petricalium

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: petricalium

autor: miewan » 01 lut 2014, 11:02

Co do obsady :
phyllonemus typus - Z nieskrywaną radością stwierdzam posiadanie ich w ilości 3 sztuk. Dokładne obserwacje poczynione przy pływającym obok siebie "trójkącie" układ 1+2 (jeden jest większy i ma wyraźnie "masywniejszy" pysk), tak więc zakończył się ponad miesięczny okres aklimatyzacjii ostatniego z trzech. Ryby są "delikatne" z "ubioru" łatwo się "rysują", ale też wszelkie zadrapania goją się jak "na psie".
Dzisiaj w nocy samica callochromisa "wyżygała" młode zgodnie z przewidywaniem do rana nie został ani jeden. Chociaż w tym czasie były też przynajmniej dwie "sceny łóżkowe" o czym świadczy "zmiętta pościel" w postaci resztek dwóch dołków tarłowych, może przy większej ilości młodych "wyplutych" w jednym czasie jakimś sztukom uda się przetrwać, tak jak udało się to 2 szt. altollamprologusa, są już na tyle duże, że na 70% wychowała mi się parka mieszana. A przecież muszle ich rodziców są rotacyjnie nawiedzane przez moje "pasożyty lęgowe" z zegarkową wręcz regularnością i to przez licznych "odwiedzających"
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: petricalium

autor: miewan » 07 mar 2014, 14:24

Wczoraj wieczorem samica petricoli usilnie próbowała dostać się do filtra ( próby obserwowane przez 2 samce).
Wobec braku takiej możliwości przez zaciąg (prefiltr), namiętnie szturmowała wylot ( obecnie przez dyfuzor kierunkowy), po przegranej walce z "nurtem" przeniosła się do skima350 skutecznie blokując jego górny zaciąg i doprowadzając do zapowietrzenia. Myślę, że (w tym wypadku bezcelowo, gdyż żaden samiec nie podążył za) "wydusiła" kawior na złoże skimera.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: petricalium

autor: straszny_dran » 07 mar 2014, 21:24

widzisz, jednak ciagnie je do filtrow.....

u mnie jak dalem siatke na falownik to skonczyly sie amory petricoli ....

co niezmienia faktu posidania 3szt. z wlasnego wychowu....
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: petricalium

autor: miewan » 07 mar 2014, 21:48

Na tą chwilę mam muszlę pełną małych F1 alto shelli (tych samych, których nie chciałem sprzedać Tadeuszowi, więc kupił "takie same" tyle, że podstawową 10cm ( pewnie trochę im ciężko w jego baniaczku :zly5: ) "wersję" compressicepsa).
Petricole w dzień olewały tą muszlę w przeciwieństwie do dużego zainteresowania samca typusa, w dzień samicy shella udawało się skutecznie chronić młode, sądzę jednak, iż noc przyniesie poważne zmiany w składzie ilościowym Sumbu i powrót do dotychczasowo tożsamej w ilości ich obsady.
nota bene znowu przeznaczam je do sprzedaży.
Nie zdążyłem zakupić małych muszlowych bagrów ( moja opieszałość w zakupie i ktoś mnie ubiegł ), zastanawiam się też nad "wystawieniem" callochromisów. Tym razem mam czas aż do maja, choć wątpię by udało się sprzedać jedne lub drugie.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: petricalium

autor: straszny_dran » 08 mar 2014, 19:27

o callchromisach możemy pogadać ...

i mam nadzieję , że ciągle jeszcze pływa u ciebie ten jeden jedyny Calvus?

U mnie niestety trochę się zamieszało samce Ophta zagoniły dwie samiczki na śmierć ... więc mam tylko bojową samczą obsadę

Swoją drogą mogę kogoś obdarować ... samcami Ophtalmotilapi ventralis ....
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: petricalium

autor: miewan » 08 mar 2014, 20:06

Callochromisy są już na giełdzie ze sporą tolerancją od ceny wyjściowej, choć priorytetem jest wydanie alto.
Przy łącznym zakupie spora niespodzianka oszczędnościowa.
Calvus jest od dawna Twój ( od tego czasu nie zliczam go już do mojej obsady).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: petricalium

autor: miewan » 18 kwie 2014, 20:34

Punkty zieleni :lolz1:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: petricalium

autor: miewan » 19 maja 2014, 16:39

po wydaniu callochromisów i 1 szt. black pectorala, łącznie 10 ryb stwierdzam, że mój zbiornik ( pomimo znacznego przerybienia - zostało mi przecież 21 ryb) jest totalnie pusty.
wpadłem "w kropkę",
1. czy wydać prawie 200 i zakupić 3 kolejne praktycznie niewidoczne cyclurusy, czy
2. za tyle samo zwiększyć ilość typusów ( na wizualnym zagęszczeniu nie zyskam), czy
3. wydać 300 i kupić rybę o której powrocie od dawna myślę - z wizualnego punktu j.w, czy
4. zwiększyć liczebność alto shelli do np.10-12 ( nadal zbiornik wizualnie będzie pusty), jak dobrze, że obecnych 7 nie udało mi się sprzedać, czy
5. kupić jakiegoś fajnego obligatoryjnego i rzadkiego u nas muszlowca ( słabo z uwagi na pkt 4), czy
6. kupić innego "fakulteta"- jeszcze gorzej ten sam pkt 4
7. kupić młode ryby toni i gdy będą się wybarwiać i robić fajne sprzedać z wielką stratą.
Nie ma co, wpadłem w pułapkę "płytkiej tangi" a większego baniaka już nie chcę ( mam przesyt), pat. :lolz1:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: petricalium

autor: miewan » 07 cze 2014, 20:34

żeby nie być gołosłownym....pustka:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: petricalium

autor: miewan » 09 lip 2014, 20:46

Najnowszy podział terenu ( w kolejności fotek):
1.Skałka tuberculaty i phyllonemusów ( jamy pod, 1 wejście od frontu, podwójne - przód prawego boku skałki, pojedyncze centralny prawy bok, nie wiem co jest za), w tle druga "zielona" samiec alto
2. Środkowy "nawis" + skałki boczne- teren petricol, w korzeniu samiec alto, krawędzie dolne w pobliżu muszli dwie samice alto
3. "Stojąca skała" - jama pod cyclurusy zwał muszli samica alto z gościnnymi "wizytami" samców alto
4. Największe tylne muszle ( za skała stojącą) i z fotki 1 - samice alto ( do niedawa "dzielone" z bagrami) - brak fotki
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'