[375L] Malawi by slim

Jezioro Malawi? To tutaj!

[375L] Malawi by slim

autor: slim2102 » 15 lip 2014, 11:15

Witam Szanownych Państwa, tak jak wcześniej planowałem udało mi się postawić nowy baniaczek.
Jak już wiecie zaczynałem ze szkiełkiem 112L. Kiedy pakowałem je do auta i nie mieściło się do bagażnika w myślach pojawiał się zachwyt jak wielkie będzie to akwarium. Jak szybko podniecenie się pojawiło to i tak szybko znikneło. Postanowiłem zamienić 112L na 200L. Narzeczonej obiecałem że to już jest monstrum i na pewno już zostanie na dłużej. Zostało.... na nie cały rok. Ta kałuża szybko mi się znudziła, miała małą możliwość zabawy z aranżacją, mało ryb itp. Finalnie powstało 375L które już na pewno zostanie na dłużej ze względu na rozmiary.
Cóż mogę powiedzieć - Afryka Afryka Afryka :) przez chwilę myślałem nad ogólniakiem, jednak Panowie piwko i jeffik przekonali mnie do tego swoimi pięknymi zbiornikami.
Co do obsady to nie jestem jeszcze pewien, zbiornik na tę chwilę dojrzewa a ja negocjuję z narzeczoną (śledzie kontra mbuna).

Zbiornik 150x50x50
Kubełek: Unimax 250
Mechaniak Aquael 1000l/h
Grzałka - narazie 200W ale przy wyłączonej jest 25 stopni więc do zimy mam jeszcze czas by ją zmienić
Oświetlenie - narazie standardowe w pokrywie - w niedługim czasie LED

Poniżej przedstawiam Wam małą fotorelację z założenia zbiornika:

Stelaż powstał z profili zamkniętych i został pomalowany na biało. W niedługim czasie zostanie zabudowany (stolarz na urlopie), nóżki są trochę zmodyfikowane (możliwość regulacji), w środku śruby 10tki:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Ze względu na dość miękką drewnianą podłogę postanowiłem na spód nakleić filc:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Blatem pod akwarium są 3 płaty sklejki + karimata, a tłem folia czarny mat

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Pachu z 50 kg, pod spodem na całej powierzchni styropian 2 cm, kamienie- serpentynit czarny i zielony

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wrzuciłem 2 wielkie mechaniaki bo niestety ale nie miałem możliwości przepłukania piachu i prosto z worka poleciał do zbiornika:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Do akwarium doleciał korzonek i nurzaniec od Alexa - dzięki ALEX !
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Nie za bardzo przemówił do mnie piasek kwarcowy ozdobny kupiony w leroy.
Prawdopodobnie nastąpi jego zmiana na biały kwarcowy z alledrogo.
Może i cena dużo wyższa ale efekt mi się bardziej podoba.

I na koniec mała popierdułka 200L

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Obiecuję więcej zdjęć i lepszej jakości, obecne wykonywane były telefonem :)
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2013, 09:54
Reputacja: 15

Re: [375L] Malawi by slim

autor: thaz » 15 lip 2014, 12:59

Super fajnie się prezentuje!
BTW ładne mieszkanko!
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: [375L] Malawi by slim

autor: miewan » 15 lip 2014, 13:08

Jacek i przy takim metrażu udało Ci się wytargować "tylko" 375 l :zwariowal: ten pokój ma ze 25m2
BTW. dalej mieszkasz na tym samym osiedlu ?
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [375L] Malawi by slim

autor: alexb47 » 15 lip 2014, 13:17

Fajna relacja :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

Re: [375L] Malawi by slim

autor: piwko28 » 15 lip 2014, 14:17

Świetny baniaczek! Aranż typowy pod ryby z grupy mbuna (non mbuna kocha piaszczyste "plaże" i dużą wolną przestrzeń) i w tym kierunku na Twoim miejscu bym poszedł. W tym szkiełku możesz trzymać ok. 4 haremów a po ciuchutku nawet 5 :twisted: ;) jest w czym wybierać.

