jakie rośliny

Metody sadzenia, rozmnażania roślin akwariowych i rozmowy na ich temat.

Re: jakie rośliny

autor: Seban » 30 mar 2016, 22:19

Tak jak koledzy pisali dołóż roślin przede wszystkim szybkorosnących. Za około dwa miesiące proponuję iść tylko w Azję, czyli zostawił bym kombinację: dwa lub trzy rodzaje microsorium, mech i nurzaniec azjatycki. Układ korzeń - kamień - rośliny przeniósłbym na lewą stronę zasłaniając filtrację lub filtrację przeniósłbym na prawą stronę za rośliny, kamień i korzeń.
Czy świetlówki masz obie na jednym stateczniku czy na dwóch różnych?
Czy świecenie startowałem od razu z 11h czy stopniowo zwiększałeś i doszedłeś teraz do 11h?
Przy takiej wysokości szkła, oświetleniu 48W i roślinach, które wymieniłem wcześniej podarowałbym sobie pełne nawożenie. Za jakiś czas, ewentualnie wprowadziłbym niewielkie dawki aldehydu glutarowego i może potas. Decyzję podjąłbym po dwóch - trzech miesiącach i obserwacji roślin.
  • 1

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Re: jakie rośliny

autor: rolf166 » 31 mar 2016, 08:19

najpierw swieciłem po 9 godzin jakieś dwa tygodnie potem zwiększyłem ma pod jednym obie świetlówki mogę dokupić drugi jak bedzie lepiej z tym przeniesieniem bedzie troche ciężko bo pod kamieniami mam styropian i tam gdzie są rośliny jest jeszcze aqua grunt pod żwirkiem jedynie filtracja tylko musiałbym ciąć pokrywę znowu bo sam robiłem z pcv chyba ze tam coś dosadzić żeby zasłonić
  • 0

Awatar użytkownika
Często zagląda
 
Posty: 77
Rejestracja: 03 mar 2016, 20:36
Lokalizacja: Piaseczno, Mazowieckie
Reputacja: 3
GG: 0

Re: jakie rośliny

autor: Seban » 31 mar 2016, 09:38

Skoro pokrywa musiałaby być cięta a po prawej masz substrat to ja bym już nie zmieniał, tylko zasłonił filtrację nurzańcem. Nurzaniec da radę w żwirku jaki masz. Potrwa to z dwa - trzy miesiące zanim się ukorzeni i zacznie się rozrastać. Te okrzemki to chyba wynik za dużego świecenie na starcie. Ja bym zostawił już te 11h i nie dokupował statecznika. Jak już będziesz miał stabilny zbiornik, czyli za jakieś 6-9 miesięcy i będziesz chciał zwiększyć przyrost masy roślinnej wtedy dołożyłbym jeszcze jedną świetlówkę 24W na oddzielnym stateczniku. Przy dołożeniu 24W i pozostaniu przy nurzańcu i microsorium, na 100% będziesz musiał systematycznie nawozić . Wystarczy aldehyd glutarowy i potas. Mikro i makro raczej nie będziesz musiał podawać. Barwa światła też trochę za niska. Jeżeli zdecydowałbyś się na tę trzecią świetlówkę to szukałbym 8500K.
  • 0

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
 
Posty: 2215
Rejestracja: 03 lis 2013, 20:00
Lokalizacja: Mrągowo
Reputacja: 494
GG: 4479432

Poprzednia

Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości
cron
Reputation System ©'