projekt "miał być flagowiec"

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: miewan » 04 kwie 2015, 19:01

Fotki już były czas przybliżyć technikalia :

filtracja :
1. wewnętrzny tunze comline filter 3162 rozkręcony na 850l/h ( lewa strona)
- funkcja skimer/chemik, zasys z tafli, wylot 10 cm od dna
- zasyp w kolejności od góry
rzadka gąbka (niebieska) 11x9x2 cm
100 ml saeachem Purigen
100 ml seachem PhosGauard
gęsta gąbka (czarna) 11x9x1 cm
2. wewnętrzny tunze comline filter 3162 rozkręcony na 850l/h (prawa strona)
- funkcja skimer/biolog, zasys górno/dolny, wylot 10 cm od dna
- zasyp w kolejności od góry
rzadka niebieska gąbka 11x9x2
250 ml seachem renew
pocięta czarna gęsta gąbka zmieszana z 250 ml seachem matrix
czarna gabka 11x9x2
3. wewnętrzny t-head 750 l/h
- funkcja ruch tafli/mechaniak/"napęd" led miniUV ( cykl - "trwały")
- gęsta gąbka 8x8x20 cm
cyrkulacja
1. j,w +
2. tunze turbelle nanostream 6015 1800/h ( lewa strona) wektor tafla
3. hydor koralia 1600 l/h ( prawa strona) wektor górna część toni
ogrzewanie
1. grzałka juvel 200 W ustawiona na 27 st. C
- temp. w baniaku 26 st. C
oświetlenie
1. dwie "belki" z modułami Samsung 3 SMD 5050 z łącznie : 4 poczwórnymi białe zimne, 2 potrójnymi niebieskimi i 2 potrójnymi zielonymi ( po 2 białe zimnie, 1 niebieskie i 1 zielone na każdej) - centralnie na wzmocnieniach i oparciu korony 10 cm od tafli pod lekkim kątem od siebie w górę
2. 3 reflektorki z trzonkiem GU 4 w "kranach" białe zimne 85 lm - 22 cm nad taflą, z lewego boku 2, z prawego 1.
3. sterowanie
- 5 kanałowy kontroler TC-420 12V 20A

-
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: miewan » 07 kwie 2015, 19:34

to teraz obsada :
Niezmiennie i uparcie/ zawsze i wszędzie Synodontis petricola dwarf - b/z 11 szt.
Nadal enigmatyczne wąsacze choć obecnie częściej je widzę Phyllonemus typus 3 szt.
Kolejna zagadka Lophiobagrus cyclurus mam 5 szt, jednak 3 są jasne,mniejsze, mają inny układ pysków (oczy) zdecydowanie wybierające muszle za schronienie, pozostała dwójka dużo większe, ciemniejsze, aktywniejsze wybierają jamy pod skałkami.
I teraz coś o Alto, zostały znacznie przetrzebione w trakcie przenosin, jako muszlowce co prawda fakultety, ale jednak, w trakcie wyławiania schroniły się w muszlach, teoretycznie był to fart, gdyż ich odłów ograniczył się do wyjęcia skorupek, tyle że miały one już lokatorów -> byczogłowy, finalnie te ostatnie jednak nieco zbyt się zestresowały i chyba popuściły z trującego śluzu ( ofiarą padła też jedna ze sznurówek). Skończyło się to poparzeniem skóry, wszystkie wyglądały jakby upaprał je ktoś w mokrej mące, tą eskapadę początkowo przeżyły 3 , 2 samce i samica, jednak finał jest taki, że mam obecnie jedynie parę Altolamprologus compressiceps sumbu shell te w nowej rzeczywistości obrały stanowiska muszlowe, nie interesują się zupełnie skałami więc i szczelinami, jednak ochoczo rozpoczęły reintrodukcję swojego gatunku w moim baniaku, fart jest taki, że sumy przestały patrolować muszle, jednak alto mają nowego natręta przybierającego sępi zawis nad polem muszlowym - ławicę 14 szt. młodych F1 cyprichromis leptosoma mpulungu w układzie 6+8, przeganianego punktowo/pojedynczo gdy zbyt zbliżą się do lęgu szczelinowców.
No i na koniec 2 szt. Mastacembelus sp. intermediate , mają obecnie około 20 cm, ocalony "poparzeniec" ( kąpiel w czystej wodzie z roztworem cichlid essential) zajął dokładnie centralne miejsce w baniaku pod skałką, podkop tarasując 2 pustymi muszlami neutahaumy, drugi zwisa sobie na mocowaniach za tunze.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: miewan » 11 kwie 2015, 18:20

