Mała niecka - 375L

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 21 lut 2017, 09:03

Tak tu masz racje, właśnie ten sposób podawania ryby był opisywany w magazynie. Niestety ryba na obiad była już rozmrożona i musiałem kroić. Spróbuję następnym razem :) Niemniej jednak krewetka idzie lepiej, bo niektóre ryby ignorowały dorsza, a krewetkę potrafiły wygrzebać z zakamarków po opadnięciu na dno :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 23 lut 2017, 10:01

Przy każdym karmieniu próbuje wepchnąć rybom trochę granulek Tropical Soft Line Carnivore. Chciałbym żeby zjadały bo to całkiem niezły pokarm suchy, niestety jak pisałem wcześniej przez to, że szybko opada na dno ryby słabo się nim interesują. Zastanawiam się co z tym zrobić, czy w jakiś sposób go rozdrobnić? Czy może wcześniej namaczać w wodzie, żeby spuchł i być może wtedy dłużej będzie pływał? Macie pomysł?
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 23 lut 2017, 19:46

Ha! Mam Callipterusy :D Na tę chwilę dwa samce i niestety tylko jedną samiczkę, ale reszta samic powinna dotrzeć za około miesiąc. Samce mają ok 7cm i wyglądają obłędnie! x)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 25 lut 2017, 20:41

Exlamprologus Callipterus :D
  • 0

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: miewan » 26 lut 2017, 19:56

Michał tylko nie przesadź z muszlami ;p , no i anubiasem, który pasuje w tandze jak kij w oku :patyk .
Wizualizacja : Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu :whistle
  • 2

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 26 lut 2017, 20:53

Liczba muszli na razie się nie zmienia. Jeżeli Callipterus zacznie budować nieckę i okaże się, że muszli brakuje to coś dorzucę. Nie dopuszczę jednak do sytuacji ze zdjęcia ;P Muszli jest tak wiele, że nie ma miejsca dla ryb hahah Niestety Ela podzieliła się takim ładnym anubiasem, że zaszczepiłem jedną sadzonkę na korzeniu, zobaczymy czy zostanie. Poza nim jest tylko Vallisneria. Callipterusy wprowadziły bardzo dużo ożywienia do akwarium, od razu widać kto tu rządzi. Nawet samce Alto schodzą im z drogi, postaram się nagrać jakiś filmik, na którym będzie to widać. Dodatkowo są bardzo żarłoczne przez co inne ryby muszą się bardziej postarać aby zdobyć pożywienie. Dzisiejsza porcja krewetki została rozszarpana tuż pod powierzchnią wody. :drapieznik
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: miewan » 26 lut 2017, 21:08

Cieszę się, że wprowadziłeś w życie ten projekt. Jak widzę zdobywa uznanie też u "muszlakowców". Więc i ja przyłączę się do prośby ich admina, tyle że ja wrzucę to naszego fanpaga tyle, że zadowolę się nawet udostępnieniem z Twojego profilu.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Bieta » 26 lut 2017, 21:25

Michał, akwarium wygląda imponująco. Z chęcią bym je kiedyś zobaczyła na własne oczy. :)
  • 0

Kolekcjonerka akwariowych "słoików".
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2665
Rejestracja: 24 lut 2016, 23:16
Lokalizacja: Białystok, Wysoki Stoczek
Reputacja: 430
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 27 lut 2017, 09:41

Miło mi to słyszeć :) Cały czas walczę jeszcze z okrzemkiem na szybach i liściach vallisnerii, na szczęście rośliny już odbiły i wyrastają świeże liście, za jakiś czas jak będzie ich więcej to problem prawdopodobnie zniknie. Do tego muszę częściej podmieniać wodę (teraz zmieniam co 1,5 tygodnia). Do akwarium trafi jeszcze ciut życia w postaci dwóch dobranych par Multifasciatusa. Elu zapraszam na herbatę w każdej chwili, kwestia umówienia. Na kanapie przy akwarium zmieści się spokojnie kilka osób, więc jeśli ktoś jeszcze ma chęć wpaść i pooglądać to serdecznie zapraszam :) Kwestia umówienia terminu. W domu jestem codziennie po 16, a w weekend tym bardziej, więc czas znajdziemy :) Pisać!

P.S Andrzej apropo tego co pisałeś o funpage. Daj mi kilka dni, zrobię ładne zdjęcia i zamieszczę w temacie. Te które wrzucałem są spoko, ale myślę, że uda się ustrzelić coś ładniejszego :)
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

Re: Mała niecka - 375L

autor: Awokado » 02 mar 2017, 10:18

Wczoraj cyknąłem kilka fotek. Zdjęcia robione teleobiektywem. Wygląda to trochę zabawnie kiedy siadasz w odległości 1,5 metra od zbiornika i robisz foty ;P efekt całkiem niezły. Niestety mój teleobiektyw jest dość ciemny dlatego zdjęcia z przysłoną 5.0 i 5,6 co nieco odbiło się na jakości, ale myślę, że niektóre zbliżenia niczego sobie :D

Ostatnie zdjęcie Altolamprologusa można by nazwać "pełne rozwarcie" :Hahaha
  • 5

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 2021
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:00
Lokalizacja: Białystok, Wygoda
Reputacja: 586
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'