Kolejna sprawa to piasek. Boże chroń kolegę Slim-a od białego piachu kwarcowego :aniol: :aniol: :aniol: :dziadek: Widać na nim każdego paprocha, każdego klocka... NIE POLECAM!!! Jeżeli chcesz wymienić ten piach to wg. mnie tylko i wyłącznie na piach z budowy/żwirowni (żółto-brązowy, różne granulacje).
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: [375L] Malawi by slim

autor: WOJTEK24 » 15 lip 2014, 15:57

Ujme to tak:
och zesz ty w :dupa: .... pocieszm sie tylko tym ze tez zaczynales od 112, mam wiec szanse :)
Troszke mi tylko przykro bo wyglada, ze moje mawi jest, uzywajac eufemizmu, najskromniejsze.

ps1.
Co to za folia ktora uzyles na tlo? I gdzie kupiles?
Ps2.
Fajne mieszkanko

Przepraszam za brak polskich znakow - tablet
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: [375L] Malawi by slim

autor: slim2102 » 15 lip 2014, 18:35

dzięki za miłe słowa :), cieszę się że się podoba i zbiorniczek i m4! Zainteresowanych zapraszam na małą czarną ew.małe piwko. Będziecie mogli zobaczyć baniaczek no i mieszkanko po remoncie.

Andrzejku masz rację, salon ma 24 metry. Niestety trochę dłuższe i kanapa by nie weszła. A już w projekcie było wszystko zawarte więc nic nie zmienialiśmy. Mieszkamy tu na Słonecznym stoku więc zapraszamy:)


Piwko- masz rację co do brudów, może i faktycznie będą mniej widoczne więc pozostanę przy tym co jest. Tym bardziej że do weselicha mało czasu a ja chcę zdążyć wpuścić tam ryby:)

Chciałbym Was, malawistów prosić o jedną przysługę... Abyście zaproponowali mięsożerne haremy do tego zbiornika. Ale żeby nie było tak łatwo to poproszę o dobór rybek które by spodobały się mojej lubej. Preferencje jej już znacie w powyższym poście :) Ja w tych rybach widzę inniejsze piękno niż tylko kolor:P

Wojtek - folie kupiłem u kolegi w firmie IDEA PRINT, teraz znajdują się na składowej. Obklejają chyba nią fury. Czarna matowa, trochę grubsza. :)
Wielkie dzięki !
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 61
Rejestracja: 30 wrz 2013, 09:54
Reputacja: 15

Re: [375L] Malawi by slim

autor: miewan » 15 lip 2014, 19:01

tak chłopaki wybierajcie mu tą obsadę szybciej to zrobimy zamówionko u Pani Wisz jak nigdy.
Z tangi mamy z maćkiem666 już obcykany wybór, trzeba tylko poczekać na ofertę 5/2014 a to już powinno być na dniach.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [375L] Malawi by slim

autor: piwko28 » 15 lip 2014, 19:28

OT: Andrzej jeżeli czekasz na ofertę nr 5 to będzie prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia. Wczoraj dostałem ofertę specjalną (ryby dostępne od ręki) którą zamieściłem w tym temacie:

viewtopic.php?f=86&t=2001&p=13525#p13525
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: [375L] Malawi by slim

autor: tom77 » 15 lip 2014, 22:01

slim2102 pisze:Chciałbym Was, malawistów prosić o jedną przysługę... Abyście zaproponowali mięsożerne haremy do tego zbiornika. Ale żeby nie było tak łatwo to poproszę o dobór rybek które by spodobały się mojej lubej. :)

miewan pisze:tak chłopaki wybierajcie mu tą obsadę szybciej to zrobimy zamówionko u Pani Wisz jak nigdy.

Kryteria na wejściu:
1/ mięso
2/ kolor
3/ szybciej
Obsada na wyjściu:
1/ Placidochromis phenochilus Mdoka white lips - stadko 6sztuk - samce i samice ładne niebieskie
http://forum.klub-malawi.pl/placidochro ... 21729.html
2/ Labidochromis caeruleus czyli "yellow" - harem 1+3 (na start dałbym 6szt) - samce i samice ładne żółte
"yellow" (mimo, że to mbuna) można adoptować do obsady non-mbuna
3/ z trzecim gatunkiem niezbyt dużej non-mbuny, to sobie zaszalej i nie kieruj się urodą samic, ja bym wybrał Sciaenochromis fryeri - 1+3

Nie możemy jednak zapomnieć o dużej wadzie tej obsady - rybki nie załapały się do oferty nr 5 :)
Są jednak zapewne dostępne w Tan-Malu, Malawianie, u dr.Pawlaka itd.
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 69
Rejestracja: 19 lis 2013, 19:24
Lokalizacja: Piaseczno
Reputacja: 3
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'