:
Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Mattteusch » 15 lis 2015, 00:54
Ramireza z czerwoną plamą na brzuchu to samica.


Potwierdzam, to ja się pomyliłem (na drugim sprzęcie na zdjęciu widzę, zaczerwieniony brzuszek). Co do drugiej ryby to nie jestem pewny. Kolor jest bardzo blady.
Poniżej kilka informacji do rozróżnienia:
samiec jest większy (jeżeli ten sam wiek), ma dłuższe pierwsze 3 promienie płetwy grzbietowej, dłuższa płetwa odbytowa
samica ma różowy lub czerwonawy brzuch, błękitno-metaliczne kropki na czarnej plamie bocznej ale uwaga u samca mogą również występować tylko na obrzeżach a nie w środku plamy.
  • 0

Bywalec
 
Posty: 238
Rejestracja: 08 paź 2015, 14:02
Lokalizacja: Mońki
Reputacja: 65
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Mattteusch » 15 lis 2015, 22:16

Mnie się wydaje, że Martula81 po prostu ma samca odmiany barwnej gold, wygląda tak samo jak zwykła ramireza, z tym że jest cały żółty z opalizującymi plamkami, nie ma czarnych plamek na bokach czy czarnych linii przechodzących przez oczy. Innych opcji nie widzę, bo to na pewno samiec, widać po kształcie, no i skoro pływa z samicą, to kolejny znak potwierdzający, że masz samca i samicę :)
Bardzo ładny samczyk, chociaż mi bardziej przypadły do gustu zwykłe ramirezy ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Martula81 » 16 lis 2015, 17:59

Kupując go ja ani sprzedawca nie mieliśmy pojęcia że on jest gold, był jedynym samcem więc go kupiłam. Mam nadzieje że nie ma to znaczenia ze on jej gold a ona nie, hm dziwne że tez tego w sklepie nie zauważyłam. Myślałam że jest trochę zestresowany i dlatego czarnych plam nie ma (mojej samiczce znikały jak jej coś dolegało). Przyjemnie się na nie patrzy jak tak sobie razem pływają, a ona przy nim kwitnie- ma tak intensywne kolory jak nigdy (szkoda że zdjęcia tego nie oddają)
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 paź 2015, 18:22
Lokalizacja: Oświęcim
Reputacja: 18
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Mattteusch » 16 lis 2015, 18:02

Jeżeli kolory samiczki się poprawiają, a samiec wszędzie za nią podąża, obserwuj czy nie pojawia się pokładełko ;)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 397
Rejestracja: 20 sty 2015, 22:41
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 40
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Martula81 » 16 lis 2015, 18:07

Dziękuję za pomoc i podpowiedzi :)
  • 0

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 paź 2015, 18:22
Lokalizacja: Oświęcim
Reputacja: 18
GG: 0

Re: identyfikacja pielegniczki

autor: Martula81 » 20 sty 2016, 19:23

Moje ramirezki coś kombinują :) chyba przygotowują się do tarła...bardzo się cieszę, bo ciekawie się zachowują...wiem że pewnie i tak z tego nic się nie wykluje ale sama obserwacja ich sprawia człowiekowi przyjemność :)
  • 1

Awatar użytkownika
Czasami zagląda
 
Posty: 74
Rejestracja: 04 paź 2015, 18:22
Lokalizacja: Oświęcim
Reputacja: 18
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
cron
Reputation System ©'