[470L] Narożna tanga

Jezioro Tanganika? To tutaj!

[470L] Narożna tanga

autor: straszny_dran » 08 paź 2013, 22:43

Witam,
zbiornik istnieje od listopada 2011r. a więc już prawie dwa lata. Przechodził różne zmiany wizualne, techniczne. to co mam obecnie trwa od maja 2013r. i jest to:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

470 litrów tanganiki
Z filtracją narurową zasilaną pompą Omega 2 25-60 chodzi na autoadat z mocą 18-22W, przed pompą dwa równoległe korpusy z wkładem sznurkowym 100, lub 50 mikro naprzemiennie, za pompą dwa rónoległe korpusy z bypassem a w nich FBF i matrix.

Oświetlenie niezmiennie 9 power LED + oświetlenie wieczorne:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Całość mieszana jest 4x na dobę przez 2 minuty poprzez pompę cylkulacyjną o wydajności 5000l

Na dnie piasek kwarcowy oraz łupki filitowe od czasu do czasu porastanie przez glony.

Trochę rożnego rodzaju muszli.

Parametry wody:
Ph: 8-8,5
NO3: 5-10
dH: 17
kH: 13
Całość wspomagana: Brightwell Aquatics CichlidCode


A obsada:
to:
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

i to:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

i to:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

i to:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

i to:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

to też:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Oraz exL. Signatus

i Synodontis petricola "dwarf" - niestety na razie nieuchwytne
  • 0

Ostatnio zmieniony 08 paź 2013, 23:00 przez straszny_dran, łącznie zmieniany 3 razy


Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: [470L] Narożna tanga

autor: miewan » 08 paź 2013, 22:50

I o to chodzi :!:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [470L] Narożna tanga

autor: straszny_dran » 30 mar 2014, 21:16

Odświeżenie:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: [470L] Narożna tanga

autor: miewan » 30 mar 2014, 21:45

7 x tak :brawo1:
Dzięki za fotki
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [470L] Narożna tanga

autor: miewan » 11 maja 2014, 11:40

Tomasz jak adaptacja callochromisów.
Powiem, że mi ich "wyraźnie" brakuje.
zbiorniczek zrobił pusty, wiem że planowane uzupełnienie nie poprawi tego wrażenia więc na poważnie rozważam wprowadzenie pumilusów - więc pytanko w zakresie ich aktywności.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [470L] Narożna tanga

autor: straszny_dran » 11 maja 2014, 12:30

miewan pisze:Tomasz jak adaptacja callochromisów.
Powiem, że mi ich "wyraźnie" brakuje.
zbiorniczek zrobił pusty, wiem że planowane uzupełnienie nie poprawi tego wrażenia więc na poważnie rozważam wprowadzenie pumilusów - więc pytanko w zakresie ich aktywności.


no więc mniej więcej to tak się ma:

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Pływają sobie twoje callochromisy u mnie w akwarium, w kupie tuż nad muszlami, nie wchodzą w drogę nikomu, nikt ich nie zaczepia, samiec już próbuje zbałamucić samiczkę i wtedy naweet trochę inne callochromisy pogania.

Na razie nie wyżej niż 10cm nad ziemią tuż przy przedniej szybie.


Gorzej z alto, już gdzieś w zakamarki prze swojego większego brata zagoniona.
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: [470L] Narożna tanga

autor: miewan » 11 maja 2014, 15:33

Jak widzę "podróż" przeszły w doskonałej formie.
Twoje 10 cm nad podłożem to był u mnie prawie środek toni :smiech4: .
Z czasem podpłyną wyżej, jeszcze z 15-20 cm, chyba że ophty im na to nie pozwolą.
Widzę, że samce już zaczynają się wybarwiać -> dobrze im u Ciebie.

Jak wiesz zachowanie calvusa jest zupełnie typowe.

Tomasz opisz troszeczkę zachowanie "ruchowe" pumilusów i czy chwasty rzeczywiście są takie niezbędne.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [470L] Narożna tanga

autor: straszny_dran » 11 maja 2014, 19:17

miewan pisze:
Tomasz opisz troszeczkę zachowanie "ruchowe" pumilusów ...


U mnie trzymają się przeważnie samej powierzchni, tuż przy samej toni, ale to ciekawskie rybki, są zawsze pierwsze jak coś się nowego w akwarium pojawi.. .zawsze z każdej strony to coś oglądają.

Ale pływają po całym akwarium, czasami próbują również do dnia dopłynąć ale tam (u mnie) czyhają na nie inne bardziej zaborcze ryby. Gdyby nie to to chyba też baraszkowały by na dnie.

Zauważyłem kilkakrotnie, że tarło odbywają od góry do dołu również na piasku. Ogólnie są bardzo ruchliwe .... takie tangandzkie gupiki, podobnie wyglądają i podobnie się zachowują.

Do taj pory z 10 straciłem 4 ... może ze starości ... może nie? nie wiem, czytałem, że to krótko żyjąca ryba ....


miewan pisze:
.... i czy chwasty rzeczywiście są takie niezbędne.


MZ nie koniecznie ... tzn jeżeli nie planujesz ich rozmnażać ... co u mnie z chwastami również się nie udaje ... widuję od czasu do czasu ikrę ... ale często też jeden z signatusów pomiędzy rośliny wpływa i chyba wyłapuje młode ... nie widziałem tych maluchów. ...

Mając w obecnej chwili dwie kępy roślin pod powierzchnią mogę powiedzieć, że pumilisy bardzo często przebywają w pobliżu tych roślin, szczególnie samiczki.

Tak czy inaczej obszar przebywania tych małych rybek (twoje callochromisy są tylko o 1cm większe) to 10 cm od powierzchni, na całym obszarze akwarium.

Nie są zaczepiane przez pielęgnice, nie są zaczepiane przez petricole, ogólnie laba.

oj, za bardzo się rozpisałem.
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: [470L] Narożna tanga

autor: miewan » 11 maja 2014, 19:42

I o to chodziło :taniec1:
wiem więc co będzie jeszcze u mnie śmigać.
więc podejrzewam, że z Konina nie będziesz wracał "na pusto" przejrzałem już ofertę TK i...są, jutro piszę o cennik.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [470L] Narożna tanga

autor: straszny_dran » 24 lip 2014, 06:19

No stało się. ... wróciłem z weekendu i stwierdziłem brak samiczki Ornitipinisa... chyba z powodu zbyt wielu ciąż :/

Jeżeli ktoś ma samotna panią najlepiej WF to chętnie przygarnę
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'