[98L] Mała Biała

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 30 cze 2015, 22:17

Zalalem Małą Białą! ;)
Pierwsza moja Tanga, jak wynika z tematu, pod muszlowce.

Trochę zamulone bo chwilę dziś kopałem.
Narazie kamienie i piasek, bez najważniejszego elementu, muszli. Wydaje mi się ze widać jednak gdzie się znajdą ;p

Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu
I widoczek z boku.
Proszę się Zalogować lub Zarejestrować, jeżeli chcesz zobaczyć obrazek dołączony do postu

Lampka tylko 6W Aquael Leddy. 6500K
Filtr Turbo 500 + Kaskada mała HBL-301
Kamienie Wapienie białe. Dają z octem równo.
Piasek Kreisel 098 - 25KG i trochę mi brakło na prawą stronę, więc pewnie po urlopie dosypie. Podobają mi się takie klimaty z usypanymi gorkami z piasku i miala tam byc na tylnej scianie jeszcze jedna. Muszle wtedy w najnizszych punktach.

Zielone:
Vallisneria Gigantea
Za chwile dyskretnie gdzies na skałki wrzucę Anubiasa Nana .

Pytanie dodatkowe.
Chciałbym jednak w te góry kogoś wpuścić. Czy w takich warunkach Księżniczka w parze miała by ciasno?
Jakiego najmniejszego szczelinowca/naskalniaka z Tangi znacie? Lelupi rośnie duży, więc chyba odpada, a przydałby mi się ten żółty ;p
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 01 lip 2015, 07:50

BRO pisze:trochę mi brakło na prawą stronę, więc pewnie po urlopie dosypie. Podobają mi się takie klimaty z usypanymi gorkami z piasku i miala tam byc na tylnej scianie jeszcze jedna. Muszle wtedy w najnizszych punktach

Oj Bronek, piachu jak na moje oko styka, a to że Ty planujesz górkę w tym czy innym miejscu nie oznacza, że górka ta po wprowadzeniu multików nie zmieni położenia. Musisz mieć świadomość tego, że przy tych rybach będziesz miał raczej "dynamiczne podłoże" z aranżacją własną tyle że nie Twoją a ryb.
Fakt, że skałki zachęcają do wprowadzenia szczelinowca lub naskalnika, ale wstrzymaj się , dopiero zaczynasz i zobacz jak planowane muszlowce zapełniają Ci przestrzeń bo baniak jest raczej mały, a już zdecydowanie za mały na dwa "pokoleniowe" gatunki tryskające narybkiem szybciej niż króliki.
Jeżeli chcesz bardziej statyczne podłoże z potencjalną szansą na utrzymanie Twojego aranżu, a jednocześnie z "zagospodarowaniem" skałek pomyśl nad którymś z muszlowców fakultatywnych, chcesz żółte to poczytaj o caudopunctatusach w układzie 1+2 (może początkowo 2+3). Widziałem, że na forum zalogował się leju z KMT on chyba miał te ryby to może podzieli się z Tobą Swoimi obserwacjami ( ja miałem je tylko przez chwilę)
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: adams2121 » 01 lip 2015, 10:57

Jeśli chcesz porobić górki z tego piasku trzeba byłoby wzmocnić poprzez jakiś stopień- aby ryby nie zrobiły tego po swojemu
  • 0

cierpliwość trzeba znaleźć głęboko w sobie
Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 6808
Rejestracja: 16 gru 2013, 21:34
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 1190
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 01 lip 2015, 11:27

Niech sobie robią ;p narazie ich tam nie ma stąd moje twory. Błędnie zainspirowalem się innymi baniakami pod muszlowce z takim motywem. Problem jest taki ze nie widziałem tych baniakow po jakimś czasie ;D
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: WOJTEK24 » 02 lip 2015, 16:42

A jak kamienie stoją ?? Czy są ustawione bezpośrednio i stabilnie na jakimś konkretnym podłożu (akwarium lub styropian)? Nie wiem jak muszlowce ale Sulosy nieźle kopały i troszkę zweryfikowały wygląd grot.
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 02 lip 2015, 17:44

Wojtku, stoją na piachu. Nauczony doświadczeniem z 112l zrezygnowałem ze styropianu. W takim małym akwa bardziej się wkurzam niż to warte.
Kamienie generalnie siedzą dość mocno. Do jednego mógłbym mieć wątpliwości ale spoczywa na tych stabilniejszych, wiec dopóki ryba nie dostanie ręki Pudziana to go w zębach nie przeniesie. Chyba ze mówimy podkopaniu.. To pod tym kątem musze się zastanowić co ci Odpowiedzieć.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 02 lip 2015, 17:53

Właśnie Bronku o to podkopanie chodzi, pytałem już wcześniej jak masz ustawione kamienie
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 02 lip 2015, 17:59

Stoją na piachu, nic więcej. Jakaś alternatywa? Żwirek pod tą sekcje? Jakie mam możliwości?
Klejenie CX5?
Posprawdzam jak to się zachowuje.
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: miewan » 02 lip 2015, 18:13

Jak masz choć trochę farta a wierzmy, że masz to nie będzie się nic działo,
w skrajnych przypadkach już sam fakt ustawienia ciężkiego kamienia na piasku może spowodować pęknięcie dna przez sam fakt punktowego nacisku na jego ziarnko ( zobacz jak łatwo zarysować szybę zaciągając pojedyncze ziarenko pod czyścik ). Są tacy którzy skleją kamienie robiąc trwałe konstrukcje, są tacy którzy układają kamienie na czystej szybie a potem obsypują/zasypują kamienie, są tacy którzy układają je na styropianie, kratce od filtra podżwirowego, matach pod panele, ja układam na akwarystycznej macie izolacyjnej, choć skłamałbym, że nie było tak, że dokładając kamienie ( gdy było za mało kryjówek) nie zrobiłem tego jak Ty jedynie zabezpieczając je i siebie przed wywrotką na szybę przy ewentualnym podkopaniu.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: [98L] Mała Biała

autor: BRO » 02 lip 2015, 18:28

Ok. Pomyslie. Ryle i tak dopiero pod koniec lipca.
Jakiś twój znajomy nie ma muszli Neothauma do opchniecia?
PS. O winniczkach wiem, chciałem ominąć ten etap
  • 0

112L - Mała Biała - Tanganika
Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 360
Rejestracja: 12 kwie 2015, 09:43
Lokalizacja: Mysłowice
Reputacja: 39
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'