Lophiobagrus sp. brevispinnis Shell

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Lophiobagrus sp. brevispinnis Shell

autor: miewan » 06 lut 2014, 14:17

Posty przeniesione z [internet] Tropheus
Może jakieś drobne info o Lophiobagrus sp. brevispinnis Shell, wiem, że to kolejne małe sumy, dobrze znoszące towarzystwo petricol i typusów jak też piaskówek, ale nie koniecznie lubiące się z muszlowcami obligatoryjnymi ( czyli ryby zdecydowanie dla mnie).
Wiem, że kopią i to mocno, podkopując np. kamienie gdzie szukają "domu" ,
wiem,że przejawiają aktywność nocną,
że można dokarmiać je "z ręki",
że do rozrodu wykorzystują też muszle.

Jakiej wielkości są te ryby?
Czy jest jakaś szansa na ich fotki?
Czy dopisek Shell jest tu związany z rozrodem w "muszli" czy jednak z wielkością -> na tej samej zasadzie co alto
Zapewne cena po zapytaniu e-mail.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Nowa dostawa styczeń 2014

autor: Tropheus » 06 lut 2014, 23:01

miewan pisze:Wiem, że kopią i to mocno, podkopując np. kamienie gdzie szukają "domu" ,
wiem,że przejawiają aktywność nocną,
że można dokarmiać je "z ręki",
że do rozrodu wykorzystują też muszle.

Jakiej wielkości są te ryby?
Czy jest jakaś szansa na ich fotki?
Czy dopisek Shell jest tu związany z rozrodem w "muszli" czy jednak z wielkością -> na tej samej zasadzie co alto
Zapewne cena po zapytaniu e-mail.


Uff... Dużo pytań a odpowiedzi będzie mało.
- Potrzeba nieco czasu, by móc cokolwiek powiedzieć z obserwacji własnych a nie powielać informacji netowych.
- Fotki mają być pod koniec tygodnia (sobota/niedziela)
- wielkość - 2-3cm
- Z odpowiedzi Michelle wynika, że korzystają z muszli. To była odpowiedź ogólna bardzo.
Zobaczymy jak u nas to będzie.
- cena - i tutaj mały suprajs :-) nie trzeba na maila.

Lophiobagrus sp. brevispinnis Shell -74,00 cena cennikowa

Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Nowa dostawa styczeń 2014

autor: miewan » 07 lut 2014, 08:00

Tropheus pisze:- Fotki mają być pod koniec tygodnia (sobota/niedziela)
- wielkość - 2-3cm
- Z odpowiedzi Michelle wynika, że korzystają z muszli. To była odpowiedź ogólna bardzo.
Zobaczymy jak u nas to będzie.


To i tak powoli już mnie nakręca, więc...
....kto chce kupić haremik WF "alto shelii" ( 2+3) + 2 szt.F1 :smiech4:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Nowa dostawa styczeń 2014

autor: Tropheus » 07 lut 2014, 08:10

Ta forma sumika zachowuje się tak jak T. vittatus, jak ma małe kryjówki to pozostaje mała, jak zwiększymy im kryjówki to wtedy rosną. Czy jest to odrębny gatunek od brevispinnis trudno odpowiedzieć? nie ma takich badań naukowych. W tej chwili mamy kilka sztuk na sprzedaż. Te, które dotarły do nas rok temu nie urosły zupełnie. Cały czas używają muszli jako kryjówki. Są tak małe, że w muszli Neothauma chowają się całkowicie. To jest właśnie cały urok Tanganiki, ciągle coś nowego, nieznanego, nieopisanego:)

Marta
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Nowa dostawa styczeń 2014

autor: miewan » 07 lut 2014, 08:22

Zmieniam zdanie ja już je chcę :naglowie: ,
Marto, w jak licznych "populacjach" powinno się je trzymać.
Mam jakieś doświadczenie z petricolami dwarf i mniejsze z phyllonemusami, czy możesz wskazać, do których zachowań im bliżej ( zakładam, że typusa).
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Nowa dostawa styczeń 2014

autor: Tropheus » 07 lut 2014, 10:31

Trudno o czymś dokładnie mówić, jak większość czasu spędza w muszli i pojawia się tylko w okresie karmienia.

