650l czyli skrawek malawi Luka

Jezioro Malawi? To tutaj!

650l czyli skrawek malawi Luka

autor: luk5007 » 03 lis 2013, 16:39

Witam ;) Na początku się przedstawię jestem Łukasz mieszkam w Augustowie. Tutaj jestem nowy choć kilka nicków jest mi tu znanych :D z forum Klubu Malawi. Baniak jaki aktualnie posiadam to 170x70x55 650l przód opti. Pokrywa jest wykonana własnoręcznie ze spienionego PCV, z trzema ruchomymi belkami oświetleniowymi. Dwie belki są uzbrojone w świetlówki T8 36W, jedna jest uzbrojona w dwa 10W naświetlacze led, i te na co dzień są jedynie używane. Filtracja natomiast to instalacja z filtrów narurowych, składająca się z: dwóch 10" kloszy z wkładami mechanicznymi,
dwóch 10" kloszy na różnego typu absorbenty węgiel itp. jeden aktualnie zasypany purigenem
jednego klosza 20" z którego jest zrobiony filtr FBF
w to wpięta jest obudowa filtra HW304 z wymontowanym wirnikiem, służąca za filtr przepływowy zasypany grysem koralowym i matrixem
Napędza to wszystko pompa omnigena 25-40 ale w planach jest zmiana na pompę energooszczędną 25-60.
Pozostałe wyposażenie to cyrkulator JVP-102 i grzałka 250w prawie nie używana.
Wystrój stanowi tło z tyłu i na bokach z czarnego Spienionego PCV, piasek zwykły ze żwirowni, ok 200kg serpentynitu, korzenie, kilka Anubiasów i Microsorium a raczej to co z niego zostało. Obsadą tego baniaka są Pielęgnice z jeziora Malawi mianowicie:
Melanochromis Kaskazini (Northern Blue),
Metriaclima Estherae Red - Red,
Metriaclima sp.. Elongatus Chailosi Chitande Wyspa,
Pseudotropheus Acei Luwala Reef,
Pseudotropheus Socolofi
Uff ale naklepałem, dodam tylko że baniak został zalany pod koniec lutego tego roku, a zarybione zostało z końcem kwietnia. Może kilka fotek mam nadzieję że będą się podobać
pokrywa
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
filtracja
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
wystrój
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2013, 13:03
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: alek » 03 lis 2013, 16:45

Witaj na forum.
Będzie z kim piwka się napić w Augustowie, bywam tam bardzo często (przed chwilą wróciłem)
Malawi to nie moja bajka, ale zbiornik fajnie się prezentuje.
Nie wiem tylko jak maja się korzenie do Malawi?
  • 0

Pospiech w akwarystyce jest wskazany podczas zbierania wody z podłogi.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 615
Rejestracja: 27 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Białystok/Leśna Dolina
Reputacja: 70

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: piwko28 » 03 lis 2013, 16:47

Bardzo fajnie opisany zbiornik Luk! Moje zdanie nt. swojego akwa znasz ;) BAJKA!

PS. dzięki za rejestrację :geek:

Alku temat korzeni w malawce jest teraz tematem tabu na forum km! :D Jeżeli nie zakwasza wody i nie robi z niej herbaty jak najbardziej jest polecany - zwłaszcza gdy w obsadzie pływają P. Acei
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: woytek » 03 lis 2013, 17:10

na malawi się nie znam :( , ale rozwiązanie filtracji rzuciło mnie na kolana, szacun za pomysłowość
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: luk5007 » 03 lis 2013, 17:18

Maćku właśnie dlatego że posiadam w składzie P.Acei do baniaka włożyłem korzenie. Szczerze mówiąc nie wiem jakie to korzonki, kupowane przeważnie używane na alledrogo. W sumie wszystko jest z nimi ok, nie zauważyłem ani zmiany koloru wody, ani też tym bardziej zakwaszania wody. Wiem jakie jest podejście na KM do tego tematu nie mniej jednak, w tamtym roku na baniak roku wygrała fota baniaka CollPhona, a w tym Bynia. Zauważ że w jednym jak i drugim są korzenie :D

Ps. dzięki za słowa uznania i cieszę się że baniak się podoba, jak się sprężę to wrzucę kilka fotek z mieszkańcami ;)
  • 0

Nowy na forum
 
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2013, 13:03
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 0
GG: 0

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: miewan » 03 lis 2013, 17:28

Baniaczek przedni, filtracja też, oświetlenie spoko.
Korzonki - Maciek zna moje zdanie, w umiarkowanych ilościach nie przestają uciekać od natury, bardziej już kwaszą chwasty, anubiasa tam na pewno nie ma, za to korzenie a i owszem, obaj podaliście przykład Acei, którego naturalnymi stanowiskami są właśnie "badyle".
Witaj na Naszym, teraz i Twoim podwórku.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: piwko28 » 03 lis 2013, 18:11

Tutaj potwierdzenie słów Łukasza - Luka

Coolphone

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Crav

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Nie zmienia to faktu, że korzenie w malawce się bardzo ładnie prezentują i są jak najbardziej wskazane. W jeziorze też ich jest sporo (powalonych konarów drzew - nie tylko przy brzegu):

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Pierwsze lepsze zdjęcia z jeziora

a tu moje szkiełko z korzonkiem dla Acei ;)

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: KODI » 03 lis 2013, 19:28

Sam mam korzonki Mopani w baniaku :P Jednak za bardzo ich nie widać :roll:

Akwarium jakie lubię, dużo i kolorowo :D
  • 0

Ostatnio zmieniony 03 lis 2013, 19:29 przez KODI, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: straszny_dran » 03 lis 2013, 19:28

świetny zbiornik,


właśnie na NGWild oglądam program o budowie 2000L Malawi.... ciekawe doświadczenie
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: 650l czyli skrawek malawi Luka

autor: miewan » 03 lis 2013, 19:37

Tomek odcinek z drzewem w cylindrycznej przerybionej malawce?, szkoda czasu
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'