JEFFIK <600L MALAWI>

Jezioro Malawi? To tutaj!

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: JEFFIK » 01 cze 2014, 16:37

Mam nadzieję, że dobrze będzie;) Dziś dzień dziecka to może poproszę żony o lustrzankę bo tak naprawdę tło dużo lepiej wygląda jak na zdjęciach robionych komórką :D

Damian dla moich podopiecznych pustynia jest wskazana. Mi też wygląda trochę taki "golas" ale jak dam nurzańca i wrzucę korzeń to myślę, że będzie ciekawie ;) Same te 2 kambule były selekcjonowane z milionów innych i tak naprawdę same w sobie mają ciekawą strukturę i dają uroku :D Już taka natura moich płotek z NonMbuny...
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: piwko28 » 02 cze 2014, 09:01

zdjęcia panie, zdjęcia...
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 506
Rejestracja: 27 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: Białystok/Sienkiewicza
Reputacja: 95
GG: 0

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: JEFFIK » 08 cze 2014, 21:04

W końcu zalane!..... Stoi!!:D

Nie obyło się bez przygód gdzie wywaliło mi przez nieodpowiednie wyregulowanie baypasu purolit ok 400ml. Ziarno identyczne jak purigen więc po powrocie z pracy w baniaku nastała zima. Uporałem się z tym dopiero po kilku godzinach. :zwariowal:
Wczoraj przyjechały moje oczekiwane Lethrinops albus 8szt. Ryby mają 3-4cm. Niestety przez moją nierozwagę i nie docenienie otopharynxów co do skonsumowania gości zostało 7szt :ksiadz:
Trudno, to będzie nauczka na przyszłość. Teraz są w kotniku i liczę na 3 samców i 4 samice :aniol:

Oświetlenie jest tymczasowe, nie mając wyboru świecę 4x39. Mam 2 belki aquael po 2 świetlówki. Będę w najbliższym czasie prosił o pomoc w odłączeniu od belek tylnych świetlówek tak aby paliły się tylko przednie. Belki nie świecą na jednej świetlówce :x
Zostaną 2x39w przód power-glo jako dodatkowe oświetlenie. Głównym mają być ledy.

Na zdjęciach nie potrafię zniwelować jasnego podłoża gdzie w rzeczywistości nie jest tak jaskrawe i ma kolor piachu.
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: thaz » 08 cze 2014, 21:16

Tło, hm - kwestia gustu :P
Coś mało gratów - tak ma być?

Super Ci wyszło te rozrzucenie drobnych skał, wygląda bardzo naturalnie.
Ogólnie ciekawie to wygląda, wpraszam się na kawę :P
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: miewan » 08 cze 2014, 21:49

Ja też jadę :czil:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: KODI » 08 cze 2014, 22:24

Też bym się wprosił na kawę i :czil: , ale trochę daleko ;)
Nie chcę się chwalić, ale udało nam się doprowadzić 500L w 2 dni na VI weekend-zie w Katowicach do prawie "perfekcji" :P
Z Malawi jest łatwiej :oops:
P.S.
Na zdjęciach baniaka nie zauważyłem jakiejś tragedii :D , tło gestia gustu- mnie się podoba -gratulacje za pomysłowość :brawo1:

POZDRO
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 327
Rejestracja: 10 paź 2013, 20:11
Lokalizacja: Częstochowa
Reputacja: 49
GG: 0

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: woytek » 09 cze 2014, 13:01

Fajny baniaczek skleciłeś
  • 0

Do kuli, nadają się tylko cukierki !
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 1515
Rejestracja: 28 wrz 2013, 07:35
Lokalizacja: Białystok-Kołłątaja
Reputacja: 434
GG: 2284353

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: JEFFIK » 09 cze 2014, 18:18

Dzięki wielkie i oczywiście jak najbardziej zapraszam na kawkę!!
Teraz przez 2 dni mam wolne i hulaj dusza w chacie więc do 15:00 można śmiało zapadać, pogadać i kawkę wypić... :czil:
Jak nie będzie czasu to wieczorem też nie ma problemu jedynie już nie będzie tak spokojniej bo córa i żona dojdzie do kompletu :zwariowal:

Piotrek tło to też nie mój gust... Mój gust to ROCKZOLID ;)

Ogólnie kambule/korzeń i rośliny dałem na boki bo środkowa pustynia będzie dla Lethrinopsów i Protomelasów. Tak naprawdę to w Malawi nie ma czym zaskoczyć przy tak ubogim wystroju bo tak naprawdę ubarwienie ryb nadrabiają tą "pustkę";)
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: tom77 » 09 cze 2014, 22:33

JEFFIK pisze: Mój gust to ROCKZOLID ;)

Głęboko wyrzeźbione, urozmaicone tło strukturalne to dla mnie też ideał.

Ale wracając do rzeczywistości. Napisałeś, że oświetlenie na razie jest tymczasowe. Wydaje mi się, że skoro w poprzednim akwarium osiągnąłeś super efekt refleksów świetlnych na tle - dobrze byłyby to powtórzyć.
Osobiście lubię zbiorniki niezagracone, ale:
1/ zastanawiam się czy lewa "grupa" nie jest zbyt delikatna, może:
a/ gdyby trawki rozrosły się solidnie w lewą stronę, dałoby to efekt płaskiego kamienia na tle "solidnego lasku" i było w sumie mocniejszym akcentem, lub
b/ płaski kamień zastąpić największym z poprzedniego akwarium;
2/ zastanawiam się, czy obszar 60cm zbiornika bez akcentów zarówno na dnie , jak i na tle - to nie za dużo objętości "gdzie nic się nie dzieje". Może np. korzeń "nasunąć" trochę w pustą przestrzeń?
  • 0

Czasami zagląda
 
Posty: 69
Rejestracja: 19 lis 2013, 19:24
Lokalizacja: Piaseczno
Reputacja: 3
GG: 0

Re: JEFFIK <600L MALAWI>

autor: JEFFIK » 10 cze 2014, 06:55

Może uda mi się dorwać jakiegoś red moor-a z dłuższymi odnogami aby "wyrzucić" je bardziej na środek bo koncepcja schowania "dupy" korzenia za kamień mi się podoba;)
Też mi się wydawało, że na środku jest pustawo ale czy taki niewielki kawałek 60cm nie będzie rajem dla Lethrinopsów i Protomelasów?
Lewą stronę chciałem zaakcentować wyższą valisnerią (dopiero rośnie) i niższym kamieniem aby nie było lustrzanego odbicia prawej strony. Mam trochę wolnego, nie ma jeszcze ryb więc coś się pokombinuje. Sądzę, że gdy vallisneria się przyjmie i rozrośnie to będzie "kropka nad i" bo jak widać ok 50szt sadzonek to "igła w baniaku";)

Będziemy coś myśleć w tym aspekcie. Dzięki Tom :)
  • 0

Często zagląda
 
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2013, 19:18
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 19
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Reputation System ©'