Marta
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Lophiobagrus sp. brevispinnis Shell

autor: miewan » 09 lut 2014, 10:12

No, ale chyba po rocznej choć "utrudnionej" obserwacji możesz chociaż wskazać preferencje "populacyjne".
Czy jak będę chciał kupić dwa to źle, ale już 4 może być, choć właściwie wystarczyły by trzy, ale zdecydowanie najlepiej jeżeli będzie ich przynajmniej 5.
Czy przez roczną obecność u Was zdarzyły się tarła i odchów młodych.
Czy przez rok trzymaliście je w zbiorniku gatunkowym, czy miały towarzystwo innych ryb może też sumokształtnych, a tu jakieś spostrzeżenia z interakcji ( podobno jest problem przy muszlowcach obligatoryjnych ze wskazaniem na pielęgnice, czy podobnie jest przy fakultetach, czy wtedy sumy uciekną pod skałki).
Może meczę, ale jestem poważnie zainteresowany ich kupnem, więc potrzebuję trochę faktów, wybacz, ale odpowiedź "nie wiem bo wychodzą tylko do żarcia" jest raczej odrzucająca niż zachęcająca do ich zakupu.
Zdaję sobie sprawę, że macie multum baniaków i pod opieką jak dla Was może ciekawsze ryby, ale po roku hodowli wydaje się, że można poczynić więcej obserwacji niż brak "przyrostu objętościowego, tak by dalej mieściły się w muszlach".
Mało jest informacji o tych rybach, a jeżeli już to odnoszą się do formy "zwykłej", Wy te ryby macie w ofercie, macie je też w hodowli więc stąd moja napastliwość za którą przepraszam.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Nowa dostawa styczeń 2014

autor: Tropheus » 09 lut 2014, 12:02

Hmmm...chyba nie bardzo rozumiesz moje słowa:) One wychodzą z muszli tylko do jedzenia! Cały czas siedzą w muszli i ich nie widać. Każdy w swojej. Jak rzucisz jedzenie to wtedy pojawiają się ich pyski i widzisz, że są:). Mamy je w zbiorniku z Lacustricola pumilus i te ryby mogę obserwować. Jak chcę pokazać komuś sumiki to rzucam jedzenie i wtedy można je zobaczyć.

Wyraźnie musisz je kupić i poobserwować, bo ja przez rok nic innego nie zaobserwowałam:)

Marta
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: Nowa dostawa styczeń 2014

autor: miewan » 09 lut 2014, 12:59

Dobra, czyli żerują tylko przy muszlach ( i wtedy widać tylko ich pyski),
Brak innej aktywności,
Pływające aktywnie małe rybki ich nie ośmielają, ale te potrzebują roślin, mam nadzieję , że skolei chwasty sumikom są zupełnie zbędne,
Podejmę ryzyko połączenia ich z aktywnymi ( petricole) i mniej aktywnymi ( typusy) sumami, a także mocno prawdopodobne, że i alto shellami ( nie sądzę żebym osiągną satysfakcjonującą cenę odsprzedaży), ale też poczekam jeszcze chwilę na potencjalnego na nich nabywcę, od tego uzależniam ilość zakupu.
Ich mała atrakcyjność społeczna i wizualna nie zachęca do zakupu więcej niż 2, ale wszystko zależy tu od alto.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: Lophiobagrus sp. brevispinnis Shell

autor: miewan » 21 mar 2014, 07:58

Jestem ciekawy ile prawdy jest w fakcie trującego śluzu u Lophiobagrus cyclurus i czy podobne zagrożenie niesie brevispinnis oraz ewentualnego jego wpływu na inne ryby ( Wasze pływały z pumilusami, "byczki" (to już z Waszego forum) z multikami). Kiedy powstają takie zagrożenia?

Robercie lub Marto mieliście w ofercie "muszlowe" macie nadal cyclurus.
Pisaliście już o trudnej obserwacji "shelli", ale może rzuciło się wam w oczy porównanie obu ( "byczki" rosną większe do 8-10 cm to już wiem - ogólnie jakby więcej można "wycisnąć" o nich newsów z anglojęzycznych stron i to już przerobiłem), chodzi mi tu wyłącznie o widoczne i ewentualne porównanie w "brzydocie" cech zewnętrznych.

I też odkrycie kolejnej tajemnicy - aktualnej ich ceny u Was ( też dostępnej ilości) :szok: .

czy w tych rybach nie można się zakochać :love2: powiedźcie sami :aniol:
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Następna

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
Reputation System ©'