Mchy

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

Mchy

autor: WOJTEK24 » 22 sie 2016, 11:20

Witam

Chciałbym dowiedzieć się coś o "uprawach" mchów.
Niestety nigdy jakoś nie udało mi się uzyskać taki twór jaki bym chciał.
A w związku z tym że planuję restart akwarium Bojownika i zamarzyłem sobie aby tylną ścinę porastał dywan z mchu.
Moje pytania są takie:
- czy mchy można przycinać - kiedyś dostałem info że nie bo się nie rozrasta
- czy akwaria z mchem się nawozi?
- jakieś dodatkowe rady ??
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0

Re: Mchy

autor: Aleksandra » 22 sie 2016, 12:00

Odpowiedź na Twoje pytanie jest w kategoriach tak i nie ;) mchy się przycina,ale nie wszystkie bo niektóre tego nie lubią a inne wręcz uwielbiają ;) Akwarium z mchami się nawozi,ale nie każdy mech tego potrzebuje ;) Bardzo ważną rada jest to by filtracja w akwa była wzorowa ponieważ w każdym źle filtrowanym akwarium mech marnieje( brudzi się i nie rośnie) .Najpiękniejsza ścianę z mchu uzyskasz z tych mchów,których nie musisz nawozić i możesz przycinać ;) Powiedz mi coś o akwa bojka to Ci podpowiem jakie mchy i jak zrobić sobie taką ścianę ;)
  • 0

Bywalec
 
Posty: 267
Rejestracja: 05 mar 2016, 17:03
Lokalizacja: Białystok
Reputacja: 62
GG: 0

Re: Mchy

autor: Inc0 » 22 sie 2016, 12:55

Niektóre mchy sa tak czepliwe że potrafią się przyczepić do szyby (ofc szyba jakimś pyłem okrzemka/glona oprószona być musi ) christmass, crescent ( ten wybitnie sie czepia) i minipelia mi rosły na szybach wszystkie z w/w przycinać trzeba żeby się zagęściły nawozić już niekoniecznie
  • 0

Awatar użytkownika
Bywalec
 
Posty: 263
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Lokalizacja: Rzeszów
Reputacja: 292
GG: 0

Re: Mchy

autor: WOJTEK24 » 22 sie 2016, 12:59

Aleksandra poszło na PW

Co do sposobu obsadzenia mchów to planuję użyć siatki podtynkowej złożonej na pół a między połówki mech - widziałem i czytałem o tym rozwiązaniu i wydawało mi się najprostsze ...
  • 0

Rezydent
 
Posty: 574
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:35
Lokalizacja: Białystok/Dziesięciny
Reputacja: 91
GG: 0


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
cron
Reputation System ©'