zdjęcia z dostawy XI 2013

Jezioro Tanganika? To tutaj!

Re: zdjęcia z dostawy XI 2013

autor: miewan » 24 lis 2013, 19:56

Robert nie pisałem i nie miałem " muszlowych" tylko immaculatach sp. poszperaj w newsach z przed ok. 2-3 lat sam zobaczysz, jak nic nie znajdziesz ( a szukaj też na Swoim podwórku ;) ), przytoczę Ci jutro trochę ówczesnych opinii.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: zdjęcia z dostawy XI 2013

autor: Tropheus » 24 lis 2013, 22:13

miewan pisze:Robert nie pisałem i nie miałem " muszlowych" tylko immaculatach sp. poszperaj w newsach z przed ok. 2-3 lat sam zobaczysz, jak nic nie znajdziesz ( a szukaj też na Swoim podwórku ;) ), przytoczę Ci jutro trochę ówczesnych opinii.


Tylko widzisz... Z tego, co pamiętam, to chodziło o DUŻE kraby. Nazewnictwo faktycznie uległo zmianie.
Wtedy były to Potamonautes coś-tam (dla określenia brązowego) i P. immaculata (dla określenia białego).
Nawiasem mówiąc, dzięki naszym działaniom ( z tego, co pamiętam) ta sprawa została wyjaśniona - kontakty i pytania zadawane specjalistom pomogły tą kwestię rozwiązać. Jeśli się nie mylę, to Saskia Marijnissen brała w tym udział.

Poza tym sami zrezygnowaliśmy z krabów brązowych - były baardzo agresywne względem siebie. Pamiętam sytuację taką, gdy jeden z nich miał wylinkę, to drugi siedział dwa dni naprzeciwko niego i po wylince ZJADAŁ go. Potem wylinkę.

W czasach o których wspominasz, nie było jeszcze krabów muszlowych, jak je nazwałeś. My na pewno ich nie sprowadzaliśmy jeszcze.

Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: zdjęcia z dostawy XI 2013

autor: miewan » 24 lis 2013, 22:39

Robert czy ja naprawdę tak niewyraźnie piszę.
Opisywałem nieudaną przygodę z krabem wtedy określanym jako immaculata a przez Ciebie " dużym",
O " małym" maculacie pisałem jedynie w kontekście rozważań nad ewentualnym jego zakupem.

Wiem, że były problemy z poprawną identyfikacją, dla tego pisałem, że pod taką nazwą je kupiłem a nie, że nimi były.
Znam też chronologię w jakiej pojawiały się w ofertach " duże" i " małe" jak i to, że " muszlowe" mieliście pierwsi i to znacznie wcześniej zanim przeznaczyliście je do sprzedaży, wiem też, że jedną z pierwszych kupujących była Joanna (Szarooka) i nawet kilkukrotnie je rozmnożyła.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: zdjęcia z dostawy XI 2013

autor: Tropheus » 26 lis 2013, 21:36

miewan pisze:Robert czy ja naprawdę tak niewyraźnie piszę.


Widzę, że łatwo się denerwujesz. Twój wykrzyknik przy zdaniu w nawiasie nieco mnie zmylił, choć dalej go nie rozumiem. Stąd pewnie moja zbyt długa i niezupełnie trafiona odpowiedź.

Robert
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 284
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Kraków
Reputacja: 110
GG: 0

Re: zdjęcia z dostawy XI 2013

autor: miewan » 13 gru 2013, 09:43

Już wiadomo, że krewetki z 4 pierwszych fotek w tym temacie to Limnocaridina tanganyicae
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości
Reputation System ©'