Mała niecka - 375L

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 20 gru 2017, 10:35

ManiaPI pisze:w tandze? zmienić biotop polecam, powinno zadziałać


Dobry humor Cię nie opuszcza :D Jak się kiedyś rozstanę z tangą, powiem wszystkim że to przez Ciebie :P

Po naszym spływie kajakowym miałem kilka próbek tropicala, były to karmy typu kryll, pokarm dla paletek, wybarwiający dla paletek etc. zrobiłem z tego mieszankę, bo wszystkie te pokarmy miały podobną wielkość i taka mieszanką karmię ryby w drugim zbiorniku, poprawę koloru zauważyłem bardzo szybko, nie wiem tylko czy pokarm dla dysków sprawdzi się w tanganice? 90% mojej obsady to typowi mięsożercy, jeden gatunek można uznać jako wszystkożerny. Jeżeli granulki dla dysków nie zaszkodzą już będę wiedział co podać. Oczywiście nie jako pokarm podstawowy, a jako dodatek.

Mariusz, śmiejesz się z "kolorów" moich ryb, spoko szczerze mówiąc bawi mnie to od samego początku :D w związku z tym mam małą prośbę, wrzuć w swoim temacie aktualne foty swoich ryb i zbiornika. Dawno nie było aktualizacji. Możesz to potraktować jako prezent świąteczny dla mnie x)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: ManiaPI » 20 gru 2017, 10:45

Awokado pisze:Mariusz, śmiejesz się z "kolorów" moich ryb, spoko szczerze mówiąc bawi mnie to od samego początku :D w związku z tym mam małą prośbę, wrzuć w swoim temacie aktualne foty swoich ryb i zbiornika. Dawno nie było aktualizacji. Możesz to potraktować jako prezent świąteczny dla mnie x)


ależ ja się nie śmieję x) ja szydzę :D
spoko że traktujesz to tak jak powinno się traktować.
wiem... wiem... jak się zbiorę ( a przed świętami muszę) to ogarnę zbiornik i zfocę bo teraz to taki trochę samopas( najpierw obowiązki a ost angina i tydzień wyjęty z życiorysu :zły )... tylko gąbki raz w tygodniu płuczę i karmię.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 941
Rejestracja: 17 paź 2013, 12:51
Lokalizacja: Tykocin
Reputacja: 363
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: adams2121 » 20 gru 2017, 12:15

Jakie kolory chcesz wyciągnąć. ;)
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 20 gru 2017, 12:33

adams2121 pisze:Jakie kolory chcesz wyciągnąć.


To pytanie? Czy Ty też szydzisz? hahaha :D

Szczególnie zależy mi na żołtym kolorze Altolamprologusów.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: adams2121 » 20 gru 2017, 12:43

Kurkuma - :D
Jakbym zaczął szydzić - wszyscy by się poobrażali. ;)
Zaczął bym od karmienia potem filtracji, cyrkulacji wody w zbiorniku , podmian, mógłbym się nie powstrzymać i pójść dalej na całość.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: miewan » 21 gru 2017, 22:47

Prezentowane tu naigrywanie się z "niekolorowości" tanganickich ryb jest tu oparte wyłącznie na ogólnym odczuciu wzrokowym po pobieżnych lustracjach takich baniaczków ( Adams ) lub hodowaniu w "zamierzchłych" czasach, wtedy dostępnej małej ilości gatunków (Mania), obecnie można stwierdzić mało ciekawych.
Z czasem dostępność ryb z tego biotopu znacznie się powiększyła, kolorów tych ryb wbrew pozorom jest dużo, niestety większość z nich "wydobywa" się w określonych warunkach, a żeby to stwierdzić trzeba poświęcić na to więcej czasu niż li tylko obejrzenie tanganickiego zbiornika w czasie krótszej lub dłuższej wizyty lub sklepie.
Przy godzinach spędzonych przed baniakiem w różnych warunkach świetlnych odkrywamy różnorodność kolorów zwłaszcza płetw, ale i ciała. Inaczej ryba wygląda w świetle słonecznym (jeżeli jest szansa na zobaczenie takiej ekspozycji), inaczej w sztucznym, "groza" tanganickich baniaków to ich chroniczne niedoświetlenie (wynikające z płochliwości ryb) lub świecenie na "zimno" z tego samego powodu. Inaczej ryby te wyglądają w barwie światła a'la naturalne, nie mówiąc już o wybarwiającej (praktycznie nikt tego nie stosuje).
Więc "tanganicki laik" odbiera te baniaki jako nieciekawe, kamienne i niekolorowe, a z perspektyw własnych stwierdzam kolory są, że tęcza mogłaby czuć się często zawstydzona - tyle, że w krótkich perspektywach temporalnych jest to mało zauważalne :rotfl .
Ładna, kolorowa, widoczna i przewidywalna ryba odziaływująca jedynie na wzrok jest jak dla mnie jedynie jak popularna blondynka z żartów, natomiast liczy się "wnętrze" (zachowania) ;P .
A tu taki przykład "rozświetlonej" tangi by O.Knott :
phpBB [video]
(klikamy obrazek)
I co, czy nie ma tu kolorów
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: adams2121 » 21 gru 2017, 23:45

Andrzeju - to nie moja bajka, jak morszczaki, roślinniaki czy aquascarperowe.
Popatrzę zawsze- nie znam się aby komentować.

Dla żółtego - Ksantofil (barwnik żółty) produkty z glutenem kukurydzianym i żółtkach jaj, które mogą być dodawane do pokarmów, aby uwydatnić kolor żółty.
Płatki kwiatów nagietka ;) moja babka kiedyś stosowała do barwienia ciasta? - ale do końca tego nie pamiętam (byłem dzieckiem)
Dynia - lekko podgotowana.
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 22 gru 2017, 12:34

Andrzej, zgadzam się. W każdym biotopie można znaleźć coś dla siebie. Dla jednego istotny będzie kolor, dla drugiego zachowanie ryb. Biorąc pod uwagę łatwo dostępne i popularne gatunki takiej jak chociażby Cyprychromis, Tropheus etc. mnogość kolorów jest olbrzymia. W dodatku to co piszesz, zachowania ryb, charakter - prosty przykład, codziennie po południu wracając po pracy widzę, że zbiornik jest przekopany i poustawiany na nowo. Ryby co chwila kopią, Callipterus nosi muszle etc. Jest na co popatrzeć :) W dodatku sam sposób doboru obsady jest bardzo istotny, w przypadku tanganiki warto zastanowić się nad powierzchnią dna jaka będzie potrzebna dla dobranej pary/kolonii ryb czego nie robi się w przypadku np. mieczyków, molinezji ;p Kilka obrazków dla potwierdzenia:
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: miewan » 28 gru 2017, 17:39

Michał gratuluję III-go m-ca w fotkowym konkursie na KMT
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
powyżej "brązowy" Awokado
  • 1

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 28 gru 2017, 19:06

Jeszcze nie zdążyłem się pochwalić :cool informację dostałem wczoraj wieczorem, ale tak to prawda, udało się i mam 3 miejsce x) :tort radość tym wieksza, że nagrody nie byle jakie :) Żywię wielka nadzieję, że i nasz forumowy konkurs fotograficzny, stanie się wydarzeniem cyklicznym i z roku na rok zainteresowanie nim wzrośnie! Chociaż 24 fotografie to niezły wynik :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'