multipanaceum

Wszystko o chorobach ryb i roślin

multipanaceum

autor: miewan » 30 paź 2013, 11:45

Na forum tanganickim wpadłem na wzmiankę o może ciekawym specyfiku firmy Easy Life o nazwie Multicura wzmiankowałem o to też jakiś czas temu na PFA, ale tu też nie zawadzi.

Wg. producenta jest to wszechstronny środek który :? pozwala na wyleczenie najpopularniejszych chorób u ryb a zwłaszcza infekcje grzybiczne oraz pasożytnicze, zakażenia ran, skóry i skrzeli.

Podobno skutecznie zwalcza ponad 20 różnych objawów , w tym grzybicze wypustki, grzyby na pysku,strupki-rany na skórze, robaki skórne,zmętnienie skóry, wzdęcia - BLOAT, obrzęk żołądka , choroby neonowe, gnicie ogona i płetw, wszelkiego rodzaju infekcje skóry i skrzeli.

Ma też wspomagać proces gojenia się ran oraz przyśpieszać powrót do pełnej kondycji. Może być stosowany prewencyjnie, żeby zapobiegać chorobom oraz infekcjom przenoszonym z zewnątrz (np. podczas wprowadzania nowych roślin lub ryb), a w zbiornikach hodowlanych zapobiega dodatkowo powstawaniu pleśni na ikrze.
Dawkowanie podczas kuracji:
dzień 1: 40 kropli na 50l zbiornika (2ml/50l zbiornika)
dzień 2,3: 20 kropli na 50l zbiornika (1ml/50l zbiornika)
Dawkowanie prewencyjne:
40 kropli na 50l zbiornika (2ml/50l zbiornika) - podczas wprowadzania nowych roślin lub ryb
Dawkowanie dla hodowli i wzrostu:
Dodać 20 kropli na 50 l wody. Zapobiega to pleśni ikry.
W przypadku infekcji : ospy , choroby aksamitnej, HITH dla lepszego efektu trzeba jednak łączyć z preparatem Anti-Spot
Przed podaniem preparatu trzeba wyłączyć lampę UV oraz napowietrzacz, a także usunąć węgiel oraz wszelkie absorbenty z układu filtracyjnego.
Jeżeli choć część to prawda to lek prawie uniwersalny, chcę dodać iż po swoim pierwszym "anonsie" na org. trochę poszperałem po forach i okazuje się, że wcale nie jest to jakaś nowość i dużo osób stosowało multicurę na różne opisane doligliwości z pozytywnymi rezultatami
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: multipanaceum

autor: miewan » 10 lis 2013, 16:22

Z praktyki ( nie mojej, choć specyfik ten profilaktycznie nabyłem ).
Przytaczam słowa Joanny (szarookiej - znanej z forów tanganickich i pilelegnicotematycznych) :

"Multicurę po raz pierwszy podałam dyskom z odłowu, które ewidentnie miały pasożyty skórne (widoczne gołym okiem). Poprawę można było zobaczyć już po 2 dniu kuracji - ryby przestały ciemnieć, nie obserwowałam nerwowych prób zrzucenie intruzów z siebie, stały się bardziej aktywne (o ile to trafne określenie przy dyskowcach ). W ostatnim dniu kuracji ślady po pasożytach zniknęły, wtedy też wprowadziłam do nich drugie stado, które szef przywiózł od siebie. Po tygodniu powtórzyłam kurację i na dzień dzisiejszy nawrotów nie widać.

Podałam też Multicurę swoim rybom w 400l. Miałam delikatny problem z samicami paracyprichromisów po inkubacjach (brak pobierania pokarmu przez rozciągnięte pyski, apatia dwóch najbardziej wychudzonych samic, jedna z samic do tego stopnia przenosiła maluchy, że wypuściła już martwe). Muszę przyznać, że miałam mieszane uczucia stosując ten lek, ale wiele osób go zachwalało więc zaryzykowałam. Efekty zauważyłam po ok. 4-5 dniach - samice zaczęły pobierać pokarm, wróciły do stada, nie rozwinęła się infekcja u "nadgorliwej" mamusi. Negatywnego wpływu nie zaobserwowałam."
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: multipanaceum

autor: alexb47 » 10 lis 2013, 21:47

Możesz ten wątek "przykleić"? Może być bardzo przydatny.
  • 0

Awatar użytkownika
Rezydent
 
Posty: 753
Rejestracja: 27 wrz 2013, 11:26
Lokalizacja: Supraśl/Białystok
Reputacja: 22
GG: 2767468

Re: multipanaceum

autor: marho760816 » 31 sty 2017, 17:57

Już chyba nie do zdobycia w Polsce. Moje skalary coś dopadło bo straciły apetyt i na mój widok uciekają.
  • 0

Awatar użytkownika
Moderator
 
Posty: 385
Rejestracja: 28 wrz 2013, 04:50
Lokalizacja: BiałystokZielone Wzg.
Reputacja: 151
GG: 1449237

Re: multipanaceum

autor: miewan » 31 sty 2017, 19:58

Mariusz zobacz u Maćka, on ściągał Easy Life,
Poszukaj też może Sera BAKTOFORTE S ( to stary Baktopur Direct ) -> Maciek,Kamelon,Saxon ale mieli też kiedyś w Aquaelu obok Ciebie.
  • 0

Mann am Boden
Awatar użytkownika
Koordynator
 
Posty: 7060
Rejestracja: 27 wrz 2013, 10:37
Lokalizacja: Białystok/NM
Reputacja: 1656
GG: 0

Re: multipanaceum

autor: Higgs » 04 lis 2017, 07:16

Preparaty easy life znam, szczególnie easy life voogle jest dostępny w P....a to też preparat leczniczy i już kilkakrotnie z niego korzystałem - efekty całkiem dobre.


To już kolejny post z "lokowaniem produktu" tu sklepu, jeżeli chcesz legalnie ( o ile nie jesteś tylko płatnym wykonawcą ) to skontaktuj się z kimś z administracji, jeżeli zaproponujesz użytkownikom forum rabaty za zakupy, chętnie utworzymy dla lokowanego przez Ciebie sklepu subforum z nazwą handlową, gdzie będziesz mógł swobodnie zamieszczać swoją ofertę, a nie uciekać się do tego co robisz teraz, choć trzeba przyznać nieźle Ci to idzie.
miewan
  • 0

Awatar użytkownika
Nowy na forum
 
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2017, 12:07
Lokalizacja: Wrocław
Reputacja: 0
GG: 0

Re: multipanaceum

autor: thaz » 04 lis 2017, 07:19

Kolega Higgs dostał pierwsze ostrzeżenie.

i'm@tapatalk
  • 0

Obrazek
Awatar użytkownika
Prezes
 
Posty: 5700
Rejestracja: 27 wrz 2013, 09:13
Lokalizacja: Sobolewo/Białystok
Reputacja: 809
GG: 4361230


Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości
cron
Reputation System ©'