Mała niecka - 375L

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: Mała niecka - 375L

autor: sadam8806 » 20 lip 2017, 18:07

Nawet wody zbliżonej nieda się spreparować. Zawsze inne skały to inne minerały. Mamy wpływ na pH przewodność i na nic więcej tak na prawdę. Dlatego średnio lubię inne fora gdzie priorytetem jest hejt na coś co jest z poza kanonu "biotopu".

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 5

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 20 lip 2017, 22:08

sadam8806 pisze:Dlatego średnio lubię inne fora gdzie priorytetem jest hejt na coś co jest z poza kanonu "biotopu".


Tutaj trochę się nie zgodzę :) To na tym forum otrzymywałem od Andrzeja wiadomości aby nie sadzić roślin, a jeżeli już sadzić to te biotopowe. To na tym forum Robert M. zwrócił mi uwagę na muszle ślimaków morskich w zbiorniku. Niemniej jednak uważam, że własnie o to chodzi, o dyskusje więc to co napisałem, napisałem z uśmiechem :D nie z wyrzutem. Porównując te treści do np. Klubu Miłośników Tanganiki, to tam dopiero wiele aspektów jest pomijanych. Duża cześć użytkowników forum KMT ma masę roślin typu anubias, microsorium etc. to samo tyczy się muszli ślimaków morskich i kamieni. Co do kamieni to uważam, że mam w swoim zbiorniku zarombiste otoczaki i jakby nie patrzeć przypominają te z jeziora Tanganika :cool Wracając do tematu muszli to myślę, że aby nasze ryby chciały wycierać się w muszlach neothaumy lub winniczka (czyli małych muszlach) powinniśmy wpuszczać do baniaków bardzo młode ryby. Wytłumaczę to na swoim przykładzie, moje samice Callipterusa kupiłem dość duże i nie ma szans aby zmieściły sie do muszli winniczka, po prostu dorastały w warunkach umożliwiających im wzrost, gdyby od małego kręciły się przy małych muszlach to nie wyrosłyby tak bardzo. To samo tyczy się Telmatochromis Vittatus, jeśli się nie mylę są to ryby fakultatywne i znów przykład, w zbiorniku mam 4 samiczki, dwie są bardzo małe (pewnie dorastały przy muszlach) dwie pozostałe są prawie dwa razy większe (pewnie dorastały przy skałach). Wydaje mi się, że własnie dlatego decydujemy się na użycie różnych muszli czy to winniczka czy ślimaków morskich. Zawsze można je skrzętnie ukryć na tyłach zbiornika, aby nie rzucały się w oczy :)

P.s Callipterus znowu rządzi w gnieździe, rozgonił multiki i zaleca się do samiczki ;P Zaczął nawet robić mały remont i przewala muszle z kąta w kąt.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: sadam8806 » 21 lip 2017, 20:24

Trzymam kciuki za multiki. Małe wojownicze rybki! :)
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 24 lip 2017, 11:12

Świerza porcja fotek. Callipterus pozuje jak modelka (większego powiększenia jego pyska już nie dam rady zrobić), wczoraj wieczorem kiedy robiłem zdjęcia pozował i pozował, aż nagle zabrał się za samiczki i przewalanie piachu co jest widoczne na jednym ze zdjęć. Na Alto muszę zapolować któregoś wieczoru przy karmieniu, wtedy są najbardziej aktywne. Multiki praktycznie nieuchwytne. Ciągle siedzą w gnieździe Callipterusa pod tylną szybą zbiornika, a w dodatku są małe i średnio pozują do zdjęć. Nagrałem też parę krótkich filmików, jak znajdę chwilę do coś skleję i wrzucę.
  • 4

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: marho760816 » 24 lip 2017, 20:18

Foty jak z katalogu. Super Michał.
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 24 lip 2017, 23:02

Dzieki :) kiedys muszę usiąść przed zbiornikiem na dluzej i miec pod ręką aparat. A najlepiej z pomocnikiem, który podkarmiałby ryby, wtedy najlepiej pozują :P
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Windus » 25 lip 2017, 12:59

Fakt, masz rękę do zdjęć. A jakim aparatem robisz fotki?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 841
Rejestracja: 21 kwie 2014, 20:49
Lokalizacja: Olsztyn
Reputacja: 188
GG: 3079576

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 25 lip 2017, 13:11

Używam Canona 60D. Ostatnio najczęściej z teleobiektywem, dzięki temu udaje się robić duże powiększenia. Niestety, żeby zrobić kilka dobrych, ostrych zdjęć rybom które cały czas (poza modelką - Callipterusem) się poruszają muszę ich pstryknąć 50-100 i wybierać najlepsze dupa
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: sadam8806 » 05 sie 2017, 13:36

Jak sobie radzą moi mali ulubieńcy? Odzyskali teren?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 125
Rejestracja: 17 paź 2013, 17:05
Lokalizacja: Augustów
Reputacja: 43
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 07 sie 2017, 11:01

Callipterus zabrał się ostro do pracy i powiększa nieckę (wczoraj w końcu widziałem jak przenosi te największe muszle!) :D Na dniach dorzucę mu jeszcze więcej winniczków do zbiornika, żeby miał z czego budować. W związku z tym że teren coraz większy to każdy ma miejsce dla siebie. Multiki trzymają się razem (3szt) co ciekawe nic nie kopią tylko wpadają na gotowe, jak Callipterus ułoży muszle tak one w nich mieszkają bez przemeblowań. Muszę się dokładnie przyjrzeć czy na pewno mam układ 1+2 bo wyglądają dość, ale jedna z nich ma dość długie płetwy i choć jeszcze nie jest większa od pozostałych, mam nadzieje, że to właśnie jest samiec :)
  • 1

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
Reputation System ©'