No i ostatnia część prezentacji "flagowca"
rozmiar:
szkło float 130x60x35h = 273 l brutto w praktyce max ok 200 l "żywej wody"
stelaż by piwko 130X60x40 h
obudowa PCV by marho
korona PCV 130x60x15 ( wysokość pomysł adams2121)
wnętrze:
tło zewnętrzna czarna folia
ok 25 kg skałki - ADA mountain stone
piach mieszanka piachu/żwiru kwarcowego kreiser 098 i 099 ( uziemienie 0-1,2 mm) ok 40 kg
korzenie Old Black Wood ok 3 kg
nawozy:
5 g/tydzień Seachem Malawi/Victoria buffer (7,8-8,4 pH),
11 g/tydzień Seachem Cichlid Lake Salt
10 ml/tydzień Kent Cichlid Essential
parametry
temp. 26 st.C
pH 8,2 ( testy paskowe MN : pehanon 7.2-8.8, weryfikacja pH-Fix 6.0-10 )
GH - 16
KH - 10
i to chyba wszystko o moim szczęściu ;P
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: straszny_dran » 12 kwie 2015, 18:33

Te kamyki w większym gdzieś już widziałem. ... ładnie wyszlo
  • 0



Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
シクリッド タンガニーカ
Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 162
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:58
Lokalizacja: Osiedle Ignatki
Reputacja: 24
GG: 977094

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: Seban » 12 kwie 2015, 21:16

Nie znam się w ogóle na afryce. Z tego kontynentu miałem do czynienie jedynie z anubiasami. Dla mnie rewelacyjna aranżacja tanganiki. Wystrój nie jest nudny jak większość szklanek z tego biotopu.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: Tropheus » 14 kwie 2015, 16:24

Dzień dobry,
Robiłeś już jakiś film?
Trochę jestem przerażony ilością ryb, zwłaszcza, gdy dorosną leptosomy...Brr... :-)
Ale sam zbiornik b. mi się podoba.
A te nawozy? Pytam jako zupełny laik? To taki prozac dla ryb?

R
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: miewan » 14 kwie 2015, 17:18

Tropheus pisze:A te nawozy? Pytam jako zupełny laik? To taki prozac dla ryb?

Oj R uwielbiam te Twoje zaczepki, dobrze wiesz jak i ja, że raczej rozmawiamy w kategorii placebo i to nie dla ryb tylko dla ich właściciela, mam wrażenie, że chociaż trochę mogę im pomóc choćby jedynie w próbach udawania warunków z macierzy, jeżeli im nie szkodzę, a w "solenie" bawię się już kilka lat, to nie widzę powodu by przestać, choć namacalnych dowodów owej dobroci gołym okiem nie widać.
Co do cipri, to jedyną stałą i niezmienną obsadą moich baniaków są sumowate , wszystkie pozostałe traktuję jedynie jako dodatek, jak będę widział, że na tą chwilę jeszcze podrostki już się "nie mieszczą" pewnie znajdę im nowy dom licząc, że przy powierzchni dna 130x60 nie narażę ich na karłowacenie, jak myślisz.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: Tropheus » 16 kwie 2015, 17:04

miewan pisze:Oj R uwielbiam te Twoje zaczepki, (...)


Andrzej, jestem nieco gnidowaty, taka moja zaczepna już natura. I gdzieniegdzie zbieram tego owoce :-)
Ale tak na prawdę, to podziwiam Twoją konsekwencję w działaniach - zupełnie serio. Doceniam ( choć sam nie lubię, wręcz nie znoszę) pedantyczność i dbanie o szczegóły. Czasem dla mnie jest to przerost formy, ale życzę wszystkim takim jak ja nieukom, żeby powstawały z tego przerostu takie fajne zbiorniki.
No, troszkę podreperowałem reputację.

Robert

P.S.

Rozumiem, że do mojej wioski na Spotkanie nie wybiera się nikt a Szanownych Państwa? :-)

R
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: miewan » 18 kwie 2015, 07:14

Tropheus pisze:Rozumiem, że do mojej wioski na Spotkanie nie wybiera się nikt a Szanownych Państwa? :-)


Miałem, miałem i lipa (sam nie chciałem jechać a ostatnio jesteśmy odcięci od pkp), obecnie skupiliśmy się ( już jako forum) trochę na Aqua Jurze gdzie "wystąpimy", ale że będziemy tam prawie 4 dni mam nadzieję na wycieczkę do TT na zwiedzanko i może jakieś zakupy ( niestety raczej nieożywione, ale kto wie).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: projekt "miał być flagowiec"

autor: Tropheus » 19 kwie 2015, 12:29

miewan pisze: na Aqua Jurze gdzie "wystąpimy", ale że będziemy tam prawie 4 dni mam nadzieję na wycieczkę do TT na zwiedzanko i może jakieś zakupy ( niestety raczej nieożywione, ale kto wie).


No to zagwozdkę mamy... Jeśli dobrze się wszystko ułoży, to my też będziemy w świętym mieście w tym czasie. Tyle, że raczej od soboty.

R
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

PoprzedniaNastępna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości
Reputation System ©'