Powrót 450l do Tangi

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: Awokado » 01 lip 2017, 00:15

Teraz i mnie podoba się ułożenie kamieni. Pomyślałem sobie teraz, że my tu gdybamy, przesuwamy itp. a ryby i tak przekopią zbiornik po swojemu :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: Tropheus » 04 lip 2017, 08:07

miewan pisze:Gadałem dzisiaj z RobertemM, mają w Tropheusie tanganicodusy, ale na szybko nie potrafił powiedzieć które.
Miał dać znać na @ ( też za ile), ale do teraz brak "mesaga".


Ten Mierzeński daje ostatnio ciała... Pewnie jest mu teraz łyso (zgodnie z rzeczywistością w końcu) i myśli jak to odkręcić... Otóż w Tropheusie NIE MA w tej chwili tanganikodusów. Może będą w dostawie dopiero sierpień/wrzesień, bo na lipcową się nie załapały. Bardzo, bardzo przepraszam za zamieszanie i złą informację.

Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: Tropheus » 04 lip 2017, 08:23

sadam8806 pisze:Teraz do najlepszego, obsada:
Xenotilapia papilio Kanoni/Xenotilapia Bathyphilus KEKESE
Tanganicodus ?
Cyprichromis Leptosoma
Limnochromis auritus(???) tutaj "nacisk" Andrzeja :)

Rady, uwagi mile widziane.


Dzień dobry, cóż, ten L. auritus to chybiony mocno pomysl! Mogę dać gwarancję zjedzenie wszystkiego, co małe i malutkie, że nie wspomnę o ogromnym stresie dla ksenotilapii. Przy tej obsadzie to agresor! A tanganicodusy to ryby WSZYSTKOŻERNE - nie gwarantują bezpieczeństwa młodym ksenom. Dam przykład: w zbiorniku dwupoziomowym o poj. 2700 litrów i obsadzie wielogatunkowej, po kilku latach zostały tylko L. Auritus...
Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: miewan » 04 lip 2017, 11:33

O patrz, to zupełnie inne obserwacje niż moje.
Auritusy nabyłem od Krawca, już po wstępnych rozmowach Piotrek określał je jako ryby spokojne, więc zabrałem je z Zoobotaniki, u mnie nie atakowały innych ryb (minimalnie przepychały się ze sobą ), u Strasznego_drania też nie było zachowań opisywanych przez Ciebie.
Obecnie mieszkają w 26*C i również ich wskazywany porywczy temperament jest raczej w zaniku.
W każdym z tych trzech znanych mi zbiorników, oraz zbiorniku wyjściowym nie robiły demolek ani "trzebienia" pomimo, że mieszkały z dużo mniejszymi od cypri rybami (w tym mnożącymi się udanie leleupasami), więc albo tu trafiły się jakieś niespotykanie "ułożone" siedmioraczki, albo tam były mocno "pobudzone".
Jak zwykle, przy rybach z Tangi prawda leży gdzieś po środku, pamiętam wielomiesięczną trofciową sielankę, by w ciągu paru godzin sytuacja ta zmieniła się w armagedon.
Natomiast fakt "wielożerności" tanganicodusów akurat tu jest ich "+".
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: sadam8806 » 04 lip 2017, 14:12

Mimo wszystko trzeba spróbować, jak eksperyment się nie uda rybole wrócą do macierzy ku uciesze właścicieli :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: Tropheus » 04 lip 2017, 18:02

Auritus to spora ryba w porównaniu do ksen. A kseny to płochliwe ryby, które lubią bezpieczeństwo. Nie napisałem, że auritusy pozabijały pozostałe ryby, napisałem jedynie, że po kilku latach zostały tylko one. A były tam: kseny trzy gatunki, muszlowce, enantiopusy... Problem leży w tym, że zeżrą każdy narybek. Andrzej - napisałem, że PRZY TEJ OBSADZIE to są agresory. Obym sie mylił :-)
Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: sadam8806 » 16 lip 2017, 08:29

Trochę się pozmieniało odnośnie obsady, zamieszkały auritiusy, calvus Shell, petricole najpierw szt 1 obecnie 4, jeden odpad multika a wczoraj dołączył mały charemik macropsa 1+2 a w ton cypri chyba 3+9 układ. Zapomniałem o Alto Comp. Nazwy poprawie jak będę w domu i dokładną ilość :) na razie jedno foto, jak ryby się oswoją i nabiorą normalnych barw będzie więcej.Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: Awokado » 16 lip 2017, 17:34

Narobiłeś apetytu i tylko jedno zdjęcie :P czekam na więcej! Ten odpad multika to samiec czy samiczka, bo szukam do pary :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: sadam8806 » 16 lip 2017, 18:16

Mówisz masz :)
Pełny skład obsady:
Limnochromis auritus 7szt
Synodonstis petricola 4szt
Calochromis macrops 1+2
Altolamprologus compressiceps GOLD HEAD Muzi 2+2
Altolamprologus calvus shell 1+1 (jeśli to to)
Cyprichromis Leptosoma MPULUNGU naliczyłem przed chwilą 9szt a powinno być 11 może się pochowały
Neolamprologus multifasciatus sztuk 1, ale za to bojowa ;)
Calvusy nieświadome chyba przyszłości ustawiają po kątach młode gold heady, fajnie to wygłada. Auritiusy w/g mnie mają więcej cech szczelinowców niż innych typów, cały czas albo kopią aby mieć grotę albo snują się blisko kamieni, mało co odpływają trochę dalej.
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: Powrót 450l do Tangi

autor: sadam8806 » 16 lip 2017, 18:20

Petricola special for miewam;) Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postuProszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości
cron
Reputation System ©'